Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy év munka után rögtön...

Egy év munka után rögtön szülni menni?

Figyelt kérdés
Nem gáz csak annyit dolgozni, hogy kapjak gyedet és utána az egy év leteltével rötön szülni menni? A munkáltató nem nézi rossz szemmel?
2019. ápr. 22. 13:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Dehogynem rossz szemmel nézi. :)

De rossz szemmel nézhet 15 év munka után is.

Viszont nyilván kisebb az esélye, hogy ilyen esetben tárt karokkal várnak vissza. Ha ezt belekalkulálod...

2019. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Pont leszarnám. Volt kolleganom egy ev munkaviszony utan esett teherbe, en 7ev monkaviszony utan. Mindkettőnk egy darab szar a szemükben. En vissza sem mentem, ujra terhes vagyok, különösen nem érdekel mit gondolnak, oldjak meg nem fogom a magánjellegű donteseimet megosztani velük.
2019. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
Épp ezért nem szeretnek a munkáltatók nőket alkalmazni, mivel nem te lennél az első, aki ezt eljátsza. Nagyon sok ilyen van sajnos, akinek büdös a munka és úgy akarja eltartani magát, hogy csak szüli a gyerekeket, de elötte épp hogy csak dolgozott vmennyit.
2019. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Igen 3as de en pl (2-es) nem 1evvel mentem el es megis megszóltak.


Nehogymar szegyent vagy buntudatot erezzek emiatt vagy azert mert te ugy latod, ahogy leírtad. Joga megvan hozza, akkor meg szuljon.


Es akkor mi van a diplomas gyedesekkel? Na ok mennyit dolgoztak? Vegulis nemhiszem, hogy neked vagy nekem kellene palcat torni mas feje felett. Mivel semmi kozod nincs hozza ahogy a főnökömnek sem ahhoz mikor akarok gyermeket szülni meg mennyit.


Persze velemenyed lehet de miből gondolod, hogy nem pont ugyanúgy helyettesíthető egy nő aki 2 ev utan, mint aki 12ev utan ment el szülni. Nekik a dolgozó darab/darab.

2019. ápr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%
Engem azért idegesít, mert én is nő vagyok és az ilyenek miatt indulok alapból hátránnyal a munkaerőpiacon. Szerencsére nekem sikerült rendes munkahelyet kifognom, akik fiatal nő létemre, diplomás páylakezdőként felvettek ide dolgozni, amit azzal hálálok meg, hogy nem megyek el azonnan szülin, miutn betanítottak, esetleg 1-2 év múlva, de akkor is max. 1 évre, nem 3 évig rohadok otthon
2019. ápr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
Ezért emelném én meg a gyed határt,vagy legalábbis ledolgozott évekhez mérten adnám.
2019. ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Legyel akkor okosabb mint a valaszaid. Meg egyszer mondom, sok ev munka utan, 2 diplomaval, szakvizsgaval, masodik terhessegben 35+oskent: semmi kozod hozza. Nekem se. Sosem fogtam fel igy, hogy hatrannyal indulnek, hiszen nyilvanvalo, hogy egy gyermektelen 27eves no (ennyi idosen kezdem dolgozni azon a helyen ahonnan szulni mertem menni) elmegy szülni. Ahol ez meglepő ott nagyon ostoba a vezetes.


En azert vagyok inkabb szomorú, hogy a gyed osszege maximalizalva van

En a negyedet sem kapom meg igy a nettomnak. Elhiheted adoztam eleget. Ez nem igazsagtalan?


Ha egyszer lesz sok szabadidőd ulj le, szamold ki mennyibe kerul egy diplomas gyedes az allamnak es szamold ki, mennyibe kerul egy 180napig biztositott, atlagosan kereso kezdo diplomas az allamnak. Meg fogsz lepődni. Nem veletlenul promózzak azt hogy potyogtassuk a gyerekeket az iskola kapujabol kilepve.


Biztos lehetne igazsagosabb is a rendszer, bizonyos elemeivel nem tudok azonosulni, de szerintem felesleges elitelni azt aki ugy latja jonak.

2019. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Én elmentem szülni és nem érdekel a munkáltató.Sem más karrierista.Épp elég volt egyetem mellett melózni,az már számíthatna 3 évnek,hogy eltartottam magam közben,8-10 órákat is dolgoztam,tanultam.Lett melóm,másfél évre szültem.Nem bánom,van 3 okos gyerekem,akkora nagy teher nem volt neki,ha 2.és 3.között is visszavett.Másrészt gyereket nevelni nagyobb feladat,ha rendesen csinálod.Nem mindenki akar 40 évesen szülni,ha előbb adott hozzá a pár,aki veled akarja leélni az életét,adottak az anyagiak és a felelősségvállalás.

Én megértem,aki nem szeretne gyereket,vagy jó munkahelyet talál,és fel tudja építeni a karrierjét.Nagyon ügyes,ettől nekem nem lesz jobb,vagy rosszabb.

2019. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
A munkaltato sosem orul mert potolnia kell, uj embert betanitani stb. De az elet ilyen. Nem hiszem hogy barki nagyon meglepodik ha egy no 25-40 kozott elmegy szulni. Benne van a pakliban.
2019. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
#5-ös# !!!Ha az anyasagot otthon rohadasnak nevezed, ilyen felfogással inkább ne is szülj! Mindenki maga dönti el, ha az anyagiak engedik, h szülés után meddig marad otthon, de szerintem a kicsinek minimum 2 évig szüksége van napi szinten az anyára. Nekem most 1 éves a kislányom, és lelkiismeret furdalasom lenne,ha vissza mennék dolgozni. Pedig várnak vissza a kollégák. És tudom, h nem csak mondják, hanem úgyis van, nagyon szuper a kollektíva.
2019. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!