Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisiskolás gyerekeiteknek sok...

Kisiskolás gyerekeiteknek sok barátja van? Mennyire szoros barátságok ezek? Összejártok az osztálytársakkal és szüleivel?

Figyelt kérdés
Kevesellem gyerekeim barátait, úgy érzem én is hibás vagyok mert nem keresem a kapcsolatot pl az osztálytársak szüleivel, de a környéken lakó "barátokéval" sem. Egyszerűen ilyen vagyok és nagyon nehéz ezen változtatni.
2019. ápr. 26. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
9,5 éves, harmadikos a fiam. Pár osztálytársával összejártak, de én nem szerettem, ha azokhoz ment, mert csak gépeztek, X-boxoztak. Én nem járok össze egyikkel sem, bár ismerem őket. De van pár ovis barátja (fiú lány vegyesen), akikkel hetek óta lógnak, bicajoznak, gördeszkáznak, bandáznak a szomszéd utcában. Ennek jobban örülök.
2019. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vanbak barátai, de nem járnak össze. Nem érdekelnek a többiek szülei.
2019. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem itt is, mint az élet megannyi területén, nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos. Ha van egy igazán jó barátja, az már remek!


A fiamnak alsóban elég jó osztálya volt, sok jó fej gyerekkel és szülővel, gyakran kérték a gyerekek, hogy suli után még menjünk együtt valahova, így sok szülőtárssal is jóban lettem. Most már felsős, másik suliba is jár, de 3-4 családdal azóta is összejárunk a régiek közül. (Felsőben is lettek barátai, az ő szüleiket is ismerjük, jóban vagyunk, de már a gyerekek maguk intézik a találkákat, így kevésbé találkozunk a szülőkkel.)

Azt gondolom, kisebb gyerekeknél jó, ha a szülők is jóban vannak, hiszen egyrészt még önállótlanok a gyerekek, másrészt a gyerekeknek is jó minta, ha látják, hogy a szülők miként haverkodnak”, akár azt, hogy sokféle ember is jóban tud lenni egymással.

Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy a gyerekek jó érzékkel olyan barátokat választanak, akiknek a családja is hasonlít a sajátjukra, úgy értem, az alapértékek hasonlók.

2019. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3 iskolás fiam van, mind a háromnak van egy-egy nagyon jó barátja, aki nagyon közel áll hozzá, de vannak rajtuk kívül is még jó barátok, kb 3-4, és úgy összességében mind a három jóban van az osztálytársaival.

A legkisebb fiamnak az oviban volt a szomszéd kissrác a legjobb barátja, szinte egyszerre születtek, egyszerre nőttek fel, együtt jártak oviba, csak a kissrác visszamaradt egy évet az oviban-meg el is költöztünk- így az iskolát úgy kezdte, hogy senki ismerős sem volt. De ennek ellenére kialakultak a kapcsolatok nagyon jól.

A baráti társaságunkkal járunk össze- ott is sok gyerek van- akikkel jó a kapcsolat- és az iskolás szülökkel nem szoktunk találkozgatni.

2019. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fiamnak olyan igazi barátja kettő van. Ők hárman nagyon szoros barátságban vannak, szinte minden hétvégén van ottalvós buli. Engem nem zavar ha gépeznek xboxoznak már nem olyan kicsik 10 évesek, egyre jobban elhagyják a játékokat.
2019. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!