Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések

A kérdés

Anyos mindenaron ebedet akar csinalni nekunk es a gyerekunknek, aki 2 eves. Mit fozzon, ha naluk minden etel extra zsiros es sos?

A levesek ezert kilove, mert olyan sosak, h felnottnek zavaroak.

Sultkrumpli tocsog a zsirban, pedig a gyerek szeretne....

Persze, olyan etel kene, amit egy ket eves is megeszik.

Szerintetek mit keszitsen, ami nem lehet tul zsiros, ha mar ugyis el fogja sozni?

ápr. 18. 19:02  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Túrógombóc. Abba nem kell zsír és édes, így nehéz elsózni.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/19Időpont ápr. 18. 19:04 Privát üzenet

Ne haragudj, de anyaként, haziasszonyként neked nincs abszolúte halvány ötleted sem? Azt csak tudod mit szeret a gyereked....mondjuk főzzön azt. Ehhez idegenek kellenek?

Ez szimplán egy újabb anyósszidós kérdés mert én azt nem hiszem el hogy te saját magadtól nem tudsz ételt mondani.

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/19Időpont ápr. 18. 19:05 Privát üzenet

Oké értjük, anyós szarul főz. Akkor mondj olyat amit TE szoktál főzni.

(tavaly volt egy hasonló okos kérdés, vki azt kérdezte: "szülés után mit hozassak anyummal a kórházba enni?" Erre néhányan elkezdtek random kajákat írni, a kérdező mindre közölte hogy ő azt nem szereti.)

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/19Időpont ápr. 18. 19:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kepzeld, tudom mit szeret a gyerekem, de azt is tudom, h anyos nem tud fozni 😅

Mivel ok olyan koretet h tojasos rizs v bulgur nem ismernek, eleg nehezen mondanam neki, h mama, jo lenne egy kis zoldseges bulgur a gyereknek, mert az a kedvence. Vagy a spagetti csak ne usszon a zsirban?! Oh a sultkrumpli barmikor nyero, de nem az, amit megnyomok es csopog... Jo parasztasszonykent a mama mindent egy fakanal zsirral keszit...

Inkabb, tudod kene valami segitseg, egy etel, ami nem lehet zsiros... Koszi a TE segitseged, a te valaszod lesz a leghasznosabb!

De tudod, en mar kerdeztem itt olyat is, h EN mit fozzek neki ebedre, oke szaranyavagyok 🚮 azt se tudom mit szeret a gyerekem 🙃

# 4/19Időpont ápr. 18. 19:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Na a turogomboc jo, arra nem is gondoltam, koszonom!

(En sose csinalok turogombocot)

# 5/19Időpont ápr. 18. 19:14 Privát üzenet
Főzelékek ?gyümölcsleves/krémleves ?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/19Időpont ápr. 18. 19:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Amit en szoktam csinalni es a gyerek megeszi:

Ahogy irtam rizs, bulgur, sult burgonya, barmilyen modon, zoldseggel.

Cukorborso leves, husleves, zoldsegleves, hamis husleves.

Meggymartas prezlivel, zoldseges tesztak, rantott cukkini, resztelt maj, tojasos nokedli...

Meg a sajtos parizer es a majkrem meg a vajkrem kenyerrel.

Azt hiszem ezek a gyerek kedvencei

# 7/19Időpont ápr. 18. 19:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Fozelek is szuper, na ezt sem szoktam csinalni, koszonom!:)

(Kremlevest valamiert nem eszi meg, pedig mi az apjaval imadjuk, foelg telen)

# 8/19Időpont ápr. 18. 19:19 Privát üzenet

Grízes tészta, mindenfajta gombóc, palacsinta.

Ha nem tud főzni, mondd meg neki, hogy inkább süssön sütit, hátha a sütés jobban megy neki.

"Anyuka, inkább desszertet hozzon, mert én sütni úgyse nagyon szeretek/nincs időm"

Ezzel nem bántod meg, hogy nem tud főzni, és fontosnak érezheti magát.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/19Időpont ápr. 18. 20:27 Privát üzenet
Gyümölcsleves? Amúgy jó a sült krumpli is, csak kikészíted anyósnak a tálat és teszel bele papirtorlot, esetleg menet kozben cseréld ki egyszer..

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/19Időpont ápr. 18. 20:29 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért akar extra pénzt levonni az App store mostanában valamilyen vásárlás után? (több lent)
Tudnatok ajanlani olyan extra konnyu sport babakocsit ami teljes vizszintesig dontheto, esernyore csukhato, es max 30ezer ft, akar hasznaltan is erdekel? A 3 extra fontos hogy...
Létezik ilyen sportbabakocsi: két irányból tolhato, max 7-8 kg, könnyen akar 1 kézzel irányítható es tálca van elől a gyermeknek? A kémlelő nyilas a kupolán már extra gratisz lenne.
8 hónapos babám nem akar enni (kb 40grammokat eszik), extra nyűgös, állandóan aludna. Mitől lehet? Mit csináljak vele? Nem baj, hogy nem eszik?
11 hónapos kislányom pelenkázáskor folyton elforog, felülne, felállna, evés közben pedig szintén fel akar állni, extra szórakoztatással lehet csak etetni, lehetséges, hogy...
Épp most megyeget el a nyákdugóm. A derekam időről időre le akar szakadni, de csak 2-3 másodpercig tart. Görcs úgy szintén csak hébe-hóba és kibírható. Ez már a vajúdás eleje, v. semmi extra?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!