Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez figyelem felhívás lenne?

Ez figyelem felhívás lenne?

Figyelt kérdés
Januárban megszületett a kislányom azota az apja teljesen megváltozott. Olyanokat csinál, hogy szétdobálja a cuccait vagy olyan kérdéseket tesz fel, hogy égnek áll a hajam. Probálok neki is figyelmet adni,de nyílván a gyerek az első. Sokat veszekszünk is teljesen értelmetlen dolgokon. Pl szová teszem h reggel nem vitte le a szemetet akkor egyből bepukkad vagy ez a ruha szétdobálos dolognál is rászolok akkor az a válasz, hogy megakarta csinálni csak nem volt ideje. 4éve együtt vagyunk a baba előtt nem volt ilyenekkel baj sőt inkább ő volt aki tartotta a rendet meg segített. Lehet hogy ezekkel a dolgokkal szeretné magára hivni a figyelmet? Probáltam vele megbeszélni a dolgokat, de azon is besértődött nem tudom hogy mivel tudnék segíteni neki. Szerintetek?
2019. máj. 3. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

“Próbálok neki is figyelmet adni, de nyilván a gyerek az első.” Ez a probléma. Nyilván, ha mindkettő éhes, akkor a kicsi nem tudja kiszolgálni magát, akkor ő a sürgetőbb. De ezt így kijelenteni, hogy a férjed már hátrébb van eangsorolva, azért elég kemény. Biztosan ő is érzi és biztosan nem esik jól neki. Én sem szívesen segítenék annak, akinek addig voltam jó, amíg megcsináltam a gyereket.


Egyébként nehogy már ne legyen időd kivinni a szemetet vagy felkapni azt a pár ruhát... úgyis te mosol, nem?


Ha javítani szeretnél a kapcsolatotokon, este, miután elaludt a baba, legyél a férjeddel, játsszatok, szeretkezzetek, beszélgessetek, ahogy eddig. Ne a gyerekről. Róla, rólad. Tervezzétek meg a nyarat, hova mentek, mikor, hogyan. Üljetek le együtt vacsizni, hétvégén csavarogjatok a babakocsival hármasban... maradjatok férj és feleség!

2019. máj. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért mert én mosok ne legyünk már állatok össze lehet hajtani s lerakni fotelbe kanapéra stb... nem a földre szétdobálva. S igen a gyerek az első ő 0-24es éhes lehet bekakilhat sírhat nem fogom ott hagyni és a párommal foglalkozni, elintéztem a babát akkor vele vagyok, de mivel ő 12órát dolgozik én meg a baba mellett igyekszem megcsinálni a dolgokat, de van olyan hogy nincs időm főzni meg takarítani, mert fent van a kicsi egész nap (hál'isten az éjszakát átalussza) akkor ha hazaér még meg kell csinalnom a napi programot és igen azért mert anya vagyok jól esne nőnek is lenni, de arra már nincs is időm. Meg hogy ha megvan beszélve valami akkor ahhoz én tudom tartani jó lenne ha ő is. De bocsánat ha én gondolom rosszul, hogy először a gyereket látom el. S az intimitással sincs probléma, 2naponta legalább együtt vagyunk
2019. máj. 3. 11:33
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Félti a pozícióját,hogy egy baba írányíthat téged ,de ő nem. Gondolom sérti az önbecsülését ,hogy ennyire hátrányban van vele szemben.
2019. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként a babával milyen a kapcsolata?


1es-nek: még jó, hogy a baba neki az első! Nyilván ő kap előbb enni. Egy felnőtt férfit ne kelljen már megetetni.


Szerintem jól látod. Sérti az önérzetét, hogy most háttérbe szorult.


Mondd el neki, hogy ez csak átmeneti állapot. Most elsősorban a babára kell koncentrálnod, de ettől még szereted.

2019. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

"de van olyan hogy nincs időm főzni meg takarítani, mert fent van a kicsi egész nap"

Wtf? Attól még lehet tevékenykedni, hogy nyitva van a baba szeme. Majd ha 1x alszik napközben, netalán lesz egy kistesó is, vagy visszamész dolgozni, és bölcsis/ovis lesz, hogy fogsz boldogulni a háztartással?

2019. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja hogy az elvárás, hogy munka mellett főzök mosok meg takaritok gyereket nevelek, a párom meg csak dolgozik... értem
2019. máj. 3. 12:54
 7/10 A kérdező kommentje:
Mivel a babám problémával született így sokat igényel s mivel nappal nagyon ritkán alszik így van olyan hogy nem tudom befejezni a házimunkát
2019. máj. 3. 12:57
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

6os!van olyan gyerek aki mellől mozdulni se tudsz. Valószínűleg te ezt nem tapasztaltad meg.

Egy hónapja dolgozni kezdtem heti pár napot. Gyerkőc lassan 2 éves, apa van vele addig.

Pár nap után azt mondta a férjem, hogy el sem tudja képzelni, hogy csinálom egyedül a napokat. Mert, hogy ő semmit nem tud mellette csinálni. Nagyon nehéz. És lehet azzal jönni hogy lusta vagyok vagy elrontottam a gyereket. Akinek leteszem-ottmarad-molyolós gyereke van, nem tudja milyen egy teljesen más habitusú gyerkőc.


Kérdező. Beszélgess a férjeddel. Sokat. Őszintén. Itt sértődésnek nincs helye.

Gyerek nélkül is folyamatosan dolgozni kell a kapcsolaton, most pedig rá kell tenni egy lapáttal. De ez csak oda-vissza működik.

2019. máj. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Törölték a válaszomat, mert feltehetően megsértettem a kedves 1. válaszolót!

Pedig én veled értek egyet kérdező, a párod egy ovis szintjén van, ha nem fogja fel, hogy, most bizony a kisbaba ellátása az első és nem az övé. Ülj le vele beszélgetni, bár normális férfi magától is rájön, hogy többet kell segítenie otthon, ha gyereke születik.

2019. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as, de, a nagyobbik gyerekem kötődős kis maki, piciként állandóan rajtam csüngött. Egy jó kendő csodákra képes. Ma is többet van az ölemben, mint az 1 évesem. 5-ös voltam
2019. máj. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!