Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 év korkülönbség testvérek...

3 év korkülönbség testvérek között?!

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalatok?

Tudnak együtt jatszani? Vagy ez már túl nagy különbség?

Akkor is elvannak, ha fiú lány páros?


Nem így szerettük volna, de így jött össze a korkülönbség.

Elvileg csak 2 évet akartunk...


2019. máj. 14. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Noverem es koztem 3 ev van.

Tudtunk egyutt jatszani eleg sokaig.

2019. máj. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ennyi van a gyerekek között. A nagy lány, a kicsi fiú. Sajnos hosszú távú tapasztalattal még nem tudok szolgálni, mert a kicsi csak fél éves,de egyelőre semmi probléma nem lépett fel. A nagy jó testvér, imádja az öccsét, puszilgatja, szeretgeti, visz oda hozzá játékokat és "játszik vele", énekel neki. Nem volt testvér féltékenység. Mi amúgy nem akartunk kisebb korkülönbséget, ez így pont megfelelő számunkra.
2019. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy van, mint a 2-esnél, csak nálunk 3,5 év különbséggel. Szintén lány a nagy, fiú a kicsi. Imádja a nagy az öccsét, öleli, puszilja, és még nagyon kicsi (4,5 hós), de már most próbál vele játszani, viszi oda a játékokat, mesél neki, csörgőznek stb. Mi se akartunk kevesebb különbséget egyébként.
2019. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
A 3 év ideális.
2019. máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy tudnak-e együtt játszani a gyerekek személyiségétől legalább annyira függ, mint a korkülönbségtől, saját tapasztalataim szerint. Három gyermekünk van, 3-3 év korkülönbséggel jöttek. Ami viszont mindenképpen pozitívum: a nagyobb már egészen ügyes sok dologban, mire megszületik a kicsi, lehet, hogy már szobatiszta lesz, de legalábbis önállóan eszik, cipőt, kabátot le tud venni, stb. Valószínűleg nem kell testvérbabakocsi, mert motorral, futóbicajjal közlekedik.


Én például nagyra értékeltem, hogy amikor megszületett a harmadik gyermekünk, a középső a fentieket már tudta, a legnagyobban pedig megbízhattam pl. utcán, tudta, hol kell megállni, teljesen önállóan tatotta rendben a dolgait, önállóan öltözködött és mosakodott, sőt, akár a reggelijét is szívesen elkészítette maga, stb. És persze ha kedvük volt, már érdemben tudtak segíteni, részt venni a baba körüli teendőkben.


Tudom, hogy más szempontok alapján két-két év korkülönbség jobb is lehetett volna, de egyrészt nekünk sem jöttek hamarabb, hiába próbálkoztunk, másrészt azt hiszem, ha még a legnagyobb is csak 4 éves lett volna, amikor a kicsi születik, azt nem bírtam volna, hiszen csak ketten voltunk a férjemmel nagyik nélkül, napközben pedig teljesen egyedül voltam velük (nyári szünet elején született a legkisebb).

2019. máj. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!