Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg 10 munkanap után...

Tényleg 10 munkanap után adják ki a születési anyakönyvi kivonatot?

Figyelt kérdés

Tesóm nemrég szült, és mondta, hogy a munkáltatónál jelezte a CSED igénylést. Na de ahhoz kell a születési anyakönyvi kivonat, meg TAJ szám. Mondta, hogy azt MAJD kapja.

Én 6 éve szültem, akkor kb 2 nap alatt megvolt a születési meg a lakcímkártya, és amikor kijöttem a kórházból, kértem az OEP-től igazolást a TAJ számról.

No de ha még a születési anyakönyvi is ennyi idő, akkor tényleg nem lehet semmit intézni?

Miért lett több idő minden, mint 6 éve? Nem pont egyszerűsíteni kellene mindent?


2019. ápr. 3. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden kórházban, kerületben, városban máshogy működik. Van ahol 2 nap van ahol 2 hét. Be lehet nyújtani mindent és aztán úgyis kérnek hiánypótlást amit akár e-mailben is el lehet küldeni. 🤷‍♀️
2019. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Valóban, nem ugyanabban a kórházban szültünk.

2019. ápr. 3. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen?


Nálunk azt mondták el sem vihetem a születési a.k nélkül a babát.

Csedem

Jött viszont a taj nélkül is


Adókártya jött nagOn sokára

2019. ápr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden településen más.


Ahol sokan születnek, heti akár 180 gyerek, nagy településeken, több idő. Mivel azóta volt egy-két létszám leépítés is, 4 éve az elektronikus anyakönyv bevezetése, csak bonyolította a dolgokat. Mert a programja amúgy elég pocsék, lassú, hibás, fagy stb.. .


Hosszabb lett a várakozás, kevesebb emberrel.


Cuki nem ciki a reklámozott szöveg meg a válasz Ság teljesen más.


Ráadásul újabb létszámleépítést csiripelnek...

2019. ápr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*valóság
2019. ápr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!