Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennxyire veszi ki apuka...

Mennxyire veszi ki apuka nálatok a részét?

Figyelt kérdés

Érdekelne mások hogy csinálják,mi mások véleménye a témában.Újszülött baba mellett apuka is felkel, végez némi házimunkát?

Szerintetek ha a páromat veszélyeztetné,ha elalszik a munkában (mert fuvarozik), akkor vállaljak be minden felkelést?

Nem okozna gondot,nem kibújni akarok,csak tapasztalatokat hallani. Az mennyire állja meg a helyét,hogy mivel úgyis itthon van az anyuka,végezzen el mindent?

Hogy “szokás” ez?

Egy kismama


2019. ápr. 17. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Ez engem is érdekelne. A párom szerencsére az első hónapban itthon tud velem lenni, de utána megy vissza dolgozni. Rengeteget vezet és nagyon nagy a felelőssége, sok embert és gépeket irányít, életek múlnak a döntésein. Nem tudom, mennyire merjem terhelni. Ahogy ismerem, önként fog menni és nem kell majd kérnem, csak azt nem szeretném ha hibázna és nagy bajba kerülne.
2019. ápr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Én addig keltem a gyerekhez, amíg nem dolgoztam.

Amióta mindketten dolgozunk, azóta van, hogy felváltva kelünk éjjel.

2019. ápr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk abszolút.

Most második gyerekkel ugyan már nem kel minden éjjel, csak ha kimerültem, de a nagyot (aki még szintén kicsi: nem ovis 3 éves) 100 %-ban ő látja el, ha hazaért. Még vele is van bőven tennivaló. Vacsorát csinál, fürdeti, altatja, bilizteti, pelenkáz (mert még nem teljesen szobatiszta), viszi gyógytornára, játszóra.

A kicsi újszülött. Pelenkázza, lefejt tejjel eteti, ringatja amíg fürdök vagy a "nagyot" babusgatom, hogy ne legyen féltékenység.

Most a naggyal játszón van, mert szabadnapos, a kicsi rajtam alszik.

2019. ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Első baba,most 7 hetes. Apuka imád vele lenni, fürdeti,altatja,pelenkázza és kel hozzá heti 2x egyszer hétköznap egyszer pedig hétvégén, amikor már nagyon kimerült vagyok. Házimunkába besegít és be is vásárol, amikor nem jutok el a baba miatt. Szeret főzni szóval azt is bevállalja heti 1x legalább. Nagyon nagy segítség.
2019. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Jobb esetben nem kérni kell hanem csinálja magától is hisz az apja
2019. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Mivel szopni kelt fel a baba, ezért felesleges lett volna a férjemnek (is) kelni. Házimunkát mindig felesben csináljuk, illetve pl. általában ő jár bevásárolni és játszóterezni a nagyobbal, és én mosok meg főzök, de azért előfordult már sokszor fordítva is. A "szokás" mindig úgy van, ahogy kialakítjátok.
2019. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:) A gyerek körül nem kétlem,hogy tevékenykedni fog, én az ilyen unalmas, alap feladatokra gondolok,mint főzés,mosàs,mosogatás.

Az jogos,hogy gyerekhez feleslegesen kelne fel,ha anyatejes.:)

Tehát ne legyen bűntudatom majd,ha megkérem munka után(tudom nem megkèrni kéne) hogy mosogasson el vagy teregessen egyet?

Tehát lehet úgy értelmezni ezt az itthonlétet,hogy én is “munkában vagyok”?🙈

2019. ápr. 17. 13:05
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk alapvetően mindent meg tud csinálni a gyerek körül, ha épp úgy van csinál szinte bármilyen házimunkát is, de pld a zoknikat nem szereti párosítani:D

Viszont éjszaka csak akkor kel,ha beteg a gyerek(eddig 2x volt ilyen) akkor éjszaka felénél váltottunk, hogy én is tudjak valamit pihenni.Ezt a két alkalmat leszámítva az éjszaka az enyém.

Egész nap vezet.Ki kell pihenje magát, nem szeretném a börtönbe látogatni, mert valakit elgázolt vagy tömegkarambolt okozott vagy épp ő halna bele a balesetbe amiért éjszaka is 30-50 percenként kel a gyerekhez.

2019. ápr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Kel is és segit is, kiveve a fozes. Az az enyem ;) vagy mindig tesztat ennenk.


Szokott porszivozni (hetkoznap en hetvegen ő)

Bevasarolni

Mosogatni (nappal en, este ő vagy mikor ki)

Teregetni

Ablakot mosni


Amit csak en szoktam a fozes, vasalas, ruhak pelenkak rendezgetese, wc es kad takaritas stb, vannak azert ilyen csajos dolgok nalunk.


Szulesnel lett egy serulesem ami miatt hetekig nehezen mozogtam igy a babat o vette ki altalaban az agybol es o is tette vissza szoptatas utan aztan kesobb olyan elethelyzet alakult ki, ami miatt ketten kellettunk hozzá sokaig majd igy maradt es ez igy is megy lassan ket eve. Megszoktuk, nem kellett sose könyörögni ez szerintem termeszetes hiszen kozos a gyermek.

2019. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az itthonlet a gyerekkel olyan-e, mint munkaban lenni? Nem, a legtobb anya szamara sokkal megterhelobb, meg szuperul alvo gyerek mellett is, ha mar maszni kezd, nemhogy meg ugy, ha ejszakazni is kell. Fuvarozas eseten a szabadnapjai elotti esteket atvallalhatja keles szempontjabol, mert surun ebredo gyereknel iszonyat faraszto tud lenni, ha mindig neked kell az ejszakakat vinni.


A hazi munkat mi mar elotte felosztottuk 50-50 aranyban, de a gyerek ota tobbet csinal, mint en, mert meg munka mellett is tobb kapacitasa marad ra, mint nekem, aki estere hulla voltam, ameddig majdnem 2 evesen bolcsis nem lett a gyerek. Alig vartam, hogy hazaerjen, es egy kicsit nyugiban lehessek. Mondomezt ugy, hogy imadom a gyereket, aki 3 eves koraig 6-8x ebredt, de amugy jo termeszetu. Azota erzem ujra embernek magam, miota nem en kelek hozza, hanem az apja.

2019. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!