Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél évesnek minden nap...

Másfél évesnek minden nap vitamin?

Figyelt kérdés

A 9 éves lányom minden nap kap 1 szem gyerekeknek való multivitamint. Kiderült, hogy ő ad a kistestvérének is belőle. A konyhaszekrényben van elzárva a vitamin, de a nagylányom már maga szokta kivenni reggelente.

Ma vettem észre, hogy a kicsi rágcsál valamit és mondja a nagylányom, hogy ne ijedezzek, az csak vitamin.

Nagyon leszúrtam, hogy az engedélyem nélkül ilyet tett. Szerintetek árthatott a kicsinek, hogy minden nap evett egy szem 3 év felettieknek gyártott multivitamint?



2019. ápr. 23. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Miota ette ?

Es te ilyenkor hol voltal?

Tehat MINDEN reggel egyedul volt hagyva az 1,5 eves a testverrel?

2019. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Lepjunk túl ezen amit az 1es irt... Meet hat a, nem ez a kerdes b, minek kell itelkezni, lehet a klotyon volt, azt mar csak ne a masfel evessel egyutt csinalja


Vidd el a gyerekorvosnak v a patikaba a gyogyszert es nezzek meg van e benne olyan összetevő amit fel tud hamozodni. Nekem is 19honapos a fiam es napi egy szem vitamint adok neki, semmi baja, gyerekorvos jovahagyta, egyedul d vitamin van benne ami zsirban oldodo vitamin igy azt kulon nem adok neki cseppben.


Ne itt varjal valaszt mert leosztanak a barlangi osasszonyok hogy, hogy mereszelsz mar 2percre a gyerekedtol 3meter tavolsagba menni.

2019. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
2- es , tehát szerinted rendben van hogy egy 18 hónaposnak rendszeresen vitamint ad a nagy testvére. Úgyhogy az anyja nincs ott . És ha mást is ad neki, kérdező? Most kérdezem , te ilyenkor hol vagy? Ha minden reggel ez van? És hol lettél volna ha félrenyel a vitamint ?
2019. ápr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Inkább a D vitamin tartalma miatt necces, főleg ha még adod neki te is a vigantolt gondolom.

Én felhívnám a háziorvost, túlzott D vitamin bevitel káros.

2019. ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem egyes, nem ezt mondtam hogy helyen valo azt mondtam, szerintem k.ara semmi közöm es neked se ahhoz hogy a kérdező mikor hagyja es kire a gyereket. Kerdezett valamit mert megijedt erre jossz te a szuperanya aki azonnal racsap a magas labrada, mint gyöngytyúk a takonyra, hogy aztahetszentsegit mekkora puruttya szaranya mar, hogy a gyereket a 9(!!! tehat nem 4 vagy 5 hanem KILENC) eves gyerekkel egyedul merte hagyni.


Egyáltalán nem latsz bele a masok eletebe es elarulom, attol te nem leszel jobb anya vagy felelosebb szulo, hogy masok onertekeleset a fosba tiprod mivel SZERINTED ilyen felelőtlenseget csak az kovethet, hogy te a mintaanya elkuldod a vérbe szerencsetlent. (ahelyett, hogy segitenel)


Jo, hat kuldjed meg forgassad ki a mások szavait. De tudod engem sok ev anyasag mar eljuttatott arra a szintre, hogy letojom mas hogy menedzseli a napjat, mit ad a gyerekének, hol, mikor, kire hagyja, mibe pelenkazza, meg hol altatja stb. Elfogadom ha masnak mas a legjobb amit adhat, attil nekem vagy a gyetekemnek nem lesz rosszabb az amit mi csinalunk vagy amit mi adunk.


NEM kerte hogy kiosszad, feltett egy kerdest es ha nem tudod a valaszt akkor lehet kussolni. Nem akarja senki a te frusztaciod miatt szarul erezni magat mert velemenyem szerint a sajat bizonytalanságodat probalod elfolytani azzal, hogy masokat alazol meg itt nevtelenul.

2019. ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
5- ös, neked megjott ? Vagy miert vagy ilyen frusztralt? 🙄🤦🏼‍♀️
2019. ápr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
:) aha en vagyok a frusztralt. Egyébként, nem, nem jott meg ha mar igy megerdeklodted.
2019. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem,ez egyáltalán nincs rendben! Fontos lenne tudni azt is,hogy mióta adagolja a nagylány a vitamint....
2019. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

77%-os, köszönöm szépen 😊

Kb. 5 alkalommal adott neki vitamint a tavaszi szünetben, minden rendben, beszéltem az orvossal. Reggelente, amíg wc-n ülök és mosakszom, öltözöm és sminkelek is 😁, addig a két lány játszik a szuperbiztonságos házunkban. Megbeszéltem a naggyal is, ő azt gondolta, nem árthat, hiszen a gyógyszertárban is szoktam nekik venni vitaminos nyalókát.

2019. ápr. 23. 18:44
 10/11 anonim ***** válasza:
10%
Szuper biztonságos ház , aha és a kilenc éves gyógyszereli a másfél évest, gratulálok.
2019. ápr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!