Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél ha a gyereked...

Mit tennél ha a gyereked megütne téged?

Figyelt kérdés

-5 évesen

-10 évesen

-15 évesen?



2019. máj. 2. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Visszakézből kapna. Reflexből. Mondjuk bízom benne, hogy nem úgy neveltem, hogy megüssön.
2019. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Azért a szitu sem mindegy.

Pl ha én ütök először, és ez a válasz, akkor mélységesen el kell gondolkozni.


Ha nem engedem el egy beígért utazásra pl, amit nagyon várt, csak úgy, erőfitoktatásból, az is más.


De ha "csak úgy", akkor nem visszaütnék, hanem szankcionálnám valami olyannal, amit nagyon megérezne...Pl 1 hónapig NINCS egyáltalán kütyü.

Vagy nem mehet el valamire, amit nagyon szeretne.

Vagy valami hasonló, a lényeg, hogy neki is fájjon, mint nekem az ütés. Persze nem fizikailag...

2019. máj. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

5 és 10 évesen semmit.

15 évesen visszaütnék.

2019. máj. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Ez elég szituáció-függő, de bevallom, nem is tudom elképzelni. A nagyobbik gyerekem most 9, a kicsi 5, még sosem csináltak ilyet, de közelében sem voltak, és én sem ütöttem meg sosem a szüleim, pedig elég hisztis gyerek és kamasz voltam... 10 év fölött már nem lenne fizikai fölényem sem velük szemben, mert elég sportos fiúk, úgyhogy max. a lelki terrort tudnám bevetni, mint lamentálós vagy csenddel büntetős sértődés, hogy hátha majd hiányzom, meg szobafogság és telefonelvétel, hacsak nem verekednek érte :) De talán aki képes tényleg szándékosan megütni a szüleit (és nem dackorszakos vagy dühkitöréses autista), ott már annyira nem lehet tekintélye a szülőnek, hogy kb. mindegy, mit csinál... max. reménykedhet, hogy észreveszi magát a gyerek, ha azontúl szeretettel viselkedik és odatartja a másik arcát is... vagy csak nem kap zsebpénzt és ebédet.
2019. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem mindegy az indok és az előzmény. Ha valamilyen alaptalan hiszti vagy dac lenne, akkor ciki vagy sem, de lehet, hogy reflexből visszaütnék. Alapból nem verem a gyereket, meg nem hiszek az ilyesmiben, de ez egy olyan különleges helyzet, hogy elképzelni sem tudom előre, hogy hogyan reagálnék. Nem biztos, hogy higgadt tudnék maradni.
2019. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Aki azt írta hogy semmit (még 10 éves gyereknél sem) az aztán baromi jól nevelhet..


5 éves sem hülye már, simán megmagyarazhatom hogy ez fáj, ronda dolog és nem ütünk ha valami nem tetszik.

10 évesen ugyanez csak némi büntetéssel toldva (nuku tv, xbox stb. egy ideig és gondolkodjon el szépen az élet nagy dolgain)

15 évesen kb. mint a 10 évesnél csak komolyabb beszélgetéssel. De ha megüt egy 10 vagy 15 éves, ott már nagyon elbsztam valamit a nevelésben.

2019. máj. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vallom, hogy az “atyai pofon” intézménye pontosan az ilyen helyzetekre van. Nem szabad verni a gyereket, egyértelmű okokból, nálunk sincs fenekelés meg egyebek, de szerintem VAN olyan helyzet, amikor ez lesz az a nyomatékos szülői lépés, amit örök életére megjegyez. 5 évesen bőven megtanulhatja, hogy nem pofozkodunk. Ha egy 10 vagy 15 éves gyerek megüti a szüleit, az nálam a “veszett fejsze nyele” kategória...
2019. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!