Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Műanyag szúnyoghálós ajtót...

Műanyag szúnyoghálós ajtót hogyan lehet gyerekbiztossá tenni?

Figyelt kérdés
A bejárati ajtónkat nyáron felváltja egy műanyag szúnyoghálós ajtó. Nincs valakinek ötlete, megoldása, hogy hogyan lehetne úgy megcsinálni hogy a gyerek ne tudja kinyitni? Ellenben felnőttek mindkét oldalról nyithassák, illetve zárhassák? Jelenleg csak egy egyszerű műanyag csappantyú a zárja. Szakembert kérdeztük, azt mondta nem létezik ilyen zár ezekre az ajtókra.

2019. ápr. 13. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Esetleg valamilyen gyerekzarral? Bár lehet akkor nem nyitható két oldalról :(


Nagyon erős mágnes?

2019. ápr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én ezt olcsón megoldom:

Mászó gyereknél elég egy puff vagy tároló doboz az ajtó elé (hogy ne tudja elérni a szúnyoghálót, így nyitni se tudja majd - azaz kilökni.)

Ha kifelé nyílik, akkor egyszerű a ki és a vissza menetel, konkrétan emelni sem kell a puffot.


Szerintem inkább abba az irányba haladjatok az ötleteléssel, hogy mivel tudnátok távol tartani a gyereket az ajtótól? El kell keríteni az ajtó környékét, hogy eleve ne legyen ott.

2019. ápr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora a ti gyereketek.Nálunk a 4 éves még nem tudja kinyitni.Mágneses a ,,zárja".
2019. ápr. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves hármas:

Nekünk is mágneses de a fiam már 1 évesen ki tudta lökni.

Simán rátenyerelt a hálós részre és a többi már megy magától.

2019. ápr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tegyetek reteszes zárat. Nalunk az is gond,h a lakásunk előző tulaja az erkelyes szobanal fix ablakot rakatott be,így csak az erkélyajtó nyitható. Nyáron gondban leszünk,még nekem sincs ötletem.
2019. ápr. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ráadásul mar meg kellett erősíteni a szúnyoghálót is,mert olyan erővel nyomja,h előbb-utóbb kiszakad.
2019. ápr. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kifelé nyílik nálunk is, ezért a mágnes kevés lesz, azt tuti kilöki. Egyébként másfél éves. Nem rossz gondolat h eleve az ajtót ne tudja elérni. Köszönöm a tippeket, ha valakinek van még ötlete ne tartsa magában ☺
2019. ápr. 14. 10:41
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Figyelj oda rá, tanítsd meg, ha ki akar menni, szóljon. Nálam ez bevált. Egyetlen gyerebiztos cucc nem volt a lakásban. Szüleim gyógyszerei is elöl voltak. De az összes vegyszer is, minden....egyszerűbb volt megtanítani őket, mit kell csinálni, így nyugodtan mehettünk bárhova, ahol nem volt baba is.
2019. ápr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és tettünk fel az ő magasságában ajtó nyitót, így nem kellet a szúnyoghálót nyomnia hiszen elérte a nyitógombot.
2019. ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egy földszintre nyíló ajtónál ez lehet megoldás, de nálunk teraszra nyílik amiről 15 lépcsőfokkal jutsz le. Ha megtanítom is neki, nem lennék nyugodt. Az ördög nem alszik.
2019. ápr. 14. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!