Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért beszélnek a felnőttek a...

Miért beszélnek a felnőttek a babán keresztül?

Figyelt kérdés
Pl valaki megkérdezi a babától, hogy merre sétált meg mit csinált. Vagy ha sír, akkor meg hogy ez a gonosz anya nem adott neked enni, meg ilyenek. Engem nagyon idegesít, és ilyenkor már nem is válaszolok. Bunkóság?
2019. ápr. 25. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Engem is kiráz tőle a hideg 😄
2019. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Engem is zavar. Főleg ez Gonosz/csúnya anyád ezt meg ezt csinálta. Miért kell egy babának bemagyarázni hogy az anyja rossz? (tudom, nem értik még, de akkor is)
2019. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Ha meg hozza se szolnak a gyerekhez, akkor abba kötsz bele
2019. ápr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéseket még értem, hiszen így a baba érzi, hogy vele foglalkoznak, hozzá beszélnek. Attól függ, mennyi idős. Amikor már érti a beszédet, akkor ez jó hatással lehet rá. Csecsemővel felesleges ilyet játszani, legfeljebb a szülőt szórakoztatja.


Engem attól ráz ki a hideg, amikor az egyik szülő a baba "hangján" válaszol, és a gyerek szájába adják egymás véleményét. A "milyen gonosz anya" típusú mondatok a legrosszabbak. Anya nem gonosz, hanem felnőtt, gondolkodni és dönteni képes ember, akinek egy beszédképtelem gyerekért kell felelősséget vállalnia. Ha érti is már a gyerek a beszédet, az iróniát és a viccelődést még nem képes értelmezni, ezért ha az egyik szülő ilyen megjegyzést tesz a másikra, azt szó szerint értelmezi. Lehet, hogy semmi hatása nem lesz, mert elfelejti, de az is lehet, hogy később problémákat fog okozni a nevelésben.

2019. ápr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Érdekes környezetben élhettek nagyon idióta ismerosokkel/rokonokkal, ha gonosz anyáznak....
2019. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4 hónapos
2019. ápr. 25. 15:32
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy nem az zavar, hogy kérdez tőle, hanem hogy közben rám néz és tőlem várja a választ. Mintha a gyerek valami eszköz lenne, amin keresztül piszkálhat.
2019. ápr. 25. 15:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj nekem ezt anyám szokta csinálni. Már ezerszer elmondtam, hogy ne csinálja, de valahogy nem hallja, pedig van hallókészüléke is.

Mindig mondja, anya pelenkázz át, etess meg atb, én mar lereagalom azzal, hogy hoztál magaddal pelust? Mit turmixoljak a kávédba, huslevesz, vagy krumplistesztát? Persze még így sem esik le neki.


Én max reagalni szoktam a hangadásaira, mintha válaszolnék neki...

2019. ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Igaz, hogy bénán hangzik, de ezzel is tanulnak a kicsik, konkrétan a ragozást. Mert ők ismétléssel tanulnak, tehát ha ő, mint kisgyerek válaszolni akarna, akkor bizony azt kéne mondania, hogy "a jatszótéren voltam" nem pedig "a játszótéren volt", vagy más példa "almát ettem" nem pedig "almát evett".

A csúnya meg rossz anyukázás viszont csak a butaságuk része.

2019. ápr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó én a nagyot is ugy tanitottam, hogy eleinte voltunk itt vagy ott.

Aztán lassan elmagyaraztam neki a szemelyea nevmasokat az o kis nyelven.

2019. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!