Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is baj, ha a 2....

Szerintetek is baj, ha a 2. babának is mindenből sajátot veszek?

Figyelt kérdés
26. héten vagyok, és kislányt várok, a nagytesó is kislány. A nagyobbik lányom 3 éves, de vannak még ruhái, takarói, a bútorai a padláson vannak, szóval sokmindent örökölhetne a pici. De mivel megtehetjük, én (a páromnak ez a része mindegy), szeretnék ezekből is újat venni. Amit kapunk ismerősöktől, az oké, de a legtöbb dolgot újonnan szeretném beszerezni. Anyukám viszont ettől totál kiakadt, mert szerinte pazarlás. Szerintem nem, mert valamiből azóta találtam jobbat, akkor miért ne vehetnénk meg? Ráadásul a használt holmikat amik a nagytesóé voltak, azokat elajándékoznánk rászorulóknak, még csak nem is pénzért adnánk. Szerintetek hallgassak anyukámra, vagy maradjak a saját gondolatomnál?

2019. ápr. 28. 13:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy TE szeretnéd. Ha megteheted, főleg. Legalább a meglévőket odaadod ingyen, szép gesztus.

Bár ebben kicsit irigyellek, bárcsal én is vehetnék mindenből újat, jobbat, mást. :)

2019. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Ha megteheted és ehhez van kedved, csináld. Nem tartozik ez senki másra, csak rád és a párodra.
2019. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem egyáltalán nem baj. Én tudok mondani tapasztalatot gyerek szemszögéből is. Rokonságban van két testvér, két fiú. A kicsi ruhákból játékokból javarészt megkapta a nagy tesó cuccait. Ma már kb mindenre rákérdez, ha kap valamit hogy "ez kié volt?". Persze kapott új holmikat is, de több használtat nagytesótól. Elég szomorú látvány mikor ezt kérdezi, hogy ez kié volt, és nem akarja felvenni pl ruhát hogyha az a nagyé volt. Pedig ott is megtehették volna hogy újat vesznek a kicsinek, pénz lett volna rá, de hát a pazarlás, meg az úgyis hamar kinövi gondolatok miatt alig kapott valami újat. Nem éppen öröm egy kisgyereknek a másik által levetett cuccokban járkálni. Más az ahol nincs rá keret, de ahol van, ott szerintem elég garasoskodás ha mégsem vesznek újat a kicsinek.
2019. ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%

Nehogy már anyukád mondja meg, mit csinálj, mit gondolj, felnőtt ember vagy, a férjed is az.


Szerintem nem baj, de én biztosan nem csinálnám, ha minden cucc tökéletes, kifogástalan állapotban a rendelkezésemre állna fent a padláson, én akkor se vennék újakat, ha milliomos lennék. Én sem szeretem a fölösleges dolgokat, időpocsékolást sem, pénzpocséklást sem (elvből), tehát én nem csinálnám, de ez én vagyok. Mindenki azt az utat választja, amit jónak tart. A ti elképzelésetekben is van nagyon szép dolog, hogy ingyen rászorulóknak ajándékozzátok a meglévő tárgyakat.


Én akkor vennék mindenből újakat, ha az első gyerek születésekor még sokkal rosszabb anyagi helyzetben lettünk volna, de azóta telne sokkal-sokkal jobb holmikra, úgy már megérné megvenni őket. Ruhából én is mindenképp sok újat vennék, azok nem nagy tételek, de a régiek közül is megtartanám, amik nagyon tetszenek.

2019. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%

2,5 év van a lányaim között. Én nem vettem újakat, csak amite szüksége volt a kicsinek. Mi is megtehettük volna (szerencsére), de feleslegesnek tartottam. A nagyobb ruhái kifogástalan állapotban vannak. Normális minőségű ruhákat veszek, nem mennek tönkre, nem nyúlnak ki a mosás és használat közben.


De ha te így látod jónak, hogy mindenből újat veszel, tedd azt, ez a te-ti döntésetek, senkinek semmi köze hozzá. Anyukádnak meg szintén lehet véleménye, amit nem baj ha megoszt veled, nem lehettek mindig ugyanazon az állásponton.

2019. ápr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem okoz gondot, vegyél újat. Ez a ti döntésetek, más ne szóljon bele.

De a nem használt régi cuccok ne porosodjanak, hanem add oda szegényeknek.

2019. ápr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%
Hát ez szerintem is oltári pazarlás... Azt a rengeteg pénzt, amiből új bútort meg takarót meg rengeteg ruhát vennél, elköltheted babaúszásra, meg oviangolra, meg bébiszitterre, érted, olyasmire, aminek van valami értelme is minden gyerekre külön kifizetni...
2019. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%
Én is bőven megtehettem volna, de gyűlölöm az értelmetlen pénzszórást, ez pedig az.
2019. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Ment a zöld kéz
2019. ápr. 28. 14:39
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
Én is szeretek újonnan is venni, de vannak a nagyobbamnak olyan csodás és édes ruhái, hogy örülök hogy a picire is ráadhatom majd pár hónap múlva :) Nalunk kb. 70%-30% aranyban veszek újakat (70), és kapja a nővérkéje szép ruháit (30).
2019. ápr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!