Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések

A kérdés

Tényleg 10 munkanap után adják ki a születési anyakönyvi kivonatot?

Tesóm nemrég szült, és mondta, hogy a munkáltatónál jelezte a CSED igénylést. Na de ahhoz kell a születési anyakönyvi kivonat, meg TAJ szám. Mondta, hogy azt MAJD kapja.

Én 6 éve szültem, akkor kb 2 nap alatt megvolt a születési meg a lakcímkártya, és amikor kijöttem a kórházból, kértem az OEP-től igazolást a TAJ számról.

No de ha még a születési anyakönyvi is ennyi idő, akkor tényleg nem lehet semmit intézni?

Miért lett több idő minden, mint 6 éve? Nem pont egyszerűsíteni kellene mindent?

ápr. 3. 12:46  Privát üzenet  

A válaszok
Ez minden kórházban, kerületben, városban máshogy működik. Van ahol 2 nap van ahol 2 hét. Be lehet nyújtani mindent és aztán úgyis kérnek hiánypótlást amit akár e-mailben is el lehet küldeni. 🤷‍♀️

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 3. 12:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Valóban, nem ugyanabban a kórházban szültünk.

# 2/5Időpont ápr. 3. 13:47 Privát üzenet

Igen?

Nálunk azt mondták el sem vihetem a születési a.k nélkül a babát.

Csedem

Jött viszont a taj nélkül is

Adókártya jött nagOn sokára

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 3. 17:21 Privát üzenet

Minden településen más.

Ahol sokan születnek, heti akár 180 gyerek, nagy településeken, több idő. Mivel azóta volt egy-két létszám leépítés is, 4 éve az elektronikus anyakönyv bevezetése, csak bonyolította a dolgokat. Mert a programja amúgy elég pocsék, lassú, hibás, fagy stb.. .

Hosszabb lett a várakozás, kevesebb emberrel.

Cuki nem ciki a reklámozott szöveg meg a válasz Ság teljesen más.

Ráadásul újabb létszámleépítést csiripelnek...

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont ápr. 5. 09:57 Privát üzenet
*valóság

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont ápr. 5. 09:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mekkora a természetes úton született legnagyobb súllyú baba az ismerettségi körötökben?
A gyerek születési anyakönyvi kivonatát hol tudom pótolni?
Ha kiskorú gyermekre szeretnék ingatlant íratni, szükséges hozzá anyakönyvi kivonat?
Meddig lehet elintézni a születési anyakönyvi kivonatot?
Mennyi idő alatt állítják ki a házassági anyakönyvi kivonatot?
A születési anyakönyvi kivonatot 8 nap, vagy 8 munkanap után adják ki a szülést követően;?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!