Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések

A kérdés

Adél Léda keresztnév -mindkettő anyakönyvezve- számotokra hogyan hangzik? Tetszik nektek, esetleg nem?

Rokoni körben felmerült egy születendő kislány számára ezt a név.A család külföldön élt, de hazaköltöztek, a kislánynak gyönyörű vezetékneve lesz. Nektek hogy tetszik ez a keresztnévpáros?

Keress kérdéseket hasonló témákban: Adél, Léda, név, keresztnév, névválasztás

máj. 3. 19:22  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Nagyon rossz.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/17Időpont máj. 3. 19:26 Privát üzenet
Ugye tudják a szülők, hogy Adél visszafelé olvasva Léda? A két név külön-külön szép, együtt, két keresztnévként röhejes.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/17Időpont máj. 3. 19:30 Privát üzenet
Nekem kicsit fura,hogy él-re végződik és lé-vel kezdődik a második név. Dehát nem tetszhet mindenkinek minden

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/17Időpont máj. 3. 19:31 Privát üzenet
külön-külön oké, együtt semmiképpen sem. próbáld kimondani normál sebességgel. egybefolyik, nem esik jól kimondani

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/17Időpont máj. 3. 19:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

2#: Bevallom őszintén, nekem is kicsit jobban tetszene csak az egyik név. Mondjuk az Adél.

# 5/17Időpont máj. 3. 19:35 Privát üzenet

és ha fiú lesz, legyen Géza Azég.

Géza kék az ég.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/17Időpont máj. 3. 19:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Erre természetesen ment a zöld kéz :D Jót nevettem.

# 7/17Időpont máj. 3. 19:38 Privát üzenet

Eszembe jutott egy film...

Stanley Yelnats -nek hívták a faszit és említették is,hogy micsoda ,,kreatív'' névválasztás volt :D

Ja amúgy szerintem sem szép így egyben de külön-külön nagyon :)

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/17Időpont máj. 3. 19:42 Privát üzenet
Ady Endre régen a szerelmét Lédának hívta a verseiben. Tudod, hogy hívták valójában a csajt? Adél. Azért nevezte így a hölgyet, mert akkor még titkos viszonyt folytattak. Ugyan az a kettő. Ezt mondd el a kislány szüleinek :D

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/17Időpont máj. 3. 20:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én tudom, a szülei is, hát igen, meglátszik az Ady-rajongás :D Pedig a férj francia, de érdekes módon- a nagynéném állítása szerint- már a nagynéném megismerése előtt ismerte Ady-t, illetve úgy általában az egész közép-kelet-európai irodalom szerelmese.

Innen is jött az ötlet, hogy ez a névkettős legyen... :)

# 10/17Időpont máj. 3. 20:12 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a véleményetek a Marcella, Mirella, Izabella keresztnevekről?
Adnátok a gyereketeknek olyan keresztnevet, ami minden magyarul beszélő ember számára értelmes, mert növény, állat, fogalom, stb. neve?
Nektek hogy tetszik a Soma keresztnév?
Második keresztnév felvétele kiskorú gyermeknél névváltoztatásnak minősül? Akkor is ha nem változtatunk csak kiegészítjük?
2018-ban milyen újabb idétlen keresztneveket adtak, illetve milyen újabb idétlen neveket akartak bejegyeztetni Magyarországon?
Ikreknek melyik név tetszene? Amelyikben ugyanazok a betűk vannak, de különböző sorrendbe, ezért mégse túl hasonlóak. Milyen Hasonló neveket ismertek még? (pl Adelina-Daniela,...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!