Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyaotthon hogy lehet...

Az anyaotthon hogy lehet elintézni?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves gyerekem, és várandós vagyok. 8 hónapos, párommal terhesség alatt nagyon megromlott a kapcsolatunk és nem nagyon tudnék hova menni a gyerekekkel. Az amyaotthont hol és hogyan lehet elintézni?

2019. máj. 16. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Helyi családsegítő,esetleg védőnő tud segíteni.

Sos intézd ha baj van, mert nem olyan egyszerű bejutni, nem biztos hogy van hely azonnal, vagy lehet csak egy távolabbi városban.

2019. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, védőnő vagy gyerekorvos, családsegítő.
2019. máj. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: védőnődnek szólj kérdezz rá, hogy működik ez vagy családsegítőnél. Sajnos tény nagyon telített helyek az anya szállók és ha jól tudom ott is van havi x összeg amit ki kell fizetni a lakhatásért(olcsobb mint egy albérlet). De ennyire rossz a helyzet, hogy nem tudjátok helyre hozni?
2019. máj. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelenkezhetsz te magad is, de úgy a legjobb, ha védőnői ajánlással tudsz menni, úgyhogy elős körben inkább őt keresd fel.

Ahol én dolgoztam, ott szükséges volt, hogy legyen a kliensnek helyi lakcíme, ezt sok helyen kérik, de vannak olyan helyek is, ahová az egész ország területéről lehet menni.

Neten te is rá tudsz keresni, hogy van-e a közeledben, családok átmeneti otthonaként keresd (csak a védett házak címei titkosak, de a legtöbb nem ilyen).

Fizetni általában tényleg kell, de a legtöbb helyen úgy működik, hogy a bevételednek egy meghatározott %-át (sajnos már nem emlékszem, hogy mennyit, az ilyen számszerű dolgok megjegyzésében sosem voltam jó), szóval ha valaki pl. csak gyes-t és csp-t kap, akkor párezer forintnál nem fizet többet térítési díjként. Viszont a gyerekeknek egész héten biztosítva van a napi többszöri étkezés, az ebéd az anyáknak is, hétvégén pedig kapnak alapanyagot, amiből lehet főzni. A volt munkahelyemen legalább is így volt, de persze eltérhet a gyakorlat más helyeken. Úgyhogy az, hogy fizetni kell, az egy dolog, de még így is jóval kisebb költsége van az anyának, mintha neki kellene fizetnie az étkezéseket, tisztítószereket, rezsit, miegymást, ha mondjuk albérletben lakna.


Várólista viszont szinte mindenhol van mindig, ezért is jó, ha van védőnői ajánlás, úgy előrébb lehet kerülni, és rövidülhet a várakozási idő.

2019. máj. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!