Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Találkoztatok már hasonló...

Találkoztatok már hasonló gondolkodással?

Figyelt kérdés
A barátommal lassan 1 éve vagyunk együtt. Egyenes ember vagyok, nem szeretem a "tökölést" és egymás idejének vesztegetését, ezért pár hónapja megkérdeztem tőle, hogy akar-e a jövőben gyereket. Egyből rávágta, hogy nem. Én kifejtettem neki, hogy nekem mindig is több gyermek volt tervben. Sokat beszéltünk a témáról - nem vita formájában természetesen- és a kérdésre egyből kinyögött "nem"ből az lett, hogy ő vagy nem akar gyereket, vagy sokat szeretne, de ők egytől egyig jó emberek legyenek, és ha úgy alakul engem sem fosztana meg az anyaságtól. Teljes mértékben megértem a gondolkodását, ő egy nagyon jó ember, azonban a testvére hogy is mondjam, néha kétes ügyekbe is belekeveredik, az élethez pedig enyhén furcsa hozzáállása van és minden félvállról vesz. A kérdésem csak annyi, hogy ismertek ilyen gondolkodású gyermekeket? Esetleg ti hogy vélekedtek a témáról? A megfelelő emberrel igen, a kevésbé megfelelő emberrel nem vállalnátok gyermeket? (Remélem értitek mire gondolok itt.) Az előző barátnőinél szóba sem jött volna a gyerek, így tudom, hogy nem is gondolkodott nagyon a témán, ezért a kettős válasz.

#gyerek #gyerekvállalás #kettős gondolkodás
2019. ápr. 27. 10:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*embereket, nem gyermekeket, elnézést a gyermek szó volt az eszemben. :)

Azt pedig kihagytam, hogy 22/L és 24/F van szó.

2019. ápr. 27. 10:37
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Igen, sok hülyével talaálkoztam már.
2019. ápr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kevesebbet kéne tükörbe nézned, nem jönne annyi hülye szembe.
2019. ápr. 27. 10:48
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nagyon fontos, hogy hasonló céljaitok legyenek az életben, és szeressétek egymást, ha hosszabb távon együtt szeretnétek maradni. Neki a gyerekvállalásról (úgy tűnik) nincsenek határozott elképzelései, vagy csak nem meri egyenesen megmondani, hogy igazából nem akar gyereket, mert nem akar elveszíteni. Azt figyeld meg, hogyan viselkedik a gyerekekkel, ha van ilyen szitu. Amúgy változhat is, még elég fiatalok vagytok, ilyenkor még sokan vannak (pasik főleg), akik még nem értek meg a gyerekvállalásra, fontosabb nekik a karrier, az egzisztencia és a szórakozás. Ha nagyon szereted őt, és jó társnak tartod, adj még neki időt.
2019. ápr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem fussál neki mégegyszer a kérdésnek, mert ennek így nem sok értelme van. Egyáltalán, hogy jön a képbe, hogy milyen a tesója? Nem tőle akarsz gyereket. Amúgy meg igen, a normális ember, meggondolja, hogy kivel csinál gyereket.
2019. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem se egyértelmű, hogy mire gondolhatott a költő...?
2019. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még elég fiatalok vagytok... Van, aki már az első randin ilyenekről képzelődik, más meg csak 30-40 évesen jut oda, hogy ja mégis szeretne. Mi nem ismerjük a párodat, de elég valószínű, hogy mint írod, neki egyszerűen eszébe sem jutott a téma, max. az, hogy most nem szeretne, a többiről meg nem tud nyilatkozni. Így csak arról tudsz dönteni, hogy a "talán" válasszal te mit kezdesz, "tökölésnek" tartod-e. Hogy milyenek lesznek a gyerekeitek... hát a személyiségük az lutri, a nevelésük viszont majd rajtatok múlik. Van sajnos, hogy a szülők a testvérekhez teljesen másképp állnak... Garancia meg semmire sincs, az elvek mindig mások a gyakorlatban, és mindenki hozott anyagból dolgozik :)
2019. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Te jó ég, értelmezés. Úgy jön ide, hogy ha ő úgymond normális lett, a testvére pedig félrement az úton, ő szeretné ha az összes gyermeke rendes ember lenne és nem kerülnének ennyire más útra. Ne kötözködjünk, ha értetlenek vagyunk és ne kelljen már mindent szájbarágni légyszi.:)


Az értelmes válaszokat köszönöm! Gyerekekkel egyébként nagyon jól bánik, sok türelmet látok rajta. Nyilván az idő eldönti, nem hajt a tatár rengeteg időnk van, nem aggódom, csak tudom, hogy megbízható, jó vele és nagyon szeretem. Ez fordítva, nála is igaz.

2019. ápr. 27. 19:46
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha vele is ilyen lekezelő vagy, mint itt a válaszolókkal akkor nem csodálom, hogy hezitál.
2019. ápr. 28. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Vele nem vagyok, mert nem idióta. Az állandóan kötözködő válaszolókat meg valahogy le kell rázni. Elképesztő, mikor olvasgatok itt gyakorin és szinte minden kérdés alatt azt látom, hogy valaki a legapróbb dolgokba is beleköt.
2019. ápr. 28. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!