Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz felülvizsgálat:...

Táppénz felülvizsgálat: Hétvégén ellenőrizhetik, hogy itthon vagyok-e?

Figyelt kérdés

Mielőtt még megköveznétek a sztori a következő: Gyesen vagyok a kislányommal+ 9es kóddal táppénzen (orvosilag is indokolt, de feküdnöm nem kell). Ma voltam az első táppénzes papíromért és az aszisztens fél mondattal megemlítette, hogy épp most kereste a kartonom, mert felülvizsgálat lesz, siettem, így abban a pillanatban nem is igazán jutott el az agyamig, mit is mondott, de aztán csak befészkelte magát a gondolat a fejembe, hogy vajon a munkahelyem "rámküld valakit"(nem volt ak elragadtatva, mikor bejelentettem, hogy újra babát várok és táppénzre megyek)

A táppénzes papíron a kijárási idő 9-11, amit, akinek van 2 éves gyereke tudja, hogy nem nehéz betartani, legalábbis én szinte 0-24/7 itthon vagyok, holnapra viszont azt terveztük, hogy elmegyünk egy gyereknapszerű rendezvényre, tőlünk kb. fél órányi autóút. Viszont egész nap azon kattogok, hogy lemondjuk-e (a kislányom biztos szomorú lenne, ígysem tudunk olyan felhőtlenül játszani mióta babát várok) vagy elmehetünk,mert hétvégén nem fogak csengetni ilyen ügyben. Tudom van, aki nyaral meg jön-megy 9es táppénz alatt, de én nem vagyok ilyen bátor...

Bocsi, hogy hosszú lett, és köszön a válaszokat.



2019. máj. 10. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Nem mehetnek el a házadba, nyugi. Ahhoz van joguk, hogy az orvos szakvéleményét kérjék, hogy jogos-e a táppénz, ha írtak fel gyógyszert, azt kiváltottad-e. Ha meg kijárhatsz amúgy is,fõleg nehéz lenne belekötni
2019. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem vagy veszélyeztetett terhes, mégis mi a fenéért kényszerülnél a négy fal közé? Én is 9-es kóddal vagyok itthon a 6. héttől, és senki sem zargat. Nem tudom honnan vetted ezt, hülyeség. Persze, hogy elmehetsz ahová akarsz!
2019. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Ne kattogj rajta..

Menjetek.

Ha mégis jön valaki, akkor megmondod, hogy ki vokt kapcsolva a csengő, mert aludt a gyerek.


Vagy a mamánál voltatok, ( 9 hónapig mindenki tudja, hogy nem kell 4 fal közt lenni..) ha mégis kötözködnek.. Azért voltatok a mamánál, hogy biztosítva legyen a pihenés...



Másrészt én sosem a bejelentett lakcímemen laktam.. Vicces lett volna, ha odamegy az ellenőr...200 km-rel arrébb


Tehát vannak az elméletek, és vannak ésszerű kibúvók

2019. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Magát a jogszabályt böngésztem, hogy a dokinál átnézhetik a dokumentációt és ha ez "nem győzi meg őket" behívhatnak vizsgálatra vagy akár a tartózkodási helyemen (az otthonomban is) felkereshetnek... Mert ugye táppénzre törvényileg az jogosult, akinek egészségügyi oka van rá (nálam van terhességi cukor, gyomor-epegörcsök, méhlepény a méhszájat fedi), szóval a jogosultság megvan, csak attól 💩ok megkeresnek és pont nem kapnak itthon 😀
2019. máj. 10. 22:03
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen, de a dokid nem hülye, hogy bevallja, hogy kamuból írt ki. Õ így szépen megokolja hogy igen ez jogos. És nem, nem törhetnek csak úgy rád. Ha ez ilyen egyszerû lenne, nem lennénk a táppénz csalók országa.
2019. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem túlparázod, én jobban félnék attól, hogy csalódást okozok a kislányomnak... Max papírtologatás lesz, meg pofavizit a rendelésen...
2019. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom miért lettem lepontozva, valaki elmondaná, miben nincs igazam?
2019. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit lecsillapodtam, mindenkinek ment a zöld kéz 😉🙂
2019. máj. 10. 22:16
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem én voltam


De leírta, hogy okkal és nem csak kamuból van táppénzen..gondolom emiatt

2019. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy hétvégén ilyenekkel senki nem fog foglalkozni, kb. Megáll az élet hétvégente bármiféle ügyintézésről is legyen szó. Az orvost se fogják tudni elérni nagy valószínűséggel.
2019. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!