Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? (gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti természetesen.


Egy anonim oldalon elmondhatom, hogy magamról van szó:

Nem szeretnék gyereket, sose szerettem őket, utálok még csak egy légtérben is lenni velük. Türelmetlen vagyok velük, nem tartom őket aranyosnak.


Férjem viszont szereti őket, az unokahúgait is imádja, mindig játszik velük, barkácsol nekik ezt-azt.


Nyilván, annak idején mikor összejöttünk, előre tisztáztuk a jövőbeli terveinket.

Én az elején kijelentettem, hogy ha rajtam múlik soha nem akarok babát.

Ő erre rábólintott, hogy neki meg teljesen mindegy a téma. Ha lesz gyerek, örülni fog, ha nem lesz, akkor sincs semmi gond.


Most viszont egyre gyakrabban gondolok arra, hogy szüljek neki egy gyereket. Mert látom, mennyire vágyik rá, de nem mondja el.

Amikor rákérdezek, mindig csak annyit mond, nem akar rám erőltetni semmit, nem dől össze a világ ha nekünk nem lesz.


Majd lesz még úgyis újabb kisgyerek a családban az öccse részéről idén.


A lényeg, amire még mindig nem tértem rá, és amiről a kérdés is szólna, hogy

az szerintetek mennyire jó megoldás, úgy gyereket nevelni, hogy anyuka nem vesz részt benne (nem tudok nevelni, nincs bennem az ösztön, nincs türelmem stb), tehát nagyon nyersen fogalmazva

"ha gyereket akarsz, adok, de akkor az a tiéd lesz."

Ezt csak azért tenném, mert a férjemet a világon mindennél jobban szeretem, és ha tényleg nagyon erre vágyik, hát legyen.


Nyilván a gyerek az apját fogja jobban szeretni, mert ő foglalkozik vele, de engem az nem is érdekel (legalábbis így érzem). Ha őt szereti jobban a gyerek, akkor az meg csak hab a tortán, az apaság öröme hatványozódik.


Kérlek, ne leszóljatok, hiszen a kutyások se szólnak be a macskásoknak és fordítva.

Véleményt kérek az elméletről, de ne engem elemezzetek ki.

Köszönöm, hogy elolvastad


2019. máj. 15. 13:21
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
90%
Ez az egész kapásból ott dől meg, hogy az elején úgyis neked kell vele lenni, mert vannak dolgok, amiket az apuka nem tud megoldani. Hacsak nem egy táps csirkét akarsz akit mindenféle vitaminokkal tömtök. Egyébként meg butaság. Mi értelme annak, hogy utálod a gyerekedet de legyen.
2019. máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
81%
Elmebeteg gondolat. Ennek a vége az, hogy a kedves anyuka kinyírja a gyereket, mert annyira féltékeny lesz. Számtalan példa volt már erre a való életben. Aki nem akar gyereket, engedje el a párját, ha valóban szereti és keressen olyat, aki nem bizonytalan ezen a téren. Egyébként aki ilyen szinten gyűlöli a gyerekeket, igencsak pszichiátriai eset, mert egy egészséges emberben ilyen érzések nem alakulnak ki.
2019. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
99%

Nem tudok elképzelni rosszabbat mint egy olyan anyát aki nem szeret, nem törődik velem, nem erdeklem, csak azért születtem mert apám vágyott egy gyerekre.

Ez borzalmas ötlet. Tönkre teszed vele a hazassagod és a születendő gyereked életét.

2019. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
99%

Ezt így ne, soha, kérlek! Verd ki légyszi a fejedből! A gyereknem olyan,m int egy kiskutyus, hogy ha valaki vágyik rá, akkor megadod neki, és nevelje boldogan.


Az teljesne elfogadható, hogy nem szeretnél gyereket, nem érzed magadban az ösztönt, készettést, stb. De a gyerek egész életére kihat az, hogy az anyja hogyan tekintett rá, nem pótolja az apai szeretet az anyai kötődés hiányát.


Természetesne nem tudjuk midnentől megóvni a gyerekeinket, és a legideálisabb kröülméynke között vállalt gyerekeket is érheti trauma, de ha te ezt most így előre látod, akkor nem szabad belevágni.


Nem utolsó sorban a házasságod is rámehet, hiszen ha az apja szeretni fogja és kötődni hozzá, akkor nem fogja tudni ellenérzés nélkül nézni a te ridegségedet, és meg fogsz változni a szemében.


Most arra nem érdemes kitérni, hogy nagyon valószínű, hogy ha már lenne gyereked, akkor nem egészen úgy tekintenél rá, mint ahogy azt most hiszed, de ez csak feltételezés, amire tilos alapozni egy gyermekvállalást.

2019. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
92%
Ne tedd, tönkre fogod tenni a gyerek életét, szegény egész életében érezni fogja, hogy az anyja nem csak hogy nem szereti, de egyenesn utálja, ez nagy törést okozna a lelkében, függetlenül attól, hogy az apja mennyire imádja. Egy gyereknek az anyja szeretete a legfontosabb, kegyetlenség lenne vele szemben így a világra hozni.
2019. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
98%

Kérlek, ne leszóljatok, hiszen a kutyások se szólnak be a macskásoknak és fordítva.


Pedig de. Egy rétegük ölik egymást rendesen.



Én rövid leszek és tömör: NE ba$zki a gyerekkel. NE szülj úgy gyereket, hogy te nem vágysz rá, ne szülj úgy gyereket, hogy te nem akarsz érte felelősséget vállalni. Ne szülj egy újabb lelki nyomorék jelöltet, köszönjük, vagyunk elegen, nem kel belőlünk több.



Ha a párod pedig annyira vágyik a gyerekre, akkor el kell engedni, hogy olyannal élhessen kapcaolatba, akivel közösen vágyják és várják a gyermeket és együtt igyekeznek mindent megadni neki.

2019. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
46%

Arra nem gondoltál, hogy a sajátodat nem fogod utálni?


Én sem szeretem a más gyerekét, idegesítenek, (tudom, ez sem normális :-))nem tudok beszélni hozzájuk, meg minden, de a sajátjaimat nagyon szeretem, és semmi gondom nincs velük. Kicsi korukban szerettem, ahogy rácsodálkoztak a világra, ahogy tudtam neki tanítani dolgokat, rengeteg helyre vittem őket. Ma már az egyik felnőtt, a másik kamasz.

Most úgy érzem, unokát nem akarok egyáltalán, de valószínüleg, ha lesz, akkor másképp fogok hozzá állni.


Csak azért írtam le, hogy tudd, ilyen is van. És hátha nálad is ez lesz, nem tudhatod.

2019. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
85%

Ne szüljél. Ha magad miatt nem szeretnéd ezt vállalást, akkor a férjed miatt ne. Lehet, neki tényleg elég a rokon gyerekek az életében.


A gyerekvállalás mindamellett, hogy nagy boldogsággal jár, még annak is lemondás és fáradtság, aki nagyon szeretne édesanya lenni. Ha megszülöd, már felelős leszel érte, te leszel az, akit a legjobban szeretni fog és viszont, te leszel neki a biztonság, nem tudod magad kivonni az életéből, ha fizikailag együtt éltek. Ha mégis megteszed, az a gyerek, aki nem kérte, hogy megszüld, sérülni fog érzelmileg, boldogtalan, labilis lesz. És ez a te életedre is hatni fog.

2019. máj. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
97%
A gyerekvállalás nagyon leegyszerűsítve csak és kizárólag a nőn múlik. Ha akar, lesz gyereke, ha nem akar, nem lesz. Ha nem akar, a férfi miatt ne szüljön, mert a gyereknek nagyon xar sora lesz.
2019. máj. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
90%

Keress egy jó pszichológust, és beszélgess el vele néhányszor magadról , az életedről, vágyaidról. Vajon honnan van benned ez az erős elhetárolódás a gyerekekkel szemben? Ez már azért is hasznos lenne, hogy tényleg tudatos, kiérlelt döntést hozz, amiben meg tudsz nyugodni akkor is, mikor ez a vonat már végleg elment, é már nem a te döntésed, lesz-e gyermeked, esetleg unokád...

Akármennyire szereted a férjedet, ne szülj, amíg te nem érzed, hogy vágyódnál egy kisbabára. Bármennyit foglalkozna vele az édesapja, az nem pótolná számára az anyát, aki pedig te leszel. Pont úgy, ahogy az anyák se tudják pótolni az apákat, bár kényszerből sokszor meg kell próbálniuk.

Ráadásul senkinek sincs a homlokára írva a sorsa. A férjed bármikor meghalhat egy hirtelen betegségben, balesetben. akkor mi lesz a kicsivel? Te fogod felnevelni, akinek úgy kell a gyerek, mint egy púp a hátára?

2019. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!