Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet egy nem túl okos nő jó...

Lehet egy nem túl okos nő jó anya?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk a párommal és picit félek attól hogy amiért hiányosabbak az ismereteim nem leszek túl jó anya.. Amúgy nagyon nagyon vágyom rá! De emiatt félek.. Szomszédom is babát vár, korombeli magas végzettségű nő és hallom hogy otthon fogja angolra tanítani a kicsit 1 éves korától meg szeretné ha ilyen témában meg olyan témában tájékozott lenne.. olyan dolgokat mond amiket én nem is nagyon értek. Sosem voltam jó tanuló de van szakmám abban is dolgozom. Bolti eladó vagyok. Szerintem hiányosak az ismereteim. Lehetek szerintetek így jó anya és nem fog miattam szégyenkezeni a lányom vagy a fiam?
2019. máj. 17. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Ki számít okosnak? Attól még, hogy van vkinek 20 diplomája, nem biztos, hogy az. Meg szépen néznénk ki, ha csak azok vállalnának gyereket, akik magasan képzettek. Jó, ne is legyen sík hülye, de ha az alap műveltség megvan, szerintem nincs semmi probléma. Nem ettől lesz vki jó anya. Lehet, hogy járatja a gyereket mindenféle órára, meg olyanokra tanítja, ami nem is fontos és lehet nem is szereti az a szerencsétlen gyerek, de ha érzelmileg nem kapja meg azt, amit egy anyától kell, el van bukva az egész.
2019. máj. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az a legfontosabb, hogy szeresd és a gondozásával kapcsolatos dolgokkal képben legyél (pl mikor melyik oltás kell, mikortól mit lehet bevezetni hozzátáplálásnál stb). Ha ezek megvannak, nagy hiba már nem lehet. Az iskolában majd megtanul minden fontos elméleti dolgot, ha te nem tudsz neki segíteni a háziban, még mindig ott az internet vagy a magántanár lehetősége.
2019. máj. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Lehetsz jó anya, ne aggódj emiatt! Eleve nem lehetsz buta, ha felmerül benned, hogy mi lenne jó a gyerekednek, hiszen ez a nők 90%-ában fel sem merül. Nyugodj meg. Attól még nem lesz boldog gyerekkora senkinek, hogy 1 éves korától angolul vartyognak hozzá.
2019. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Butaságon idegeskedsz. Nem ezen múlik :-) A legfontosabb, amit egy anya megtehet, hogy szereti a gyerekét. Ebben gondolom nem fog a babád hiányt szenvedni.


Teljesen fölösleges egy gyereket egy éves korában angolra tanítani. A kisgyermek legfejlesztőbb tevékenysége a szabad játék, az érdekes, felfedezésre váró környezet. Ezzel szerez igazán jó alapokat ahhoz, hogy később jól tudjon tanulni.


Egyébként édesapám apukája autószerelő, az édesanyja gyárban dolgozott (bár neki is volt szakmája). Apa eljutott az egyetemig, doktori fokozatot is szerzett. Támogasd majd a gyermekeid a tanulásban, mindig azt sugalld nekik, hogy ez fontos, akkor is ha neked annak idején nem ment olyan jól.


Ráadásul te is továbbképezheted magad, hiszen ez az elv, hogy a tanulás fontos, rád is vonatkozik :-) Kezdj el tanulni angolul, ha még nem tudsz jól. A neten találsz egy csomó ingyenes lehetőséget, de ne felejtsd el, hogy ehhez neked is erőfeszítést kell tenned. (Ha egyáltalán nem vagy nagyon régen foglalkoztál az angollal, akkor kezdésnek ajánlom a Duolingót: [link] , ha ezzel végeztél, akkor keress továbblépési lehetőséget.) Ezen kívül pszichológiai, gyermeknevelési témákban is továbbképezheted magad.


A legfontosabb ismeret, amit a gyermekeidnek átadhatsz, az az, hogy a sikerért erőfeszítést kell tenni. A legjobban úgy tudod átadni, ha példát mutatsz: például erőfeszítést teszel, hogy megtanulj angolul, hiszen ez nagyon hasznos dolog ma. Lehet, hogy nem fogsz tudni neki matekból segíteni, de ez még nem a világ vége. Sőt, az is lehet, hogy fogsz tudni, nekem több év távlatából visszanézve sokkal egyszerűbbnek tűntek azok a példák, mikor az egyik rokonomnak segítettem matekból. Megnéztem a könyvében a magyarázatot, és simán megértettem, amit annak idején, mikor kellett volna, rém bonyolultnak találtam.


A lényeg, hogy ahhoz, hogy jó anya legyél, elsősorban az kell, hogy erőfeszítést tégy. Így jobb anya lehetsz, mint az átlag, akkor is, ha kicsit rosszabb alapokkal indulsz.

2019. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Az okosság meg a képzettség nem ugyanaz. Értelmesen tudsz írni, ez már több mint amit sok ember el tud mondani magáról. Ha annyira zavar, még akár otthon is tájékozüdhatsz dolgokról ezért nem kell iskolába menni. Nem attól tűnik valaki butának, hogy nem tud valamit, hanem mert ragaszkodik a butaságokhoz akkor is ha bebizonyítják neki, hogy nem úgy van. Ha te nyitott vagy az információra akkor nem lehet baj.
2019. máj. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megnyugodtam kissé :)
2019. máj. 17. 15:40
 7/14 Derwer ***** válasza:
100%

Megerősítem, hogy sem az eszesség, sem az általános tájékozottság nem igazán számít gyereknevelésben.


A gyeremeket lehet - és szerintem érdemes is - különböző extra képesség fejlesztésekre vinni, vagy pl nyelvet tanítani neki kiskorában, mert szerintem is sokat tud vele nyerni.


De egy anya attól lesz jó anya, ha odafigyel a gyerekre és törődik vele.



Az én feleségem se végzett főiskolát, de RENGETEGET olvas, tájékoződik most a gyermek várás során. Ez a sok olvasás néha kicsit káros, mert túl kombinál, de ettől függetlenül, tudom, hogy ő alapból remek anya lesz, mert anyaoroszlán, következetes, szereti a gyerekeket. (ugyanakkor szigorú is és türelmetlen is néha, de én meg túl lágy szívű vagyok. ;) )

2019. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

A szomszédod már 1 évesen elkezdi teljesítménykényszeressé nevelni a gyerekét, meg azzal nyomasztani, hogy erről meg arról tájékozottnak kell lenni... Egy egyévesnek amire szüksége van, az testmeleg, napfény, friss levegő, tápláló étel, sok alvás. Ennyi. Szegény kisgyerek, már előre sajnálom.

Szerintem te sokkal jobb anya leszel. Csak szeresd! Az a lényeg!

2019. máj. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj! A gyereknek az anyjától feltétel nélküli szeretetre, elfogadásra, türelemre, tiszteletre, sok együtt töltött időre van szüksége. Nem kell, hogy a fejlesztő pedagógusa, a tanára legyél, sőt. Ha figyelsz rá, és mindne kérdésére válaszolni akarsz, az bőven elég. Nincsenek ismereteid mindenről? Másnak sincsenek, sok diplomával sem. Azt kell tudnod, hogy hol nézz utána, és nézz is utána, és aztán válaszolj. Ezzel nem azt tanítod a gyereknek, hogy az anyukája mindentudó, hanem hogy nem kell tökéletesnek lenni, de igényesnek igen, ha valamit nem tudunk, de érdekel, akkor a válasz nem az, hogy nem tudom, hagyjál már, hanem hogy nem tudom, de utánanézünk.


Szuper anyuka leszel!!!!!!!!!!!!!!!!!

2019. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehetsz nagyon jo anya attol. Ne aggodj. Foleg, ha tudod, hogy mik a hianyossagaid es a gyerekedet majd olyan iranyba tereled, hogy ezt ne erezze. Pl ha nem tudsz neki segiteni a leckeben, vehetitek majd az iskolai korrepetalast, magantanart esetleg. Attol a szomszedod nem lesz jo anya, hogy perfekt lesz a gyerek angolbol. Persze a gyerek elonnyel fog indulni az eletben, de nem ettol fog fuggni a gyerekevel valo viszonya.
2019. máj. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!