Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ex fellebbezni akar ilyen...

Az ex fellebbezni akar ilyen olyan indokokra hivatkozva, csak mert nem veszem fel a telefont neki?

Figyelt kérdés

A fiunk 4 éves. Egy ideig hívogatta telefonon, de úgy láttam jobbnak, hogy ezt haggyjuk. A kisfiú mindig azt akarta, hogy én beszelgessek apuval.

Na egy ideje nem veszem fel és most elkezdett fenyegetőzni, hogy bemegy a bíróságra megfellebbezni a hatarozatot. A keresetet 2 pontjával teljes egyetértés volt : a gyerek nálam, valamint 2 hetenként egy hétvége.

Csak az piszkálja nagyon, hogy emellé 35öt fizetnie kell. És ilyenekkel jön, hogy büdös a cipője /na ja, előtte pont akkor lépett a kutyakakába ), meg miért szakadt? 2 hét alatt "szétmotorozta". Természetesen játszós cipőt készítek be a lathatasra, mivel vidéken laknak nem a Hiltonba. Meg jobb nadrág nincsen? pl húsvétkor. Egy egyszerű pamutnadragot adtam rá, szerintem kényelmes volt.

És ilyen indokkal akar gyámügyre menni, hogy én szegényes öltöztetem ( szerinte ). Egyébként az a vicc, hogy neki lyukasabbnál lyukasabb a zoknija a pulcsija mindene, nem mintha nem telne rá. . Szerintetek mi lesz, ha tényleg fellebbez?


2019. ápr. 26. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ezek közül egyik sem ok arra, hogy a bíróság foglalkozzon vele.

A legrosszabb esetben a gyámhatóságtól valaki kimegy hozzád környezet-tanulmányt készíteni, látjak, hogy a gyerek normálisan el van látva, ezt leírják egy jegyzökönyvben és a téma le van zárva.


Ha meg az ex neked hözöng, hogy a gyerek öltözete használtabb, akkor megmondhatod, hogy vagy vegyen neki ö maga másikat vagy adjön több pénzt a gyerekre. (Mert a 35 ezer kb a gyerek kajájára elég)

2019. ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Ezek miatt nem fog történni semmi.

De azért ha nem muszáj, ne járasd már szakadt cipőbe a gyereket, meg az ünnepre éppen lehet rajta valami ünnepibb ruha.

2019. ápr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igaz csak annyi munkám volt husvet előtt azt se tudtam hol áll a fejem. Nyilván mindig kap cipőt, de sajnos ez a cipő se tartott egy hónapnál tovább!
2019. ápr. 26. 23:30
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Huuu ezt MOST allitsatok le. AZONNAL. Elvalt szulok gyereke vagyok, ha ezt csinaljatok, arra a gyerek fog ramenni. Anya nyig a penz miatt apa szivatja anyat. Ezt azonnal hagyjatok abba. Tenyleg.

Apa amnyit fizet amennyit megiteltek soha ne tedd ezt szova a hyerek elott. Semmi koze hozza es nem is kell hogy legyen. Kuldd apahoz normalis ruhaban. Azt hogy egymast utaljatok intezzetek a gyereken kivul. Es igen. Vedd fel azt a szajbarakott telefont. Ha a gyerek egy sziat nyog oda apanak akkor annyit. Te meg elkoszonsz es leteszed.

2019. ápr. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó azt még nem tettem hozzá, hogy már 4 hónapja apuka nem fizet semmit! Kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy élére vasalt nadrágot vegyek! A ruha, amibe küldtem igen normális volt, tiszta és méretben megfelelő. Ma veszünk cipőt, mert végre fizetett és talán időm is lesz vásárolni. De a kérdésem nem ez volt, hogy egyébként ?? Hanem hogy bíróságra megy akkor mi fog történni? Elvált szülők gyereke, te tudsz erre mondani valamit?
2019. ápr. 27. 05:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Basszus legalább te ne legyél gyerekes. Ha nem fizet, akkot irány a bíróság. Ki fogják vele fizettetni.
2019. ápr. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
En a masik szemszögből is latom az ilyen sztorit. Sogornoi szempont, tehat nem vagyok az baratno... Stb. De latom, hogy sogrom fizet, es vesz plusz dolgokat. Minden plusz ktsget all.Szemuveg, tabor, bicaj... Stb. Jo ez nalatok nincs így. Ennek ellenere az anyuka elkuldi minden nelkul a gyereket. Mondanam h legyen apanal is cucca, de ha vesz, akkor a gyerek vinne haza, vagy az elozo napi koszos lett es hordja, de haza kell vinnie amibe jott... Stb. Na meg jonnek anyosekhoz(ugye a nagyi), se egy pizsama, se egy papucs, se egy fehernemu.... Semmit nem kuld a gyerekkel. Ugye amit meg az apa vesz kulon, az meg sosem kerul vissza. Jo ez nem a te hibad.. Stb. De ne legyél ilyen. Küldj megfelelő ruhazatot a gyerekkel. Kuldd el rendes ruhaban, adj melle jatszos cuccot. Oke, hogy falun laknak, de szted nekik rongyosan kell jarni? Nem mehetnek semmerre? Ez nagyon unszimpatikus a kerdesedben. Oke, apuka nem fizet, de akkor is a gyerekkel tolsz ki! Lehet siman mennenek valamerre, de nem tudnak miattad...
2019. ápr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A kerdesre a valasz kerdezo: semmit nem tesz a gyamugy ha a gyerek nincs nalad veszelyben. Es nyilvan nincs. Max akkor lehet kellemetlen ha keres egy nagyon jo es kitarto ugyvedet es ezzel akar szorakozni evekig. De ezt tenyleg ne... ha meg nem fizet akkor jelentsd, le is vonathatod tole havonta.
2019. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!