Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljak babát 20 évesen?...

Vállaljak babát 20 évesen? Párom gyermeket akar.

Figyelt kérdés

20 éves másodéves egyetemista vagyok. Párom 23 éves, dolgozik, nagyon jól keres. Elmúlt időben rengeteget beszél a babavállalásról, szinte bármit megtenne azért, hogy 9 hónap múlva babánk szülessen.

Én nem az a típusú nő vagyok, aki szeretné, hogy eltartsák. Ezért fontosnak tartom, hogy elvégezzem az egyetemet, ami még legalább három és fél év, valamint legalább egy évet dolgozni is szeretnék pici baba előtt. Párom annyit nem szeretne várni. Félre értés ne essék. Imádom a piciket és szerintem jól bánok velük, a testvéreim gyermekeivel rengeteg időt töltök, így kevesebb időm jut a tanulásra és egy saját baba mellett nem tudnék tanulni. Mindenki szerint jó anya lennék ilyen fiatalon is. Mit tegyek?


2019. ápr. 22. 23:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Hát ne azt, amit mások várnak l tőled! A legnagyobb ökörség huszonegy évesen, ráadásul egyetem közben gyereket szülni. Nem a barátod tehene vagy! Azt se értem, hogy ő mért akar 24 évesen gyereket ahelyett, hogy élne. Még időtök se volt rendesen megismerni egymást!
2019. ápr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Ne. Egyszer vagy fiatal.
2019. ápr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igazából 14 éves korom óta együtt vagyunk, két is fél éve együtt élünk. Ismerjük egymást jól, de igazatok van, fiatal vagyok. Neki 5 testvére van, 29 unokatestvére. Náluk az a hagyomány, hogy minél hamarabb minél több gyerek és ha majd kirepülnek, akkor fogják élvezni az életet a szülők. Ezért is nagy nyomás nehezedik rám. Szinte minden találkozásnál a szülőkkel az van, hogy "na és gyerek?". Megszeretnék felelni mindenkinek, de igazatok van, korai még.
2019. ápr. 22. 23:41
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
+1 az elsőnek, nem vagy te tenyészkanca. Mondom ezt, mint vérkonzervatív családhívő.
2019. ápr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem a koroddal van baj, viszont folyamatban lévő tanulmányok mellett hülyeség lenne most bevállalni. Nem jobb így csinálni az egyetemet, hogy a magad ura vagy? Nem azt mondom, gyerek mellett is lehet tanulni (tudom, csináltam), de mi van, ha peched van, és kifogtok egy olyan babát, aki mellett ez nem fog menni? Felesleges ezt kockáztatni, kárba veszne az a két év, amit eddig a tanulásba fektettél, utána állást is nehezebben találnál, mint diplomával, ráadásul ha gyerekvállalás előtt kezdesz dolgozni, nagyobb eséllyel lesz akkor is munkád, amikor gyed után újra dolgoznod kell majd. Pályakezdő kisgyerekesként aztán tényleg nem könnyű.
2019. ápr. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

"Nem azt mondom, gyerek mellett is lehet tanulni (tudom, csináltam), de mi van, ha peched van, és kifogtok egy olyan babát, aki mellett ez nem fog menni?"


És ez nem csak a babán múlik. Barátnőmnek szintén egyetem félidőben lett gyereke. Bölcsiben teltház volt, nem vették fel. Meglévő rokonok dolgoznak. Több tárgya esetében sem fogadta el az egyetem az egyéni tanrend kérelmet (a szaknak nincs levelezője) .

Több esetben átlépte a hiányzásokat, az aláírást sem kapta meg.

2019. ápr. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

"Én nem az a típusú nő vagyok, aki szeretné, hogy eltartsák. Ezért fontosnak tartom, hogy elvégezzem az egyetemet, ami még legalább három és fél év, valamint legalább egy évet dolgozni is szeretnék pici baba előtt."


Itt válaszolod meg magadnak a feltett kérdést. Még nem szeretnél. Akkor ne szülj, mert valamilyen formában nagyon rossz vége lesz.

2019. ápr. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Ne vállalj mások miatt! Nálam fordított helyzet volt, anyám soha meg sem kérdezte, hogy ha uyg alakul az életem, akkor én hogy szeretném, ő mindig mindenkinek mondta, h aki nem 30on túl vállal az hülye. Esküvőnkön is azt magyarázta az ételek felett mikor minket kérdeztek babáról, h 30 után érdemes csak mert ő hallotta h akkor okos lesz a gyerek. Másik elvetemült ötlete az volt h nekem is 1 gyerek, hugomnak is 1,mert neki nem kell több unoka... Na nálunk úgy lett végül, h 24 évesen szültem a kislányunkat, most leszek a napokban 26, és júniusra várjuk a kisfiunkat. Pedig konkrétan ebben a nézetben nőttem fel h mindenkit hulyezett a hátuk mögött. (azóta "megoldotta" h már az első baba szuletese előtt eldolt, sosem viheti el a gyereket, így aztán az is mindegy hány gyerekünk lesz, sosem bízzuk rá (sem, másik nagyszulokre sem))


Akkor vallaljatok ha mind a ketten! készen álltok rá, különben a szülő is, gyerek is megszenvedheti. Akkor, mikor úgy álltok anyagilag, lelkileg készen rá. Egy babának erre van szüksége, nem mások elképzelésére, "hagyományaira".

2019. ápr. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Ne csináld. Miatta tennéd és nem magad miatt. A válási statisztika 50% körül van, tehát ennyi esélyed van arra, hogy egyedül neveled fel. Fejezd be az egyetemet, éld ki magad, 24-25 évesen is lesz időd szülni akár 3 gyereket is
2019. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Te tényleg elhiszed hogy 23 éves férfiként ő megérett rá, hogy apa legyen?
2019. ápr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!