Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nagyon jól tud egy idegen...

Aki nagyon jól tud egy idegen nyelvet, (tanár, tolmács, fordító) az neveli/nevelné a gyereket kiskorától kezdve csak idegen nyelven? Miért? Miért nem?

Figyelt kérdés
Egy egyetemi csoporttársam így neveli a lányát, aki most 6 éves és tökéletesen tud angolul is. Nekem fura, mert az anyának pluszban kellett megtanulni a gyerekdalokat, és a becézgetés kb. 2 szóra korlátozódik, ami nekem kicsit szegényes és mű, hiszen ha az anya is akkor tanulja ezeket, nem tudja olyan átéléssel mondani, mintha magyarul beszélne hozzá, és variálni se tudja, de azért játszok a gondolattal...

2019. máj. 4. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Akármennyire jól beszélek egy nyelvet, az sosem lehet anyanyelvi szintű, így pedig helytelenül taníthatok meg dolgokat.
2019. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Nálunk a férjem beszél nagyon jól németül, kint érettségizett, de így sem gondolja, hogy, teljesen tökéletesen beszélne, másrészt nem találkoznak annyi időt, hogy olyankor egy másik nyelven beszéljen hozzá.
2019. máj. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Ja első persze, akkor főzni se tanítsd meg, sportolni, varrni, cipőt kötni mert lehet, hogy szar a technikád így inkáb egyáltalán ne tudja egyiket se...

Angolul beszélek hozzá, angolul vagy hatszáz féle képpen becézem átéléssel. Nem tudok magyar mondókát sem így azt is meg kéne tanulni. A gyerekem osztályelső angolból és ő korrepetálja az első hozzászóló gyerekét is... Minden nap elmondja, hogy mennyire hálás hogy megtanult kicsiként így most már nem kell ezzel külön szenvednie.

2019. máj. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

"Csak egy nagyon korlátolt ( looser ) ember gondolkodik így aki gondolom nem beszél angolul..."


Ellenkezőleg. Csak egy nagyon korlátolt ember hiszi azt, hogy jót tesz azzal, ha nem anyanyelviként, nem idegen nyelvkörnyezetben tanítja a gyerekét.


Nem kérdező, nem tanítom, mert számos tanulmány szerint árt, bezavar az anyanyelvi beszédfejlődésbe is. Fiam enélkül is később kezdett beszélni, így örülök, hogy nem terheltem pluszban és csak az anyanyelvi fejlesztésre koncentráltunk. Egyébként iskolában kezdte a németet anyanyelvi tanártól és nagyon gyorsan halad vele.

2019. máj. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
A lányom 3 nyelvű, de nem szereti ha nem magyarul beszélek hozzá, idegennek érzi, azt mondja, az nem én vagyok. Ha társaságban vagyunk, akkor angolul beszélünk egymással is, hogy mindenki értse. A szakemberek is azt javasolják, hogy egy szülő csak egy nyelvet használjon, hogy a gyerekben elkülönüljenek a nyelvek. Így sem könnyű néha elválasztani a három nyelvet, mi próbáljuk következetesen mindig csak az egyiket használni, mégha néha könnyebb is lenne egy magyar mondatba beszőni egy másik szót, ha épp az az egyszerűbb vagy a gyakrabban használt.
2019. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Azért az nem mindegy hogy külföldön el x éve es ott valóban jól megtanult angolul/ németül stb vagy nyelv tanár Magyarországon. Aki Mo-on tanulta, az általában minden, csak nem nyelvtudás es nem mellesleg az akcentus is borzasztó.

En külföldön elek, en magam se tudtam megszólalni se x év magyar oktatás utan, de nagyon sok embert láttam aki nagy mellénnyel kijött hogy o felső fokú vizsgát tett le es nem értette hogy mit beszelnek hozza :))


Szóval a lényeg, hogy attól függ milyen az a tudás:)

2019. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Szakember véleménye:


"Így a mai tapasztalat, még mindig az, hogy célszerű az édesanyáknak és közvetlen családtagoknak a saját anyanyelvükön beszélni a gyermekhez....


Sok kis gyermek képes megfelelően váltani a nyelvek között és sokszor fel sem tűnik, hogy ez bármiféle nehézségbe ütközne számukra. Azonban ezen gyerekeknél az adott nyelv mindig egy-egy személyhez vagy helyszínhez kötődik, ami megsegíti az elkülönítést...


Amit viszont gyógypedagógusként, logopédusként sokszor tapasztalok, hogy kisebb-nagyobb szociális és pszichés hátrányok okozója lehet a felnövekvő gyermek életében, ha nem vagyunk következetesek abban, hogyan és milyen nyelven beszélünk a gyermekhez. Ha összevissza használjuk az igen nyelvet, vagy ha nem beszélünk anyanyelvi szinten és úgy próbáljuk tanítani őt, ha akadozik a beszédünk, ha keressük a szavakat stb. az általában inkább árt, mint használ!"

2019. máj. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

Jaj igen, itt mindenki nagyon okos! Azért van számtalan példa ahol teljesen jól működik hogy a szülő angolul beszél a gyerekhez aki folyékonyan beszél x éves korára és mer is beszélni mert hozzászokott. Mondjatok már nekem egy ellenpéldát ahol ez egy gyereknél konkrét problémát okozott? Ahol hátrányára vált a nyelvismeret? Most nem azért de ebben az országban egyik másik felnőtt vállalhatatlan szinten beszél angolul, megszólal és kb olyan mint aki kínaiul beszél, na az tényleg ne tanítsa a gyerekét. De az, aki felsőfokon, folyékonyan beszél egy nyelvet és így beszél a gyerekkel abból a gyereknek az ég egy adta világon SEMMI HÁTRÁNYA NEM SZÁRMAZIK! Az, ha esetleg valamit rosszul tanul meg, azt kijavítja mesenézéssel vagy az iskolában de amúgy folyékonyan fog beszélni, sokkal jobban mint sok felnőtt meg az ő gyerekeik.

Komolyan mondom, hányingerem van ettől az oldaltól meg a sok ostobából aki itt mindenhogy megmagyarázza miért is rossz valami amit azért nem csinál mert nem képes rá... Árt a gyereknek ha angolul beszél, hogyne. Nekem még a vedőnőm is javasolta az angol magánovit és nem győzött áradozni, hogy mennyire jó hogy a gyerekek ilyen kicsi koruktól szokják az angolt. Majd ha küszködik a gyereketek az angollal jusson eszetekbe, hogy épp betegre röhögöm magam rajtatok. Na indulhat a lepontozás. ⬇️

2019. máj. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Az angol magánoviban a gyerek angol nyelvi környezetben van, és egy személy következetesen egy nyelven beszél vele. Nem érzed a különbséget? Én a saját tapasztalatomat írtam le, úgy hogy a gyerekem 3 nyelven beszél anyanyelvi szinten, tehát ismerem a buktatókat. Nehezen tudom elképzelni, hogy a magyar anyuka Magyarországon élve magyar férjjel képes következetesen kizárólag angolul beszélni a gyerekkel, akár iskolás korában is. Egy barátnőm orosz anyanyelvű, oroszul beszélt a gyerekével az első 3 évben, majd mikor oviba, majd iskolába került a gyerek, egyszerűen nem működött a dolog. Sokmindent megért a gyerek oroszul, de nem beszéli a nyelvet.
2019. máj. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Egy o tehát loser nem looser. A loose azt jelenti hogy laza. Egyébként én támogatom a nyelvtanulást kis kortól viszont el kell ismerni hogy ha nem beszél tökéletesen az ember. Ilyen esetben szerintem inkább foglalkozásra, nyelv órára kéne vinni ott kevesebb esélye van arra hogy rosszul tanulja meg az alapokat. Először van keverés én is ismerek 2 gyereket akik egyszerre tanultak két nyelvet de kb suli kezdésre már tudták mikor melyiket kell használni.
2019. máj. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!