Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok husz eves, de mar 3 eve van baratom es tudjuk, hogy ha jonne a baba mi lesz a lany es mi lesz a fiu neve. Ez szinte az elso randinkon eldolt. A nagynenem aki errol pontosan tud es most terhes bejelenetette, hogy ha lanya lesz azt a nevet adja neki ami nekem tetszik. Ezt csak az tetozi, hogy neki is volt egy masik neve ami evek ota tetszett neki, meg sem azt adja es tudja jol hogy nekem ezzel mekkora fajdalmat okoz. A masik rokonom is bejelentette, hogy rajta vannak a baba projekten. Ennek en orultem is es el is meseltem en hogy neveznem el a babaimat. Egy het utan kozolte, hogy ha fia lesz az lesz a neve amit en neztem ki mar 3 eve.

Apukam szerint, hulyeseg ezen megsertodnom mert ok szulnek nem en es ne en szabjam meg ki hogy nevezi el a gyereket. Anyukam szerint ez a viselkedes csaladban nem okes a reszukrol.

A kerdes jogosan bantodtam meg vagy, hagynom kellene ezt?



2019. ápr. 16. 11:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
74%

"Hat nincs masik ezer nev a vilagon?"

Komolyan nem értem... ha szerinted ennyire könnyű túllépni egy nagyon megtetsző néven (mert bizonyára nagyon megtetszett nekik, azért választják egy életre a gyereküknek ezt a nevet) akkor neked miért nehéz?

Nem érzed egy kicsit hipokritának magad?

Édesapádnak van igaza szerintem.

2019. ápr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
39%

En poenbol megmondanam mindegyiknek kulon-kulon, hogy persze, adjak nyugodtan, ti kozben kineztetek mar ugyis ket masikat, aztan ha rakerdez, hogy na mit (mert tippem szerint ra fog), akkor bemondhatsz ket tipusat tekintve az eredetihez hasonlo, de megis kulonbozo ne et (pl. ha a lany Viktoria volt eredetileg, akkor pl. az Izabellat, fiunal meg ha pl. Márk volt, akkor a Zsoltot, szoval hasonlo kaliberut). Aztan lesd a reakciojukat, ha mar az egyikuk atnevezi, mar lesz 50% eselyed ra, hogy az eredeti nevet add.


Enamugy megertema megbantottsagod, de mivel nekedmeg nincs gyereked, a felnott hozzaallas ebben az esetben az, hogyha annyira tetszik az a ket nev, akkor majd ettol fuggetlenul is azt adjatok, ha meg igy mar nem, akkor valasztotok masikat.

2019. ápr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
65%

Én is megbeszéltem anno a barátommal, hogy mik lesznek a gyerekeink nevei. 10 éve vagyunk együtt, már a férjem és most várjuk az első babánkat. Akármennyire is ragaszkodtunk az anno kiválasztott nevekhez évekig, abban a pillanatban, hogy teherbe estem valahogy megváltozott a dolog, idegennek kezdtem érezni a neveket és egyszercsak egy olyan név ugrott be, ami soha eszünkbe se jutott, de mikor elmondtam a férjemnek csak annyit mondott "tökéletes".

Szóval lépj túl rajta, több ezer másik név létezik, ez nem olyan nagy dolog és még vagy 100X meg fogjátok gondolni magatokat ti is.

Engem egy ilyen helyzet sokkal jobban bosszantana akkor ha úgy nyúlja le a rokon amikor én is babát várok, de így, hogy terhes sem vagy és még kilátásban sincs a babaprojekt... Tojd le.

2019. ápr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Sokan nem ertik, nekem tetszik evek ota ket nev. Nekik nem tetszett, tudtak rola. Most hogy terhesek/azok akarnak lenni hirtelen mindkettonek az en nevem kell. Emelett mindkettonek volt kinezett neve. Nem azert adjak mert lenne hozza erzelmi kotodesuk (mint nekem mindkettohoz a parommal egyutt), hanem mert miert ne.

Az faj, hogy mondtam nekik hogy ezt fogom adni es ennek tudataban azt valasztjak. Nem meglattak es megtetszett nekik nevvalogatas kozben, hanem lecsaptak az en neveimre miutan en mondtam nekik a neveket. Nem tudom lehet velem van a baj, de ha tudom hogy az unokatesom Katinak akarja hivni a lanyat evek ota, akkor nem adom a gyerekemnek csak mert hamarabb lettem terhes.

2019. ápr. 16. 13:00
 15/32 A kérdező kommentje:

Csak hogy vilagosabb legyen. Leirom kb hogy tortent.

-Kepzeld babat akarunk/lesz.

-De jo, orulok nektek. Van mar nevotlet?

-Igen,ha lany Gizi/Kati, ha fiu Geza/Jancsi.

-Szep nevek. Ha egyszer oda jutunk az en lanyom Lili a fiam Palko lesz. Tudod ezt valasztottuk ki mar az elejen Karcsival.

*eltelik egy kis ido, megint fel jon a gyerek tema*

-Most mar azt beszeltuk nem Gizi/Kati lesz a lanyunk hanem Lili

-De hat nem reg mondtam, hogy ugy szeretnem hivni a lanyomat

-Hat, pedig Lili lesz ha az enyen lany.

Es kb hasonloan tortent a masik rokonnal is. Szoval nem volt listas a ket nev egyiknel sem amig en nem mondtam nekik es ez az ami faj. Hogy nem meglattak es msgszerettek, hanem kb lenyultak csak mert ok hamarabb szulnek mint en... :(

2019. ápr. 16. 13:06
 16/32 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Én is kíváncsi lennék a nevekre privátban?

2019. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon gyerek vagy te még a gyerekvállaláshoz. Amúgy meg mit tudsz tenni, csak nem perled be a rokont, hogy, ne legyen Lili a lánya, mert az a te választott neved? Nyugi, van kismillió név, majd megtetszik nektek másik. Amúgy szerintem csak pár év múlva akarj anyuka lenni.
2019. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
77%
Mi a fene lesz, ha két gyerek lesz azzal a névvel a családban?
2019. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
63%
Onnantól hogy nem egy konkrét nevet mondták hanem többet, tiszta sor hogy nem volt még konkrét döntés. Ekkor te elmondtad a nevét és megtetszett nekik. Beszéltek a párjukkal. Neki is tetszett. Ez van. Így jártál. Ettől még simán lehet a te gyerekednek is az a neve majd egyszer. Ha most azért nem akarod mert már van a családban, az még annál is gyerekesebb ahogy itt nyafogsz hogy jajjjj lenyúlták
2019. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
80%

Nekem regota a Greta nev tetszett kerdeztek, hogy fogjak hivni mondom h ugy nez ki Greta Flora, 2 csaj kesobb estek teherbe mint en az egyik megtudta h lanya lesz es Greta Gyongyi lett ugyan olyan hasteggel irta ki mint ahogy en hasznalom... rosszul esett mert elotte nem tetszett a Greta nev neki(gyerekkori bno) a masik meg mar a mienk megszuletett utana tudta meg, hogy neki is lanya lesz es Greta Flora lett. Ezen mar csak nevettem. Az en kislanyom Greta Anna lett.


Mostanaban beszelgettunk noveremmel kistesot szeretnenk kar h mi lenne a neve. Mondom, hogy fiuba mi tetszik es h a lanyba az Abigel. Mondta h neki a kislanya aki meghalt es 16 hetesen szulte meg ... Abigel lett volna, na mondom mar csak a fajdalom miatt se adnam, nehogy megbantsam es erre ha ebbe szeeettek bele akkor o nem fog haragudni.


Ennyit errol.


Eloszor nekem is szarul esett, de tojok ra.

Az en lanyomnak ez a neve mi imadjuk es illik is hozza, de a masodik gyerkocnel szuleteseig senkinek se fogjuk elmondani, pont ezek miatt.

2019. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!