Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha hazamegyunk a korhazbol...

Ha hazamegyunk a korhazbol fel kell keresnunk a haziorvost?

Figyelt kérdés
Tehat nemsokara hazakerulunk a babammal a korhazbol. Az lenne a kerdesem hogy ilyenkor elkell vinnunk a babat neki, megszokta ilyenkor vizsgalni esetleg beirja a gepbe vagy ilyesmi? Es persze azert is megyunk hogy kiirja neki a vitaminokat stb ami kell neki a gyogyszertarbol. Ha doki irja ki valoban olcsobbak? Miket szokott felirni? Ezek alapbol venykotelesek vagy doki altal olcsobb? Bocsi nagyon tapasztalatlan vagyok ilyen teren
2019. ápr. 12. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Értesíteni kell a dokit, hogy már otthon vagytok és neki kell kimennie először hozzátok.
2019. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
És ha pontos akarok lenni: nem a háziorvos kell, hanem a gyerekorvos.
2019. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, a gyerekorvost és a védőnőt is hívd fel, egyeztettek időpontot, ki mikor látja a kicsit. Doki felirja receptre a szukseges dolgokat, védőnő ellat mindenféle jó tanáccsal, mindkettőtol kérdezz nyugodtan, ami nem világos, akár ird össze, hogy ne felejtsd el.
2019. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy elég volt csak a védőnőnek szólnom, hogy megszületett, majd amikor mentünk haza, akkor is csak neki szóltam, ő pedig szólt a gyerekorvosnak. Másnap együtt jöttek el hozzánk. Megvizsgálta, felírta a recepteket, picit beszélgettünk, kb ennyi volt.
2019. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azert irtam ugy mert a haziorvos nalunk gyerekorvos is, tehat o a babam orvosa. Azt viszont nem tudtam hogy neki kell elso alkalommal jonnie de akkor majd hivom ha hazaerunk a korhazbol koszonom. A vedonomet viszont szivem szerint be sem engednem a terhessegem alatt barmit kerdeztem nem magyarazott el semmit es gyorsan lerazott es meg sorolhatnam ugyhogy ha jon ne maradjon sokaig inkabb a doki majd elmond mindent.
2019. ápr. 12. 21:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Ertesiti a kórház-hiszen védőnő engedélyezi hogy odaadhatják neked a babat, de te is felhívhatod, másnap ki kell mennie a védőnőnek és az orvosnak. Első gyereknél ettől nem szoktak eltekinteni, másodiknál már lazább a protokoll ott előfordulhat hogy nem másnap hanem par napon bel mennek ki.


Mikor megszületett a baba szólsz védőnőnek, hozzánk bedobta postaládába az összes receptet.

2019. ápr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kell kimennie az orvosnak, nekünk kellett volna menni, de fizettem neki kiszállási díjat, így eljött.
2019. ápr. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon élsz mindenhol ki kell mennie. Nyilvánvaló egy 2-3 napos újszülöttet nem viszel be egy rendelőbe, beteg emberek közé, hogy orvos megnézze a reflexeit.

Illetve azt nézik meg milyenek a körülmények, adnak tanácsot hogy min változtass.

Van orvos aki pénzt kér feladatai ellatásáért, régen is volt, a mi orvosunk két év börtönt kapott, hogy átolvashassa a feladatköreit, mert nem hitte el hogy ki kell mennie beteghez pénz nélkül. Ilyen is van.

2019. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Es ez olyannyira komoly hogy amennyiben orvos/védőnő nem ér rá-szabadságon van, beteg- akkor a helyettesének kell kimenni. De valakinek ki kell menni.
2019. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pedig van olyan orvos aki pénzért sem megy ki.
2019. ápr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!