Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések

A kérdés

Ki hogyan közölte a baba hírét a családdal, barátokkal? Aranyos ötleteket várnék

Elsősorban azokhoz szól a kérdésem, akik nem egy gyors telefonbeszélgetéssel intézték el a dolgot. :) Persze azzal sincs gond, csak mi szeretnénk egy kicsit különlegesebbet. Nincs túl sok babás barátnőm, ezért írom ki a kérdést, mert hol máshol lennének anyukák, ha nem itt.

A "gender revealre" gondoltunk lufikat majd, de most így az örömhír közlésére nem igazán... A szülőknek külön-külön mondjuk el, plusz nekem még ott vannak a nagyszüleim, dédszüleim is. Ezért is kell nagyon ötletelni.

ápr. 18. 22:43  Privát üzenet  

A válaszok
Az első pont ilyentájt derült ki, anyák napjára képeslapot “írt”, bemutatkozott, hogy kicsoda ő, éppen mekkora, mikorra várható. Vicces volt, h egy átlagos kis gagyi üdvözletnek tűnt, aztán elkezdték olvasni és valaki ugrálni, valaki sikítani kezdett el, anyukám pl egy halk “bammegvégre” kíséretében konstatálta a dolgot. 😄 A másodikat a nagy “mondta el”, kapott egy nagytesós body-t és körbejártuk a családot. 😊

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont ápr. 19. 02:32 Privát üzenet
Mi Karácsonykor jelentettuk be a családnál. Mind2 félről szülőknek külön csomagoltunk kicsit nagyobb dobozba cumit, rögtön leesett nekik, h jön a baba, hatalmas öröm volt.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont ápr. 19. 04:28 Privát üzenet

Mi vittuk a 10 hetes uh-kepet, es azt huztuk elo, majd mondtuk, hogy nagyszulok lesznek az elsonel. Masodiknal szemelyesen nem tudtuk elmondani, igy anyukamnak ugy koszontema telefonban, hogy ,,szia, ketszeres nagymama”, kellett egy kis ido, meg leesett neki. Lehet amugy csinalni ilyen kreativ kepet, amin ti vagytok, es jelzi, hogy jon a kovetkezo. Mindenkepperdemes szerintem valami egyertelmut, hogy biztosan gyorsan leessen, az utalgatas szerintem annyira nem celszeru. Lehet pl. Dm-ben itt nyomtatni tusfurdore feliratot, ra lehet irni hogy a leendo nagypapanak, vagy ugyanilyet bogrebol, vagy valamilyen hasznalati targybol. Csak mondjuk nem minden nagyszulo szeret belegondolni a nagymama-nagypapa kifejezesbe, nalunk anyosom nagyon orult a gyereknek, de annak nem, hogy o onnantol ,,nagymama” lett, merthogy sz milyen oreges mar :D

Ha egyfele dolgot szeretnetek, amit mindenkivel el lehet jatszani, akkor egy hcg tesztet is lehet elotte csinalni, amin egyertelmuen feliratozva van, hogy mit jelent a ket vonal (ferjem meg a masodik gyerek es ezer teszt utanis azt kerte, hogy ne mutassam, ugysemtudja, mit kell nezni :D). A Clearblue digitalis is jo, csak az lemerult nalampl. 1 nap utan, elemet kellett volna cserelni benne.

Csinaltathattok magatoknak is valamilyen feliratos polot, es akkor azt felveszitek, es varjatok, hogy leessen, ha nem, akkor meg felhivjatok ra a figyelmet. Pl. neked lehet olyan, hogy ket lefele mutato kez, ,,na ki van ott?” felirattal, vagy ilyesmi, vannak mar elore gyartottak is.

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont ápr. 19. 04:49 Privát üzenet

Nagyszülők kaptak egy "Nagymami mesélj nekem"című mesekönyvet egy uh fotóval.

A család, rokonoknak csak úgy simán elmondtuk.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont ápr. 19. 07:37 Privát üzenet
Hat nekem egy kicsit szokatlanul jott a soog mert decemberben felajanlottam noveremnek mindent ami a gyereknek kell mondvan hogy nekunk most ugy sem kell mert meg nem akart jonni a kisteso. Hat januar elso heteben meglepodtem hogy pozitiv lett a teszt. Neki egybol szolnom kellett hogy sajni igynez ki hogy nekunk is kellenek a cuccosok (meg jo hogy nem vittek el). Szuleimnek mivel tavol laknak kuldtem egy uh kepet ahol kislanyom fogja az egyik kezeben a masikban hogy nagyteso leszek.

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont ápr. 19. 09:12 Privát üzenet
[link]

A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont máj. 13. 20:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen rajzfilmeket tudtok ajánlani?
Baba előtti barátokkal tartjátok a kapcsolatot?
Tudtok jó kis SMS-eket, amivel lehet tudatni a családdal, barátokkal a baba érkezését?
Ki, hogyan közölte a közeli hozzátartozókkal, Szülőkkel, rokonokkal, ismerősökkel, barátokkal és mikor, hogy babája lesz?
Ti mikor és hogyan közöltétek családdal, rokonokkal ismerősőkkel barátokkal, hogy kisbabátok lesz?
Milyen gyakran jartok el szorakozni baba nelkul? Es milyen helyekre? Vagyis diszko, etterem vagy csak egyszeruen baratokkal osszeulni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!