Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire erős a babavállalási...

Mennyire erős a babavállalási ösztön?

Figyelt kérdés

27 eves nő vagyok es meg mindig nem erzek ra kenyszert/ösztönt, hogy gyereket vallaljak. Soha nem ereztem. Valoszinuleg nem is lesz mert alkalmatlan vagyok parkapcsolatra. Gyerekekkel dolgozom, tanitoi vegzettsegem van, imadom a munkamat, de csak akkor erzek valami apro gyerekvallalasi kenyszert, ha eppen egy gyerek olel vagy az olemben ul. Egyebkent nem. Nem gondolkodtam rajta soha, hogy hany gyereket szeretnek, fiut e vagy lanyt, milyen nevet adnek neki... teljesen hidegen hagynak ezek a temak. Kivancsi lennek, hogy mas hogy eli meg ezt a kenyszert, mennyire eros? Korbe tudnatok irni az erzest?

Gondolom ez ami nalam jelen van, nem eleg.

Koszonom a valaszokat!



2019. máj. 5. 07:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Én sem éreztem, míg terhes nem lettem. Sztereotípia amit a filmekben mutatnak, hogy minden lany esküvőről és babáról álmodik minden nap....sokan csak akkor kezdenek baba után vágyni amikor erős párlapcsolatban pedzegetni kezdik közösen, hogy na mától ne húzz gumit Józsi. Kb. itt kezdtem én is realizálni hogy jé gyerekem lesz és szeretném.
2019. máj. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
1. vagyok, azóta eltelt 9 év és a 3.-at várom :) És hozzáteszem, én sosem voltam el más gyerekeivel. Nem tudtam mit kell velük kezdeni.
2019. máj. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az en kornyezetemben mindenki olyan, mint a filmeken, eskuvorol es babarol almodoznak kislany koruk ota. Csak en nem.
2019. máj. 5. 07:40
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem álmodozom, annyi idős vagyok mint te. Nem tudom, lesz e gyerekem valaha, de ha nem, akkor mi van?!

Saját magadnak kell megfelelni, nem másnak.

2019. máj. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Van, aki szaporodik, mint a nyul. Kozben meg letojja, hogy melyiknek gyerekenek mire van szuksege. Na, ha ez a gyerekvallalasi oszton, akkor nem kerek belole.


Gyerekekkel foglalkozom, es szeretem is oket ugy, ahogy mas embert szeretni lehet. (Sot! Jobban is szeretem oket, mint a felnotteket.) De idegen csecsemokhoz nem futkarozok oda az utcan, hogy “jaj, de ubercuki, elajulok”. Szoval, en arra jutottam (racionalizalas), hogy nem gyereket kell akarnom, hanem egy olyan csaladtagot, akinek odaadhatom amin van:targyat, tudast, szeretetet. 28 evesen dontottem ugy, hogy akar johetne a gyermek, mert ertelmesek vagyunk, es van egy kozepes anyagi hatter. Persze, elotte mar sunyi modon dolgozott valami hormonalis dolog, mert az anya-gyermek reklamok, filmek valahogy elerzekenyitettek minden alkalommal. (Na, itt mar tudtam, hogy adni kell egy eselyt az anyasagnak, kulonben megzakkanok. Sajna, a hormonok tudnak olyan agyi elvaltozast csinalni, hogy...) Az esely meg fityiszt mutatott, es csak hosssssssszu evek mulva jott ossze a baba. Kozepesen problemas a terhesseg is, hatam kozepere nem kivannam meg egyszer, es akkor meg hol van a szules...


Szoval, ha beindul az oszton, es talalkozik a tudatos dontessel, valamint a lehetoseggel (parkapcsolat, anyagiak, egeszseg stb...), es nincs ellenvetese az embernek, akkor miert is ne vagna bele?

2019. máj. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

En mindigis ugy gondoltam, hogy lesz gyerekem, de sosem gondoltam ra kenyszerkent, inkabb lehetosegkent. Mas gyerekeit amugy egyaltalan nem birom, miota van sajatom, azota ez alol van azert kivetel, de alapvetoen en mindigis kerultem a gyerekek tarsasagat, szemben pl. a tesommal, aki imadja a gyerekeket, de sajatot sosem akart, pedig meg az en gyerekemhez is tobb turelme van sokszor, mint nekem, szoval lehet, hogy neked is eleg az, amit a munkadbol kifolyolag tapasztalsz.


26 evesen, mikor eljegyzett a ferjem, hirtelen feltamadt bennem a vagy nagyon erosen, hogy gyereket szeretnek, addig egyaltalan nem foglalkoztatott a kerdes, es ha azokra a ferfiakra gondolok, akiket rajta kivul megismertem, senki massal nem akartam volna gyereket vallalni, vagy osszehazasodni, csak vele. Irod, hogy nincs parkapcsolatod, nalam a megfelelo ember hozta meg a kedvet.


Szerintem nem kell mindenkinek barmi aron gyerek, foleg nem addig, amig bekezdesen belul haromszor hasznalod ra a kenyszer szot.

2019. máj. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám, hogy nem szeretem a gyerekeket, de bizony sokszor van/volt hogy más gyerekek agyamra mentek, pl közterületen, boltban stb hisztizéssel, kiabálással.

És? Nem más gyerekét kell szeretnem, másnak sem kell majd az én sajátomat szeretnie. Ha valaki családot alapít az nem arról szól, hogy a jövőben majd baba, meg gyerekmániásnak kell lennie.

A másik dolog igen, az a párkacsolat. Most nincs senkitd, érthető, hogy nem tört rád az érzés, hogy gyereket akarsz, nekem inkább az lenne a fura :)

Nem vagy lemaradva semmiről, nyugi. Ha eljön az ideje majd akarni fogsz, de ha nem akkor sincs tragédia.

Élj úgy, ahogy te szertnél.

2019. máj. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat! Jo tudni, hogy mas is van igy ezzel ahogy en, korulottem tenyleg mindenki almodozo.

Az ösztön egy belso kenyszer, szoval csak szinonimakent hasznaltam. Engem kulso kenyszerrel semmire nem lehet ravenni, nem az a tipus vagyok. Tarsadalmi nyomasra sose vallalnek gyereket.

2019. máj. 5. 09:50
 9/16 anonim ***** válasza:

Bakker 1-es, pacsi. Mintha en irtam volna. Detto ez volt. Igaz meg nincs gyerekem, de en mindig azt mondtam nem akarom, nem kell, nem hianyzik. Erre a ferjem megemlitette, hogy de ize mi lenne ha. Es azota meg KELL. Igaz meg nem sikerult, de folyamatban.

Kerdezo en most sem erzem azt a rozsaszin valamit, amit szerinted a barataid, ez csak igy befeszkelte magat, hogy kell. Legyen, jojjon. Ahhoz tudom hasonlitani, mint barmi mast, amit elhatarozok, hogy szeretnek megcsinalni, veghezvinni. Izgatott vagyok, varom, de ennyi. Szoval semmi extra.

2019. máj. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35 vagyok. 27 évesen még csak ott tartottam, hogy majd szeretnék gyereket, de nem voltam ezért megőrülve. Hagyományos családmodellben képzeltem ezt, házasságon kívül nem vállaltam volna, bizonytalan állással, a semmire, mert egy másik ártatlan kis ember élete függ tőlem. Nálam csak ebben a biztonságérzetben jött el az igazi vágy, de akkor már nagyon és 100%-ig biztosan csak akkor, amikor az első negatív tesztet tartottam a kezemben 32 évesen. Zokogtam és úgy éreztem egy sivár, értelmetlen élet áll előttem, ha nem élhetem meg az anyaságot, a babusgatást, azt a szeretetet, amit adni tudnék neki nincs kinek. Úgy éreztem hatalmas űr tátong bennem és csak a gyerek körül forgott minden gondolatom. Addig meg sem fogant, amíg el nem engedtem azt a görcsös akarást.
2019. máj. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!