Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ír ide a gyerekvállalás...

Miért ír ide a gyerekvállalás témába annyi gyermektelen, gyermeket nem akaró/gyűlölő ember?

Figyelt kérdés

Nem azokról beszélek akik esetleg ennek ellenére is értelmes véleményt/tanácsot írnak.


De kisbabás kérdéseknél rendszeresen szólnak be válaszolók kis baromságokhoz, hogy "minek szültél, ha nem tudod" és hasonló még csúnyább dolgokat, úgy, hogy később kommentelés közben kiderül nincs is gyerekük és nem is terveznek... Nem szeretem anyukák között sem egymás "lesz*ranyázását" (kivéve nagyon indokolt esetben talán), de szerintem aki még hasonló helyzetben sincs, az főleg milyen alapon szól bele a gyereknevelésbe anélkül, hogy értelmeset mondana? Mert, ha tud normális infóval szolgálni, akkor oké, de hogy csak a kötözködés megy ezt nem értem...


De ami még jobban zavar, amikor kamasz/gimis gyerekekről tesznek fel kérdést a szülők itt (pl. elengedhetik-e nyaralni, fesztiválra, mennyit játszhatnak a gépen, stb., vagy bármi, ami a gyerekek szórakozásához kapcsolódik), és TÖMEGESEN jönnek a hozzászólások, hogy "inkább pofon kéne neki" meg hogy "még semmit nem tett le az asztalra" meg hogy "mindegyik 16 éves egy semmirekellő drogos/r*b*nc" és hasonlók. (Teljesen kontextus nélkül, a gyerek tetteinek ismerete nélkül.) Ez annyira szánalmas és primitív hozzáállás, és ezzel együtt nem értem, hogy minek kommentelnek hozzá a témához? Oké, szerintük minden fiatal hülye és verést érdemel, nem értem mondjuk az okát, de mindegy, de ha így éreznek minek jönnek a gyerekvállalás témához és kezdik el leszólogatni őket? Ettől ők jobban érzik magukat? Jobb attól a napjuk, ha megírhatják itt a gyakorin egy szülőnek, hogy ne engedje el a gyerekét nyaralni, mert inkább egy verés kéne neki?

Minek olvasgat itt?

Ez olyan, hogy speciel én meg nem vagyok nagy "állatos" ember, nem tartok és nem is akarok állatot tartani, a kutyatartás sem az én világom, mégsem megyek minden nap az "Állatok" témakör alá és írogatom oda minden kutyásnak, hogy "minek tartasz kutyát, inkább rúgj bele egyet, mert biztos odasz*rt a padlóra."

Őszintén kíváncsi lennék ezeknek az embereknek a motivációjára.

(Tudom, "sose legyenek nagyobb problémáim ennél", tudom, de ez engem nap mint nap felbosszant és tényleg nem értem kinek jó ez.)


2019. máj. 8. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Pont láttam a fesztiválos kérdés alatt, hogy inkább pofon kéne neki. Szerintem rengeteg frusztrált ember van itt, aki a való életben meghuzza magát. Itt névtelenül meg mocskolòdik, kategóriátòl függetlenül.

De amúgy gyereknevelési kérdéseknèl szerintem hasznos lehet azok véleménye is akiknek nincs gyerekük. Legalábbis én örülök, ha több irányból kapok választ, több nézőpontbòl.

A legjobb párkapcsolati tanácsokat is mindig az örök szinglik adják szerintem.

De az anyàzòs meg pofozkodòs embereket én sem ertem

2019. máj. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Arc és név nélkül nagyon sokan elengedik magukat és megszabadulnak minden kontrolltól. Ilyenkor előjön minden rejtett frusztráció, elnyomott feszültség, aztán akik élőben kettőt se szólnak de azt is suttogva, agresszív szájkaratéssá válnak az anonimitás leple alatt. Vannak olyanok is, akiket szórakoztat ha vitatkozhatnak vagy indokolatlanul beszólhatnak a másiknak, de ezt se tennék meg arccal és névvel. Ami az oldal előnye, az önmagában a hátránya is, szabadjára engedi a bunkó parasztokat tintát nem tűrő stílussal. Sajnos ezekre az emberekre nem lehet hatni, egyszerűen nem kell tudomást venni róluk, átugrod a kommentet és az értelmeseket veszed magadra. Ennyi.
2019. máj. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem az anyukàk gonoszabbak egymással. Én élőben messze kerülöm az összes anyukatársat, egy barátnőm kivételével.


Amúgy sztem van olyan téma, amiben teljesen adekvát véleményt ad a gyerektelen is pl a saját gyerekkorára hivatkozva. Szülésről, súlygyarapodás üteméről pl valószínűleg nem.


És néha rosszul mérik fel, hogy milyen korú gyerek mit tud, szerintem ebből is származnak alaptalan kritikák pl mért hisztizik vki dackorszakos gyereke.


A kamasz részt nem is értem. Ez tényleg vmilyen frusztráció vagy agresszió.

2019. máj. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze, én is egyetértek, hogy vannak akiknek gyerektelenül is tök jó meglátásaik vannak, velük semmi gond. Csak erről a kötözködő kategóriáról beszéltem, akik egyébként nem is akarnak gyereket...


És igen, sok anyuka sem sokkal jobb egymással, nagyon csúnya dolgok mennek ott is...az megint egy másfajta frusztráció ami bennük van...

2019. máj. 8. 09:45
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

A gyerekvállalás topik tele van olyanokkal akik "childfree"-nek vallják magukat, már több topikban láttam a FB-os Gyermekmentes övezet nevű infantilis csoport "képviselőit" hogy reklámozzák hogy csatlakozz mert a gyerekes lét xar.

Sokan azért szeretnek itt lebzselni, mert önigazolást keresnek a sok problémas kérdésnél hogy ejj milyen jól is döntöttek hogy nem akarnak gyereket. Nyugtatgatják magukat hogy de jó hogy nekik nincs, nem kell baba és kamasz problémákkal szembesülni saját bőrükön, ezért itt osztják az észt.

Egy másik részük meg akar csak nincs kivel vagy miből, ezt a keserűség okozta frusztrációt pedig itt a legkönnyebb kiadni.

2019. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

A normálisan válaszolókkal nekem sincs bajom, de nagyon elszaporodtak azok is, akiken látszik hogy tombolnak, meg fröcsögni, gyűlölködni járnak csak ide. Az ilyen ember egyszerűen nyomorult, valami frusztrációja van a témával kapcsolatban és itt veri le.

Na mondjuk hasonlóan "jó" véleményem van a másik végletről, az "elletőkről" is, lásd "szülj egy magyart" meg társai.

Én egyik tábort sem tartom épelméjűnek.

2019. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Mi a baj a gyermekmentesekkel? Teljesen érthető álláspont. Engem a gyerekesek állandó igazolása is idegesít. Nekem is van, azért tudom, mekkora szívás.
2019. máj. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Amit leírtam annak SEMMI köze a gyerekmentességhez. Semmi bajom a gyerekmentesekkel, az ő döntésük, az ő életük, nincs beleszólásom, mindenki úgy él, ahogy akar.

Kérlek a leírt szövegkörnyezetet értelmezzétek és ne ragadjátok ki a "gyermektelen" szót... Beleírtam, hogy akikről írok gyermektelenek, mert azok, de ez csak mint egy mellékes jellemvonásuk van jelen, nem ez jelenti a problémát velük kapcsolatban.

De ez kiderül a fent leírtakból is, úgyhogy légyszíves...

2019. máj. 8. 19:19
 9/10 A kérdező kommentje:

Valamint a "gyermektelen" jelzővel azt próbáltam kiemelni, hogy minek jön a gyerekvállalás részlegre az, aki nem szeretne gyereket, és nem is szereti őket egyáltalán. Én sem szeretnék kutyát, ergo nem megyek az állatos részlegre.

És persze van, aki gyerektelenül jó tanácsokat, meglátásokat oszt meg, ezzel nincs baj, csak a kötekedő, gyűlölködő fajtával van bajom, valamint nem értem minek olvassa szándékosan ezeket a kérdéseket, amikor ő nem is érintett.

2019. máj. 8. 19:25
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Mert a legtobb ember azt hiszi hogy o aztan tudja. Aztan ezek koppanak a legjobban mikor abba a szituba kerulnek es rajonnek hogy pont azt teszik amiert a masikat bantottak. Nem egy ilyet lattam mar.


Off: en inkabb adok egy puszit a kutyamnak ha nem banod 😉🐶

2019. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!