Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadható elethelyzet az,...

Elfogadható elethelyzet az, hogy ha egy szegény 4 gyerekes anya, aki elvesztette a férjét a neten kér segítséget?

Figyelt kérdés

Főképpen anyagi segítséget, vagy munkalehetőséget.


Nagyon szomorú helyzet, úgy olvastam. Az anyuka írta, hogy 4 gyerekkel maradt magára és semmi munkatapasztalata, csak szeretne tulelni. Az elmúlt 10 evben 'csak' gyerekezett.


A kérdés az, hogy ez a mai világban helytálló, hogy mindent a férjemre teszek fel? Vagy 4 gyereket nem is lehet másképp vállalni, vagy valami nagyon gazdag felmenőkkel, hogy az ember egy ilyen komoly szerencsétlenséggel ne kerüljön a szakadék szélére anyagilag. Lelkileg mindenképp. Szóval elkerülhető ez, vagy a 4 gyerekes lét velejárója. Nagyon sajnálom a családot ismeretlenül is.


2019. ápr. 16. 20:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Én nem vagyok híve az anyagi segítségnyújtásnak. Egyszerűen rosszul vagyok attól, hogy lépten nyomon kéregetőkbe futok bele. Ott a vöröskereszt, máltaiak stb akik tudnak adni ruhát, tartós élelmiszert stb, de a mai világban luxus nem dolgozni. Lemerném fogadni, hogy ha a nő nem vesztette volna el a férjét, akkor még szült volna 1-2 gyereket.
2019. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem valahol oltári nagy felelőtlenség is mindent a férjre alapozni. Nem azt mondom, hogy mindenki úgy vállaljon gyereket, hogy azokat önállóan is teljesen el tudja látni ha valami tragédia következik be, de azért érdemes nézni a környezetet is. Van-e támogató család, nagyszülők, saját ház stb vagy éppen nulla segítséggel hitellel terhelt házra vállalok be X gyereket. Mindig kell lennie B tervnek.

Én ismerek olyan nőt, aki 2 gyerek mellett érezte magát nagyon kényelmesen és 17 évig nem dolgozott, mikor meghalt a férje. Namost a férje baromi jól keresett míg élt, viszont egyrészt nem volt rendesen bejelentett munkája, így özvegyi nyugdíj és árva ellátás nem járt, de cserébe a jó keresetére úgy gondolta a legjobb dolog az államnak tartozni, így majdnem mindenük hitellel terhelt volt. Nem annyira tudom őket sajnálni.

Lényeg a lényeg: nem kötelező, de erősen ajánlott ésszel tervezni a jövőt.

2019. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Hat elfogadhato vagy nem, most mar a baj megtortent, mit tehetne?! Amugy szerintem mindenkepp felelotlenseg ennyi gyereket vallani megfelelo eletbiztositas nelkul. Az hogy anya nem dolgozik ha kicsik a gyerekek, termeszetes. Nem jelenti hogy soha tobbe nem dolgozott volna amugy sem. Nyilvan 4 gyerekkel tobb ev esik li mint eggyel.
2019. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Hát mi négyen voltunk testvérek,apám 40 évesen távozott e világból mert a piát jobban szerette. Ami pokol ezután várt ránk azt nem kívánom senkinek,éhezés,fagyoskodás,lyukas cipő és ruha,tankönyv nuku,teljes nyomor. Mondanám hogy anyám hibája,mert tudta hogy milyen az apám mégis csak szült nem dolgozott semmit,de ha kért is segítséget sokszor csak elforditott tekinteteket kapott bő 20 évvel ezelőtt. Az állam még az özvegyi nyugdíját is megtagadta mert pár nap hiányzott apám munkaviszonyához. Szerintem ahhoz hogy valaki talpon tudjon maradni egy ilyen helyzetben ahhoz talpra esettség kell,kitartás,rátermettség.
2019. ápr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

Egy gyereket is felelőtlenség más pénzére vállalni nemhogy négyet. Sosem értettem hogy tudnak olyan sokan a férj vagy a szüleik pénzére szülni, hiszen bármikor történhet bármi és ott maradnak csupasz fenékkel, aztán jön a sírás és kéregetés.


Ismerős 20 évesen lett terhes rögtön érettségi után, a párja nagyon jól keresett. Elvoltak, csakhogy a férfi 8 év után megunta hogy a nő nem hajlandó dolgozni csak szült sorban 3 gyereket, így otthagyta. A nő visszaköltözött a szüleihez azóta is ott élnek, maximum alkalmi munkái meg közmunkája van.

2019. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem elfogadhatò. Tudom kiről van szó, több olyan facebook csoport is van, amiben ő is tag meg en is. Nagyon aktìv nő, nem arrol van szó, hogy nem dolgozik, csak neki fizetetlen munkaja van, szuperül vezeti a haztartast, ès szuper anya. Nem arròl van szó , hogy mostantol azt keri, hogy az internet nepe tartsa el, ha jòl tudom a termekeit is arulja, de nem varhatò, hogy ùgy elje az ember az eletèt hogy jaj, mi lesz ha meghal a parom. Csak tippelni tudok, hogy baleset lehetett :'( betegnek nem tűnt es nem is volt öreg
2019. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

Na ezért nem kellene nem hogy négy, de egy gyereket se vállalni, csak ha képes vagyok egyedül is eltartani!! Nem értem, hogy lehet valaki elégedett annyival, hogy egesz életében nem dolgozik kb egy percet sem, csak gyereket nevel és maximálisan ki van anyagilag szolgáltatva a férjének...

Persze szomorú, hogy elhunyt a férje, de gondolom senki nem tartott fegyvert a fejéhez, hogy sorozatban szüljön megy gyereket és ne dolgozzon...!

2019. ápr. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
"nem arrol van szó, hogy nem dolgozik, csak neki fizetetlen munkaja van, szuperül vezeti a haztartast, ès szuper anya" Csak éppen nem tud enni adni a gyerekeinek. Ha 2 gyereket vállalt volna, akkor már évek óta dolgozhatna. Persze nem a gyerekek tehetnek róla, inkább kéregessen, minthogy a gyerekek nélkülözzenek.
2019. ápr. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
6os, senki se kényszerítette hogy a semmire szüljön. Nagy butaság más pénzére alapozni, mert ha elzáródik a pénzcsap ez lesz belőle.
2019. ápr. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 4 gyerekem van és dolgozom, mikor a nagy született 25 éves voltam ,3 évet dolgoztam előtte. Utána 2 évvel született a következö,mikor 2 és 4 évesek voltak mentem vissza dolgozni. Újabb 6 év munka után jöttek a kicsik, most 4 évesek és már 2 éve újból dolgozom. Ha az ember akar 4 gyerek mellett is tud dolgozni.
2019. ápr. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!