Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok husz eves, de mar 3 eve van baratom es tudjuk, hogy ha jonne a baba mi lesz a lany es mi lesz a fiu neve. Ez szinte az elso randinkon eldolt. A nagynenem aki errol pontosan tud es most terhes bejelenetette, hogy ha lanya lesz azt a nevet adja neki ami nekem tetszik. Ezt csak az tetozi, hogy neki is volt egy masik neve ami evek ota tetszett neki, meg sem azt adja es tudja jol hogy nekem ezzel mekkora fajdalmat okoz. A masik rokonom is bejelentette, hogy rajta vannak a baba projekten. Ennek en orultem is es el is meseltem en hogy neveznem el a babaimat. Egy het utan kozolte, hogy ha fia lesz az lesz a neve amit en neztem ki mar 3 eve.

Apukam szerint, hulyeseg ezen megsertodnom mert ok szulnek nem en es ne en szabjam meg ki hogy nevezi el a gyereket. Anyukam szerint ez a viselkedes csaladban nem okes a reszukrol.

A kerdes jogosan bantodtam meg vagy, hagynom kellene ezt?



2019. ápr. 16. 11:15
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
51%
Nekem 15 évvel ezelött a Hanna név nagyon teszett, a legjobb barátnőm Hajnalka, de hogy mégse legyen ugyanaz majd a gyerek, legyen Hanna. Idöközben a családban is született Hanna (ennek ellenére még talonban tartottam!) és elcsépelt is lett a név, egyszerűen meguntam, nem tetszik hogy mindenkit így hívnak úton-útfélen. Szóval majd ha terhes leszel, gondold ezt át újra, teljesen feleslegesen háborogsz most rajta.
2019. ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
21%
Most ezen mit rugózól? Tudsz mást tenni? El kell fogadnod. Vagy akkor jobbesz ha agyvérzést kapsz ???? Változni fog bármi?
2019. ápr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Szoval itt mindenki fapofaval fogadta volna ezt, ertem. Akkor csak a mi csaladunkban volt szokas egymas nevet nem adni, nyilvan ez mar valtozott, mert akkor nem csaptak volna le az en neveimre. Olvasgattam hasonlo kerdeseket, ott mindenki egyontetuen azt valasszolta, hogy lenyulni a masik nevet nem szep dolog, itt mindenki azt mondja, hogy ez teljesen normalis.

Hozzatennem, hogy csak azert nem szulok meg mert tudom, hogy varnom kell vele, hogy legyen hova raknom es mibol etetnem, ezt csak azok kedveert irtam ki akik szerint nekem meg nem valo gyerek. Mintha attol fuggne az erettseg, hogy erzekenyen erint-e a rokonaim viselkedese vagy sem.

Masfelol akik nem ertik a kerdest azoknak nem kotelezo valasszolni , keressenek nagyobb problemara iranyulo kerdest. :)

2019. ápr. 16. 15:55
 24/32 anonim ***** válasza:
50%
De te miről beszélsz? Mert ha egy létező gyerekről beszélnél akkor talán, de még épp csak egy kósza gondolat. Amúgy meg igen a mi családunkban van ugyan olyan nevű rokon. Max akkor lenne gáz ha az édes testvereddel lenne egyező nevű gyerketek. De ismétlem neked nincs gyereked.
2019. ápr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
80%
Senki nem mondta h szep dolog. De mit tudsz tenni?? Semmit. Ennyi. Pont.
2019. ápr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Az egész szituáció lényege a tisztelet, hogy nem adom azt a nevet a gyerekemnek amiről tudom, hogy egy közeli rokomnom választotja. Pláne, ha nem is tetszett ez előtt soha a név( mivel mindkettő ismert így tuti hallodtak róla már előttem is) és eddig megvoltak a saját kedvelt neveim. Meg sem kérdezem a páromat arról, mit gondol Zsuszi kedvenc nevéről, mert tudom, hogy Zsuzsi kedvenc neve és már úgy gondolok arra névre mint a következő kisrokonom neve, nem mint a gyerekem esélyes nevére. De ezek szerint én vagyok túlságosan tekintettel a többiekre és nem kellene.

Félre értés ne essék ettől függetlenül azt a nevet fogom adni én is, bár tuti megkapom majd a megjegyzéseket, hogy Zsuzsi gyerekéről nevezem el az enyémet miközben fordítva van...

2019. ápr. 16. 16:08
 27/32 anonim ***** válasza:
74%

" bár tuti megkapom majd a megjegyzéseket, hogy Zsuzsi gyerekéről nevezem el az enyémet miközben fordítva van..."

1. még nincs is gyereked és mire lesz könnyen lehet, hogy addigra más fog tetszeni, ahogy itt mások is írták, hogy így jártak

2. most mondtál ellent önmagadnak. Azt mondtad, akkor nem zavarna, ha eredetileg is tetszett volna neki. Na de akkor is azt mondanák a rokonok, hogy te nyúltad le ezzel az erővel. Ha akkor nem zavarna, most se zavarjon.

3. legalább fél tucatszor kiemelted, hogy a TE neveid. Nem, nem a tiéd egyik sem, nem a tulajdonaid.

Iszonyat gyerekesen viselkedsz, szerinted itt mindenki h*lye, csak te vagy helikopter.

A következő évi nyaralásod úti célját el ne áruld senkinek, mert ha végül ők is odamennek (ráadásul előbb, mint te) összeomlasz.

2019. ápr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
67%
Hát, te nem vagy százas, aranyom. 20 évesen azért más szórakoztatóbb dolgokkal is elüthetnéd az időt, mint, hogy egy ilyen mondvacsinált problémán rugózol egy napot.
2019. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
87%
Ebbol nem csinalnek ugyet. Ugy neveznem el a gyerekem ahogy szerettem volna. Kit izgat ha van mar a csaladban. A tesom ha lanyanlesz az en nevemet akarja neki adni. Es? Mi van ha ket rokont ugyanugy hivank?
2019. ápr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
30%

Ilyen hülye rokonok nálunk is vannak.Ha eddig más nevet mondtak,és miután mondtad a neveket és arra keresztelnék,hát elég gáz,érzéketlenek.Jogosan sértődnél meg,de felesleges,mert csak azért is háborúzás lenne,meg az ilyen agyatlanok úgysem fogják fel,nem éri meg az idegesség.

Arra lennék kíváncsi,hogy ha mondod,h nem baj a te gyereked igy is azt a nevet kapja,mit szólnának hozzá...🤣

Nálunk ilyen fel sem merülne,több gyerek is van és amit a másik adott volna,tabu gyakorlatilag,meg az ilyen volt barát/barátnős nevek is.

2019. ápr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!