Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért harcolós minden étkezés?...

Miért harcolós minden étkezés? (1 éves 3 hónapos a kisfiam. )

Figyelt kérdés

Biztos vagyok benne, hogy éhes (cuppog, tátikázik, segít teríteni, mászna bele az etetőszékébe, mutogat a kenyérre, rohan a konyhába a reggeli/tízórai stb szavaknál), mégis irdatlan hisztikkel telik minden étkezés most már 3 napja.


Első nap addig próbáltam etetni, amíg el nem kezdett dobálni, sikítani. Estére mindösszesen 4 korty tejitalt és 3 kenyérkatonát evett.


A második nap egész sikeres volt. Minden étkezés első 1-2 falatjánál óvatosan lefogtam a durva csapkodás és hiszti miatt, ezek után szépen evett egész nap.


Ma van a harmadik nap, és teljes csődnek érzem. A tejitalt megitta, üvöltözve megevett egy negyed szelet lekváros kenyeret. (Ha feladja egy-egy pillanatra a picsogást, megérzi az ízét, és eszik szépen, de aztán folytatódik minden.) Tízórainál elkezdte kitépni a szájából a banánfalatokat és kivágni a földre. Így tízórai nélkül letettem aludni, pár perc alatt el is csendesedett.


Gondoltam a fogára, és első nap adtam is neki Nurofent, de semmit sem segített. Illetve nem folyik a nyála, nem eszi az öklét...


Csak a megszokott, szeretett ételekkel kínálom. Újra pürésítek mindent, mert a szilárdabb ételek bevezetésével is kudarcot vallottam.


Minden ötletet szívesen fogadok. Köszönöm szépen!



2019. ápr. 11. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű jön a foga, akkor szokták ezt csinálni.

De nem tudom miért erőszakoskodsz vele , és esel itt teljes pánikba, nem fog éhen halni akkor sem , ha csak tejitalt( vagy amit szokott ) iszik pár napig. Csak átragasztid rá ezt az idegbetegséget és juszt azért sem fog enni.

2019. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Megpróbálhatom a fogára fogni, de a hisztin kívül semmi más nem bizonyítja, hogy ez lenne a baja.


Azért "erőszakoskodom", mert látom, hogy éhes és többek közt azért vagyok itthon vele, hogy az ilyen típusú szükségleteit megoldjam.


Aznap, amikor alig evett, rettenetesen erőtlen, bágyadt, bújós volt. Egyértelműen több energiabevitelre van szüksége, mert valójában egy nagyon eleven gyerekről beszélünk.

2019. ápr. 11. 11:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nurofent adtál a gyereknek, mert nem evett? A Nurofen láz és fájdalomcsillapító-nem étvágygerjesztő. És egyáltalán nem veszélytelen, hogy csak úgy indok nélkül, hasraütésszerűen add a gyereknek.


Addig tömted míg el nem kezdett visítani?


3 nap után beláthatnád, hogy csődöt mondtál, hiába erőszakoskodsz meg magyarázod, nem kéne erőltetned az evést, pláne úgy hogy addig nem hagyod abba, míg nem vísit. Ha éhes lesz majd eszik. Igaza van a hozzászólónak. Ha energiára lesz szüksége majd pótolja.


Ha meg úgy gondolod valami baja van, akkor menj orvoshoz vele, nem találomra diagnosztizáld és adjál neki gyógyszert. Ezért vannak az orvosok, elmondod a tüneteket, ők meg megmondják mi a baja a gyereknek.

2019. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A nurofen tényleg túlzás, akkor adjad neki ha lázas, vagy biztos vagy benne, hogy fájdalmai vannak. Igazából az se biztos, hogy jön a foga. A legtöbb gyerek ilyen, hogy nem mindig eszik, az enyém is csinálja ezt napokig, utána meg pár hétig jól eszik. Nem kell kétségbe esni, ha van valami kedvenc kajája, add neki azt, illetve ha semmi értelmeset nem eszik, szoktam neki sütni répás zabpehely kekszet és azt eszi egész nap, szerintem teljesen egészséges kaja, keress valami ilyen tápláló snack-et és akkor nem baj ha pár napig nem eszik ebédet.
2019. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
jön a foga nekünk arra a dentinox vált be a nurofen nem erre való. És nem kell "erőszakosnak" lenni vele mert csak mégjobban fog hisztizni az enyémnek mikor jött a foga volt hogy csak a teàt itta meg joghurtot evett semmi màs nem volt hajlandó. Szóval valószínü hogy a foga miatt csinàlja szegény.
2019. ápr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két gyerekem akkor csinált hasonlót, amikor egyedül akartak már enni.
2019. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Adsz neki nasit? Gyümilé, kölesgolyó, stb? Csak hogy egyen valamit címszóval? Ezek simán eltelítik...
2019. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, aki segítőszándékkal írt.

Nasit még sosem adtam neki, mert úgy gondolom, hogy napi 5 étkezésnek elegendőnek kell lennie. Inni is csak tejitalt iszik reggel, este, azon kívül csak vizet.


A Dentinox nála egyáltalán nem vált be. Azzal sajnos ugyanúgy sírt, sikított. Ezért kap (orvosi javaslatra) minimális adag Nurofent, mivel gyulladás- és fájdalomcsökkentő is. Annyira adtam be hasraütésszerűen, mint ahogy az étvágytalan gyermekre legtöbben ráhúzzák a "biztos jön a foga" tippet.


Nem szeretem, a "hagyjad, majd eszik, ha éhes lesz" gondolataimat, mert abban biztos vagyok, hogy éhes, és nem csak az a célom, hogy nap végéig életben maradjon...


De még egyszer köszönöm az ötleteket!

2019. ápr. 11. 17:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyetlen egyszer egyetlen pillanatig belegondoltál a gyereked helyzetébe? Olvasom amiket írsz és síkitani tudnék. A gyereked meg sikít is és dobálja ki a szájából az ételt. Erre te hajtod a magad igazát. Rosszabb vagy esküszöm mint vmi katonai kikepzőtiszt, meg annak is feltűnik az egyenkopasz egyenruhások közt az ember. Mit kéne még tennie hogy észbe kapj?
2019. ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű kritikádat. 47%-os hasznosságoddal azért nem fogok kardomba dőlni a véleményedtől.

Remélem, most már jobban érzed magad, és jól fogsz aludni.

2019. ápr. 11. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!