Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire van feltétlenül szüksége...

Mire van feltétlenül szüksége egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,első babánk lesz és szeretném tudni ki mit vett a "kezdőkészletbe"?

Amit eddig felírtam babakocsi, babágy, kiskad, pihenoszek, baba fészek.

Pl textil pelenkából mennyi kell vagy kisruhából és milyen méret? Szeptemberi baba lesz.


Kérlek írjátok meg ti miket vettetek amire tényleg szükségetek volt :-)

nagyon köszönöm a segítséget


2019. ápr. 5. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Tele van a net kelengyelistákkal, szerintem nézd át őket. Felesleges leírni, hogy kinek mi az alap, mert ez egyénenként változik. Nálam pl az általad felsorolt cuccok fele nem játszik, mert szerintem fölösleges, szóval nem is látom értelmét megosztani veled a saját listámat, mert tök mások az igényeink.
2019. ápr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, nézegettem a neten de mindenhol mást írnak ezért lettem volna kíváncsi valódi anyukák listájára még akkor is ha mások az igények, attól még hátha van pár közös benne :-)
2019. ápr. 5. 19:12
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Nekem júliusba fog születni az első babam leirom miket vettunk mi.

Babaágy (kombi)

Babakocsi

Kád alvannyal

Babafeszek

Jatszoszonyeg

Kiságyba az a forgó meg 4 részes agynemuszett

Textilpelenkabol én 20dbot vettem sima fehér ilyen csomagban volt egyben

Egy db 0+cumisüveg hozza egy db cumi (MAM)

Pelenkazo alátét

Matrac a babaagyba rá matracvedo meg gumi lepedő

Emagrol rendeltem baba kozmetikum ilyen táskába van van benne olló orrszívó fésű stb...

Kötözős pólyát

Szoptatós párna ( énis használom most jó vele aludni)

Pokrócokat, kifogó sapis törölközőt.

Vettem pár csomag popsitorlot minden hónapban vettem eddig ne kelljen egyszerre sokat

Ruhába 52,56,62eseket vettem sima rugi hosszú és rövid body sapka kezere kis kesztyu par zoknit. Egyenlore ennyit vettek de mast mar nem is akarunk :D

2019. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

Pelenka, kaja, K vitamin, D vitamin és ruha-56 os méret. Két body és egy rugdalozó.

Ha autóval viszitek haza akkor egy hurcibálóra.

2019. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Feltétlenül? Rád (vagy valakire aki ellátja). Anyatejre vagy tápszerre és némi göncre amibe belecsavarod.

Viccen kívül ennyi.

A többi a ti kényelmeteket szolgálja.

Második gyerekünk született most. A te listádból semmit nem használunk. Van ágya, de a szoptatás miatt mellettem alszik (testvére külön aludt, de az öccse többször ébred), örökölt babaklcsit, de nincs el benne, most veszek majd valamilyen hordozót. Pihenőszék, babafészek elsőnél se kellett. Helyette volt adamo hintánk.

2019. ápr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

3. gyerekem születik egy hónapon belül, de pl. egyiknél sem volt pihenőszék, babafészek.

A fiam szeptemberi (első gyerek). Ruhák 50-56os méretben kellettek az első időben, ő pici volt, lassan hízott, így sokáig hordta azokat a méreteket. Body rövid- és hosszúujjú, vékony rugi, plüss rugi. Kocsikabát-kocsicipő, plüss overall.

Kiságy-matrac, pelenkázó, babakocsi (hozzá esővédő), kád, bébihordozó az autóba.

Törölköző vagy tetra kifogó legalább 2. A zenélő körforgó az elején pl. teljesen felesleges, hiszen nem is látja, ahogy az első hónapokra a játszószőnyeg is felesleges, de olyan 3 hónaposan már jól jött, mikor kezdett nyílni a világ előtte. Pléd több vastag, vékony babakocsiba egy alá. Textilpelust én 15 db-ot vettem. Ágynemű a kiságyba akkor kell, ha nem akarod hálózsákban altatni, a párnát pl. nem is teheted alá, csak max. textilpelust, így felesleges a 4 részes. Pl. nekünk van takarónk, meg baldachinunk, mert eddig a 2 gyerek utálta a hálózsákot, így takarósok voltak mindketten, valamint velünk lesz az elején egy szobában, így a baldachin valamennyire szűri a tv fényét. Volt egy vékonyabb és egy vastagabb hálózsákunk is, de aztán eladtam.

Valami szekrény vagy komód a ruháinak, pelusainak, ha nem kombi ágyat veszel.

Én pl. előre nem vettem mellszívót, mert nem tudtam, hogy tudok-e szoptatni, de amint hazaértünk a kórházból, már rendeltem is, mert kellett (másnap már itt is volt).

De tényleg 100 kelengyelista van fent, babakocsiból is mindenki másra esküszik, legjobb, ha elmész egy bababoltba és ott végigpróbálod a készletet, hogy neked melyik a legkényelmesebb (nagy kerék, kis kerék, bolygó vagy fix kerekes, 3in1 vázas, vagy multi... és még sorolhatnám).

2019. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Azért látsz az interneten is többféle listát , mert minden embernek más az igénye. Ezt így nem lehet leírni.

Amit írtál , mi abból semmit nem használtunk.

Sőt textilpelenka sem kellett , mert a babám száján soha egy csepp tej tej nem csurgott ki. 5 darabot vettem , abból négyet elhasználtam portörlőnek , 1 volt amivel nyáron néha betakartam.

2019. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Baba kocsi, autós hordozó, kiságy, pelenkázó, tesxtilpelenka

Kisruhából,amig ilyen pici volt én csak bodyt meg rugdalozót tudtam ráadni. (béna is voltam, feszes is volt a gyerek) tele volt a szekrény cukibbnál cukibb ruhákkal, de egyiket se adtam rá. Ez volt a kényelmes. Kövi gyereknek csak azzal készülök. Kis sapi,cipzáros vagy gombos pulcsi. Nyilván itt mindenki a saját igényeit nézi.

Hálózsák

Matracvédő(ami ilyen frottiros, nem a sima nejlon)

Egy két pokróc


Nekem. Ezek az alapcuccok, amit aztán sajnos ki kellett egészíteni cumisüveg gél, mérleggel, mellszívó al, tejtárolóval, cumisüvegmelegítővel.


De a határ a csillagos ég kB.

2019. ápr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Nagyobb méretű fenyő kiságyat vettünk ágyneműtartóval, három éves koráig tudta hordani. Egy levehető pelenkázólapot tettünk rá, amikor pelenkáztuk. Az ágy oldalára tépőzáras zsebes tároló. Imádtam, nagyon praktikus volt. A zsebekben voltak a kencék, 3-4 pelenka, popsitörlő.

Babakocsi. Nekünk bevált a kombinálható, amire autós hordozót, mózeskosarat lehet pattintani, és sportbabakocsivá alakítható. Az autós hordozó azért jó, akkor is, ha nincs autótok, mert ha viszitek valahová, átmenetileg jó etetőszéknek, jobban elvan benn, mint a babakocsiban.

Kizárólagos szoptatás miatt cumisüveget nem használtam, csak amikor már nagyobb lett, víznek. A cumisüvegmelegítő, fertőtlenítő, stb. felesleges.

Mellszívót használtam, eleinte hasznos is volt, de mellgyulladást kaptam tőle később. Szoptatási problémáknál jobb inkább szoptatási tanácsadót felkeresni, és megtanulni kézzel fejni. Kiskád jó, és jól kihasználtuk. Játszószőnyeg tényleg praktikus volt. Nem tudom, mi az a babafészek. Szoptatós párnám (U-alakba hajtható) volt, ki tudtam használni, és nem is volt annyira drága. Csak vigyázni kell, hogy ne szakadjon ki. Textilpelenkából 10-20 darab jó, ha van. Amikor büfiztettem, a vállamra terítettem. A kiságyába a feje alá is azt tettem, de úgy, hogy a széleit a matrac alá gyűrtem szorosan, hogy ne tudja a fejére húzni. Nyáron könnyű takarónak vagy babakocsiárnyékolónak is használható.

Kisebb méretű ruhából kevesebbet vettem. A leghasznosabbak a body-k voltak és a rugdalózók. Sima kis pólót nem szívesen adtam rá, amíg egész kicsi volt. Forgóka: érdemes rászánni az összeget egy jobb darabra, ami elemes. Kihasználtuk, szívesen nézegette, mikor nagyobb lett, be is kapcsolta.

Mi vettünk légzésfigyelős babyőrt is, hasznos volt, egyszer beriasztott. Lehet, hogy csak mélyen aludt a kicsi, mert fel tudtam ébreszteni, de szerintem megérte. Mérleg elvileg felesleges. Mi buzgó nagyiktól kaptunk, inkább kíváncsiságból méregettem, de ellettem volna nélküle.

Lázmérő. A digitális fül- és homlokhőmérőkből párat kipróbáltunk, egyik sem mért pontosan, ellenben méregdrágák. Sima elemes 800-900 Ft-os digitális hőmérő tökéletesen megteszi. Ezek is csalnak egyébként valamennyit, egy mechanikus hőmérővel összehasonlítva egy méréssel meg lehet állapítani, mennyit csalnak, és akkor annyit hozzá kell adni a mért értékhez. Üveg hőmérőt nem használnék babánál. Hát most így ennyi jutott eszembe.

2019. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítő hozzászólásokat :-)
2019. ápr. 6. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!