Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mit gondoltok a...

Anyukák, mit gondoltok a CSOK-ròl, illetve az egyéb gyerekvàllalàst ösztönző támogatásokròl?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék politikai vitát, csak tényleg őszintén érdekelne, hogy azok a fiatal szülők , vagy leendő anyák és apák, akiket érint, ti mit gondoltok? Van aki ki tudta használni? Van akit inkább negatívan érintett?

A fiatal házasok 10 milliós hitele és a 7 személyes autót támogatásról mit gondoltok?

Sajnos főleg idősebb emberek véleményét olvasni és hallani ezzel kapcsolatban. Akiket érint, tőlük nem nagyon hallottam eddig semmit, hogy pontosan hogy élik meg, valóban hasznos, valóban segítség stb?

Tényleg nem a politikai része érdekel akkor oda írtam volna.


2019. ápr. 8. 10:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
82%
Az autóvásárlás baromság. A Csok csak azoknak jó, akiknek amúgy is van vagy 15 milliójuk.
2019. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
72%

Nekünk nagyon jól jön a falusi CSOK és a babával hitel is. Házasok vagyunk most várom az első babámat. Augusztusba fog megszületni. 5milliot akarunk felvenni (mindennek megfelelunk) ez lenne a CSOKra az önerő. Megszuletik az első babam már nem kell törleszteni 3 évig és akarunk kistesót is megint 3 évig nem kell majd és elengednek 30%ot a többit meg fizetjük havi 40ezerrel kamatmentes hitel nagyon jó. :)

Falun lakunk van egy családi házunk. Tetofelujitas akarunk 2 gyérekre jár 2.6millio ft abból meg is van. Nekünk pont jó úgy hogy én örülök ennek nagyon.

2019. ápr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
73%
én azt gondolom, hogy a támogatás nagy része a kormányközeli körökhöz kerül nézd csak meg a pénz útját a kormány kifizeti az átlagembereknek az állami pénzt akik most 20millió helyett 40 millióért vesznek lakást (mesterségesen felvitték az árakat) igy a 20 milliós támogatást elviszi az áremelkedés, tehát az állami támogatás szépen átkerül a kormányközeli vállalkozókhoz
2019. ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk is igen jól jönne, de a 350ezres fizetèssel ès kb 1,5milliós megtakarítással is csak kitörölhetjük a---- 2 gyerekünk van, több nem is lesz.


Mikor bevezették a 3 gyerekre a 10+10et az egyik milliomos rokonunk belevágott, 3 gyerek megvolt nekik és egyébként is költözni akartak... még nekik is nagyon nehezen jött össze az összeg, hogy meg tudják venni a feltételekhez kötött házat, az összes pénzüket (ami ismétlem, nem kevés!) be kellett fektetni (a gyerekek félretett pénzèt is), kellett mèg plussz banki hitel és kölcsön civiltől is...


Ezzel sem az átlag embereknek akarnak segíteni, hanem az alapból jómódúaknak.

2019. ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
88%
Azt gondolom, sokan megfogják szívni a csok-kal még a jövőben.
2019. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%

A 10milla szimpatikus, meglátjuk nyáron a gyakorlatban.

Nálunk mindkét család csóró, semmi segítségünk, semmi esély félretenni albérlet mellett vagy saját otthonban gondolkodni. Ha ez a 10milla tényleg használható önrésznek lakáshitelhez, nekünk megváltás lenne. :)

2019. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
53%
Amikor a másodikat vártam, felvettük 2 gyerekre, itt meg is álltunk. Ez kellett ahhoz a házhoz, amit kinéztünk. Egyébként teljesen átlagosan élünk, a gyerekek előtt félretettük, amit tudtunk, ez+a csok volt az önerőnk. Szeretnénk még gyereket, mindig is 4-et akartunk, de a legkisebb rizikóval szerettük volna kihasználni a dolgot.
2019. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
85%

Konkrétan azt gondolom, hogy Debrecenben egy 55m2-es panellakás 32 millió Ft-ba kerül emiatt. És nem azért, mert annyit ér. Újépítésű lakóparki lakás 40-nél kezdődik. Régi családi ház alsó hangon 15.

Köszönjük.

2019. ápr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Sajnos 8# ez valós probléma, én is ezt tapasztalom a saját városomban.
2019. ápr. 8. 11:24
 10/36 anonim ***** válasza:
83%

Egyedülálló anya vagyok, azt gondolom, hogy ne hiteltámogatással akarjanak már segíteni, hogy eladósodjak és pláne ne lakásvásárlással vagy építéssel ezek mellett az árak mellett. Inkább lakásfelújításra adják a pénzt, vagy takarékot támogassanak és ne csak házasoknak.. Ami még segítene, ha a nagyszülőket is támogatnák, na nem gyeddel, nehogy már a nagyszülő nevelje a gyerekem, hanem tudjanak megélni önállóan és ápolja valaki helyettünk őket szakszerűen, mert három gyerekkel és egy adag nagyszülővel senki sem akar egyedülmaradni, pláne nem hitellel..


Másrészt úgy gondolom csak a hitel fogja összetartani a családokat, úgy tönkrevágják a születendő gyerekek lelkivilágát, hogy csak na, inkább ingyenes családterápiát vagy valami válássegítést adjanak..


Nem szülök kedvezményes hitelért, a meglévő gyerekeimre nem veszek fel hitelt, hogy elmondhassam, új házunk van. Inkább tartalékom legyen sok, mint hitelem.


Ráadásul ez a falusi cucc... Azért lakok ebben a városban(Budaörs), mert a gyerekeimnek sok lehetőséget szeretnék megadni, jó iskolákat, bőséges különóralehetőségeket, minimális ingázást szeretnék, hiszen ez fontosabb, mint az, hogy néz ki az otthonuk.


Nem mennék falura, hogy ennél többet kelljen ingáznunk.


A legmegfelelőbb helyre szültem.

2019. ápr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!