Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » KATA-ból bármikor ki lehet...

KATA-ból bármikor ki lehet lépni vagy meg lehet emeltetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 50. 000-es KATA-ban vagyok és most kiderült, hogy babát várok. Atlephetek másba? Vagy fel tudom emeltetni, hogy ne annyira alacsony legyen a GYED?


Főállású egyéni vállalkozó vagyok.


2019. máj. 16. 19:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
75.000re meg tudod emelni így nő az ellátási alapod is kB 158ezer... De a könyvelő biztos tud segíteni.
2019. máj. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
9%
miért kapnál gyedet vállalkozóként?
2019. máj. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne kapna??? Nem mindenki elégszik meg a robotmunkával, kedves utolsó. Ő is ugyanúgy dolgozik, csak magának, saját időbeosztással. Miért fáj ez neked?
2019. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
2es aki nem munkaviszonyos az ne is babázzon??remélem nem adózás területén dolgozol😂
2019. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Persze hétfőn beszélek vele mindenképp :)


Mégis miért ne kapnék gyedet? Én is adózom, csak én magam után. Elég szomorú lenne, ha a vállalkozónak csak adózni kéne de vissza nem kapna semmit.


Így sincs szabi, táppénz meg rendes munkaidő. Vagy csinálod vagy éhen döglesz :(



Köszönöm a választ :)

2019. máj. 16. 20:36
 6/24 anonim ***** válasza:
0%

"Miért ne kapna??? Nem mindenki elégszik meg a robotmunkával, kedves utolsó. Ő is ugyanúgy dolgozik, csak magának, saját időbeosztással. Miért fáj ez neked?"


Nekem nem fáj, én is vállalkozó vagyok.

De úgy tudtam, hogy gyes meg ilyesmi mellett nem lehet vállalkozni. Persze lehet, hogy rosszul tudom, mert qrvára nem érint a gyerektéma.

2019. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Aha csed mellett nem és munkaviszonyos sem dolgozhat alatta de én nem látom h szeretne alatta vállalkozni..
2019. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Már, hogy a fenébe ne kapna? Ha vállalkozó vagy és esetleg nem KATÁs pontosan tudod, hogy nem kevés járulékot kell fizetni. Úgy tudom a KATÁban is van vmi extra, hogy többet kell fizetned és akkor több lesz a CSEDed.
2019. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
37%
Most ezért meg leszek kövezve, de leszarom. Szüntesd meg az egyéni vállalkozást (csak ha az elhasznált keret is engedi!), indíts helyette egy KATA-D Bt-t ahol te vagy a beltag és a férjed a kültag. Te legyél főállású, a férjed legyen inaktív kültag - így a Kata ugyanúgy 50ezer lesz. Ez után jelentsd be magadat dolgozóként a saját cégedben sok százezer forint fizetéssel (könyvelő megmondja a pontosat). Ez néhány hónapig nagyon szívás, kb másfél milliót bele kell tolnod az adókba, DE! Cserébe sok százezer forint lesz a CSED/GYED az elkövetkező 3 évben. Sokszorosan megéri, ha most ki tudod fizetni a magas járulékokat.
2019. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
*KATA-s Bt
2019. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!