Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevmodositashoz eleg egy...

Nevmodositashoz eleg egy meghatalmazas?

Figyelt kérdés
Nos ugy alakult hogy az en nevemre kerult a baba ugyanis nem vagyunk hazasok es koraszulott lett a babam azaz meg az apasagi nyilatkozat nem volt elintezve. Ugyrbar amig a babam nem szedi fel magat ami tobb het akar honapok addig itt vagyok vele a korhazban es innen nem mehetek el bizonyos okok miatt es egyebkent is nagyon messze lakunk a korhaztol. A kerdesem az hogy apukanak ha irok egy meghatalmazast hogy a hivatalban alairhat helyettem stb akkor ugy atlehet irni a baba nevet az apja nevere? Vagy ez nem lehetseges es majd csak ha hazakerulunk es en is ottvagyok? Azert kerdezem mert egy ismerosom aztmondta anya apa kell hozza de remelem hogy el lehetne egy meghatalmazassal intezni es az apja betudna menni. Koszi elolre is
2019. ápr. 10. 07:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem, ha írsz egy meghatalmazást, hogy igen xy Józsi, a gyereked apja, 2 tanú és aláírás, akkor azt el kell fogadniuk.


Igazából az apaságinál leginkabb az apuka a lényeg, te csak azért kellessz, hogy ne mehessen be minden jöttment, es ne legyen 3 apja a gyereknek, amolyan "tanú" vagy, aki megerősíti, hogy tényleg ő az apa.

2019. ápr. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet, mert úgy kezdődik a nyilatkozat második pontja idézem :


"A személyesen megjelent anya"


Az apánál fel van tüntetve törvényes képviselő, az anyánál nincs ilyen lehetőség.


Ez azért baromira fontos, mert ok, hogy bizonyítható, hogy ha valaki elcsalna egy ilyen papírt, de addig pl egy tök ismeretlennek is láthatási joga lenne a gyerekedre, meg elvinné seperc alatt, hisz igaz, hogy csak egy elcsalt papíron, de a bizonyításig ő lenne az apja. Ez ugyanúgy a te érdeked is, hogy ilyen ne lehessen.

2019. ápr. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Személyesen kell megjelenni.
2019. ápr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Igazsag szerint raersz akkor is intezni, mikor kijottetek a korhazbol, sot akkor is, amikor mar fel eves a baba...

Szerintem nem fog menni nelkuled az ugyintezes.

2019. ápr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Egyébiránt ott vagy tévedésben, hogy ez nem nevmodositas, hanem teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat.
2019. ápr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem muszáj a lakhely szerint csináltatni az apaságit, lehet a születési hely szerint is, vagyis ahol a kórház van. Apuka kérjen egy időpontot, arra hivatkozva, hogy te még kórházban vagy és nem tudsz bárikor eljönni. Azt nem értem, hogy miért ne mehetnél ki a kórházból az ügyintézés erejéig.
2019. ápr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek sejtettem hogy nemlehet de jo lett volna.

5-os nem mindegy a lenyeget mindenki ertette!

6-is azert nemlehet kimennem mert felvan veve a rendszerbe hogy a baba miatt ott tartozkodom ergo ok a felelosek ertem es a lakhelyem innen amugyis messze van es a kotelezo eteteseken nem tudnek ott lenni. Ezert irtam hogy tobb oka is van hogy nemtudok kimenni elintezni

2019. ápr. 10. 09:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem szükséges a lakohelyeden csináltatni, annyi időre pedig simán elhagyhatod a kórházat.
2019. ápr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kórháznál helyileg illetékes anyakönyvvezetőnél is meg lehet csináltatni.
2019. ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Hát szerintem nem. Meghatalmazással sem. Mivel bizonyítja apuka hogy az övé a gyerek? Erre van az anyakönyvi kivonat, azon szerepel az ő neve. De ez nektek nyilván nincs.

Ennyi erővel a szomszédasszony is bemehetne és átnevezhetné a gyereket, hiszen jelenleg a gyerek apja, bemondásra a gyerek apja-mi bizonyítja ezt? Egy tanúkkal aláírt meghatalmazás sem hiteles irat. Max közjegyző által hitelesített iratot tudok elképzelni. De az százezrek, plusz ha kórházba kell mennie.


De ha apaságit akar tenni a gyerek apja, azt meg nem is ő teszi, hanem te, hogy TE elismered, hogy ő a gyerek apja és kiválasztod a nevét.

Ráadásul ez olyan kötelezettségekkel jár, hogy komolyan veszik. annó nekünk a jegyző azt mondta egy férj lemondhat a gyerekről, ha kiderül, nem az övé. Ha apaságit tesz valaki, és kiderül, hogy nem is az övé a gyerek, akkor sem csinálhat semmit, mert vállalta hogy az apja annak a gyereknek. Bíróság előtt sem megtámadható. Fél órán keresztül olvasta fel mivel jár egy ilyen nyilatkozat.

2019. ápr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!