Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogyan közölte a baba...

Ki hogyan közölte a baba hírét a családdal, barátokkal? Aranyos ötleteket várnék

Figyelt kérdés

Elsősorban azokhoz szól a kérdésem, akik nem egy gyors telefonbeszélgetéssel intézték el a dolgot. :) Persze azzal sincs gond, csak mi szeretnénk egy kicsit különlegesebbet. Nincs túl sok babás barátnőm, ezért írom ki a kérdést, mert hol máshol lennének anyukák, ha nem itt.


A "gender revealre" gondoltunk lufikat majd, de most így az örömhír közlésére nem igazán... A szülőknek külön-külön mondjuk el, plusz nekem még ott vannak a nagyszüleim, dédszüleim is. Ezért is kell nagyon ötletelni.


2019. ápr. 18. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Az első pont ilyentájt derült ki, anyák napjára képeslapot “írt”, bemutatkozott, hogy kicsoda ő, éppen mekkora, mikorra várható. Vicces volt, h egy átlagos kis gagyi üdvözletnek tűnt, aztán elkezdték olvasni és valaki ugrálni, valaki sikítani kezdett el, anyukám pl egy halk “bammegvégre” kíséretében konstatálta a dolgot. 😄 A másodikat a nagy “mondta el”, kapott egy nagytesós body-t és körbejártuk a családot. 😊
2019. ápr. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Mi Karácsonykor jelentettuk be a családnál. Mind2 félről szülőknek külön csomagoltunk kicsit nagyobb dobozba cumit, rögtön leesett nekik, h jön a baba, hatalmas öröm volt.
2019. ápr. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Mi vittuk a 10 hetes uh-kepet, es azt huztuk elo, majd mondtuk, hogy nagyszulok lesznek az elsonel. Masodiknal szemelyesen nem tudtuk elmondani, igy anyukamnak ugy koszontema telefonban, hogy ,,szia, ketszeres nagymama”, kellett egy kis ido, meg leesett neki. Lehet amugy csinalni ilyen kreativ kepet, amin ti vagytok, es jelzi, hogy jon a kovetkezo. Mindenkepperdemes szerintem valami egyertelmut, hogy biztosan gyorsan leessen, az utalgatas szerintem annyira nem celszeru. Lehet pl. Dm-ben itt nyomtatni tusfurdore feliratot, ra lehet irni hogy a leendo nagypapanak, vagy ugyanilyet bogrebol, vagy valamilyen hasznalati targybol. Csak mondjuk nem minden nagyszulo szeret belegondolni a nagymama-nagypapa kifejezesbe, nalunk anyosom nagyon orult a gyereknek, de annak nem, hogy o onnantol ,,nagymama” lett, merthogy sz milyen oreges mar :D


Ha egyfele dolgot szeretnetek, amit mindenkivel el lehet jatszani, akkor egy hcg tesztet is lehet elotte csinalni, amin egyertelmuen feliratozva van, hogy mit jelent a ket vonal (ferjem meg a masodik gyerek es ezer teszt utanis azt kerte, hogy ne mutassam, ugysemtudja, mit kell nezni :D). A Clearblue digitalis is jo, csak az lemerult nalampl. 1 nap utan, elemet kellett volna cserelni benne.


Csinaltathattok magatoknak is valamilyen feliratos polot, es akkor azt felveszitek, es varjatok, hogy leessen, ha nem, akkor meg felhivjatok ra a figyelmet. Pl. neked lehet olyan, hogy ket lefele mutato kez, ,,na ki van ott?” felirattal, vagy ilyesmi, vannak mar elore gyartottak is.

2019. ápr. 19. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Nagyszülők kaptak egy "Nagymami mesélj nekem"című mesekönyvet egy uh fotóval.


A család, rokonoknak csak úgy simán elmondtuk.

2019. ápr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Hat nekem egy kicsit szokatlanul jott a soog mert decemberben felajanlottam noveremnek mindent ami a gyereknek kell mondvan hogy nekunk most ugy sem kell mert meg nem akart jonni a kisteso. Hat januar elso heteben meglepodtem hogy pozitiv lett a teszt. Neki egybol szolnom kellett hogy sajni igynez ki hogy nekunk is kellenek a cuccosok (meg jo hogy nem vittek el). Szuleimnek mivel tavol laknak kuldtem egy uh kepet ahol kislanyom fogja az egyik kezeben a masikban hogy nagyteso leszek.
2019. ápr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2019. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!