Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért a kisebb gyereket kell...

Miért a kisebb gyereket kell jobban szeretni? Miért kell a nagyot utálni, és mindenért őt bántani? Mitől jobb egy kisebb gyerek mint egy nagy? Miért értékesebb és aranyosabb?

Figyelt kérdés
2019. máj. 1. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Ezt példával is tudnád szemléltetni?


Mert ez a pár mondat kb ugy hangzik, mint egy frusztrált kamasz kérdései, miutan valami büntit kapott...

2019. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk a nagyobb tesó volt imádva. Sajnos sok szülő nem képes felfogni, hogy vagy szeresse egyformán a gyerekeit, vagy sehogy, mert a kivételezés a többi gyereknek nagyon nagy fájdalom.
2019. máj. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Nálam is így van a kisebbik tesom mindent meg kap mert nincs abban a korban,hogy dolgozzon ezért rá többet kell nekik költeni persze nem ez a probléma ,de születésem óta harcolnom kell,hogy anyám kedves legyen velem persze a teso meg minden csettintésre meg kap mindent és ez rohadtul szar,hogy ennyire ki vagyok közösìtve . 25M
2019. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem velem csinálják ezt, hanem a környeztemben minden idősebb gyerekkel. Az idősebb kap azért ha a kicsi rosszat csinált, a kicsit szeretgetik sokkal többet, a naggyal alig foglalkoznak, az anya ölében folyton a kicsi van, a nagynak kötelező odaadni a játékait, persze ha a kicsi kiveszi a kezéből,és a nagy visszaakarja venni, azért is a nagy kap, mert "ő a nagy,neki kötelező odaadnia" stbstb. Annyira idegesít.. és tehetetlen vagyok. :(
2019. máj. 1. 12:28
 5/15 A kérdező kommentje:
Mi az,hogy a nagynak kötelező odaadni egy játékot,ha az éppen akkor kell a kicsinek,mikorő játszik vele? A kicsi miért nem tud várni???... hihetetlen
2019. máj. 1. 12:30
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Én csak az ellenkezőjére tudok rokonságvan példát. A nagy volt imádva, azután is hogy a kicsi megszületett. A nagyot fejlesztették tanították, a kicsi le volt téve és örültek hogy milyen nyugis baba elvan magában is. A végén a nagy értelmileg nagyon elfejlődött a rengeteg foglalkozásnak és törődésnek köszönhetően, a kicsi pesig teljesen visszaradt értelmi fejlődésben mert csak sokára kezdtek el foglalkozni vele. Iskolába sem tudták beiratni időben ezért, mert el volt maradva a korától, így 8 évesen fog menni első osztályba. Én pl mindig több gyereket szerettem volna, de most hogy van egy fiam, és látom mennyi figyelmet és törődést igényel, nem biztos hogy fogunk vállalni még egy gyereket, mert pont nem szeretnék később ebbe a hibába esni, hogy valamelyik gyereket elhanyagoljuk. Szeretnék mindent megadni a gyerekemnek.
2019. máj. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
#3 nálunk pont fordítva van. Én még egyetemre járok, nővérem már dolgozik, ezért már tőlem is majdnem teljesen megvonták a támogatást, mert ha neki nem kell, akkor nekem se. Neki a tandíjat is fizették, én állami támogatotton vagyok, de cserébe semmi pluszt nem kapok, ha már neki belelöltek 2 milliót. Nem tudom, két diplomás ember hogy lehet ennyire korlátolt, vagy csak szimplán nem szeretnek engem, nem tudom.
2019. máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Ne általánosíts, mert ahány ház annyi szokás. Én pl sehol a környezetemben nem tapasztaltam ilyesmit, még a saját családomban sem. Sőt, előbb szoktam hallani olyan problémáról, hogy a szülő amiatt aggódik, hogy vajon fogja-e tudni annyira szeretni a kistestvért, mint a nagyot és ismertem olyat aki amiatt nem is vállalt második gyereket, mert tudta magáról, hogy biztosan nem menne neki.
2019. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

De ki vagy te a történetben, hogy ennyire kiborít?

Én nem gondolom, hogy ez egy örökérvényű sztereotípia, hol a kicsi van jobban szeretve, hol a nagy, máshol meg nincs kivételezés.

Ezért én nem akadnék így ki, hogy "tehetetlen vagyok". Nem is kell semmit tenned, más családokban.

2019. máj. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem azért ez ritka csak sok esetben úgy tűnik, hogy a nagy van leszídva mindenért. De pl. a kicsi még nem tudja vagy nincs olyan értelmi szinten, hogy tudja, hogy amikor megyünk valahova, nem ugrunk a pocsolyába, nem öntjük ki a vizet a padlóra stb. A nagy már ezt tudja így ha ő is csinálja, neki jár a szidás. És nem azért, mert utálom, hanem mert neki ezt már megtanítottam egyszer és tudja a következményeket. Ő már más szintem van, hogy pl. a játékokat is "kölcsönadja". Nyilván nem mindent és mindig, de ezt is hamar megtanulta, hogy adjon a kicsinek is vmi játékot (mondjuk 3 póniból 1-et).


Ezek nem a szeretetről szólnak. De nem lehet egy 4 éves és egy 1 évestől ugyanazt elvárni. A naggyal szemben nagyobb az elvárás, mert idősebb. A kicsi sem lesz 4 éves korában 1 évesként kezelve.

2019. máj. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!