Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuci akivel...

Van itt olyan anyuci akivel ez van, alvás nehezen megy? (Alvászavaros anyuka)

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába írok, mert itt azért több anya van.

Kisfiam jó alvó, éjfél fele és hajnalban szokott csak kelni, tehát 2x egy éjszaka, 6 hónapos, még szopizik.

Az alvás probléma nálam van. Lefektetem 8kor, mi 9kor szoktunk "elaludni". Minimum 10-11ig csak forgolódom, pörög az agyam, hogy másnap mit csinálok, van amikor csak nézek ki a fejemből, egyszerűen nem tudok elaludni. Ha sikerül 11 fele, alszok fél vagy egy órát és kel a pici cicizni. Miután elalszik visszateszem a kiságyba és megint órákat forgolodom, mire elalszom kel a pici megint. Összeszámolva egy éjszaka max 1,5 órát alszom, mert nem tudom kikapcsolni az agyam, pedig heti 3x edzek, minden nap jó magy séták, tea miegymás, most a héten próbaképpen felírtam, számoltam és a héten összesen 8 órát aludtam, hulla vagyok, fejem fáj már a kimerültségtől, néha már hőemelkedésem van, gyomrom, hányinger szédülés, nagyon kivagyok, attól félek hogy lerobbanok és nem fogom tudni ellátni a fiam és érdekelne hogy akinek hasonló alvászavara lenne, hogyan tudta megoldani? Gondoltam altató stb, de szoptatok is, gondolom úgy nem lehet, nem néztem utána, meg mivan ha úgy kiüt hogy nem hallom meg ha sír a fiam?



#alvás #szoptatás #nehezen alvás
2019. máj. 18. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell 9kor lefeküdni, ha csak 11kor alszol el. Csak felidegesíted magad rajta.

Gondold végig, mi az ami eltudna lazítani. Nekem pl a meleg fürdő segít, illetve a relaxációs hangok, érre van külön app is. Plusz van egy szemvedom, az gondoskodik a sötétségről.

2019. máj. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Bár a szoptatás ebben probléma lehet, de gyógyszerként nem csak az altató a megoldás, az valóban nem jó kisbaba mellett. Pl antidepresszáns is megoldást adhat alvászavarra, de attól még fel fogsz tudni kelni ha sír a baba. Elég komolynak hangzik, szerintem keress fel egy pszichiátert. Aki 1-2 órákat alszik naponta ott már nem segít a "ne feküdj le túl korán" és hasonló tanácsok. Legalábbis nem elég.
2019. máj. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Én is éppen így vagyok. Annyi, hogy kislányom tápszeres,tehát veszek be egy fél altatót. Kislányom elalszik utána nekiállok a házimunkának 😀

Szoptatás alatt nem hiszem hogy van olyan altató amit szedhetsz, de én (mindig is alvászavarom volt) pl terhesség alatt ihattam citromfű teát, az nem árt a babának van olyan babatea is amibe citromfű van. Esetleg érdeklődd le az orvosodtól, hogy szoptatás alatt ihatsz e orbáncfű, macskagyökér teát. (orbáncfűt tudom hogy terhesség alatt nem szabad a vetélés kockázata miatt de szoptatásnál lehet hogy más a helyzet) Ezeket esetleg keverheted a citromfűvel és nekem ez segített :)

2019. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Idejét sem tudom, mióta vagyok alvászavaros, és nagyon rossz, hogy alhatnék akár 8 órát is a lányomtól egyhuzamban, mégsem megy.

Végül gyógyszertárban vettem macskagyökeres pirulát (erre teljesen immunis vagyok, mint kiderült), aztán kiprobáltam a citromfű kapszulát, ami sokszor segített már, és mindig hallottam, ha a lányomnak gondja volt, nem ütött ki annyira.

Viszont bármelyiket is próbálnád, nézz utána, hogy szabad-e szedned, mert én NEM szoptatás alatt használtam őket.


Azt viszont nem értem, miért fekszel le 9-kor, ha csak szenvedsz órákig. Én olvasok vagy netezek, amíg nem érzem úgy, hogy talán el tudnék aludni. Csinalhatnál olyan dolgot előtte, amivel jobban rá tudsz hangolódni az alvásra.

2019. máj. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Én is így vagyok. Borzasztó idegesítő. Egész éjszaka csak azt számolom mennyit aludhatnek még meg jár az agyam minden marhaságon. Aztán mire elalszok kel a kicsi.
2019. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Én éjjel 12-1 között szoktam feküdni már egész ,,fiatal felnőtt" korom óta.Azt gondoltam ha gyerek lesz akkor se lesz gond az éjszakázás, csak nem számoltam azzal, hogy anyaként sokkal éberebben és felszínesebben alszom,mert figyelem a ,,jelzéseket".Sokszor vagyok mosott car.Éjfél előtt viszont nem fekszem el, mert akkor csak felhúzom magam, hogy jajj mindjárt ébred a gyerek és én még egy szemhunyást se aludtam.Éjfél fele egyszer felkel a csajom, akkor már befekszem mellé és ha vissza sikerül altatni akkor én is alszom,ha nem akkor szívás van.Biztos nem feküdnék el a helyedbe 9 órakor, az csak a saját szívatásod.Feküdj le akkor mikor valóban álmos is vagy és akkor el tudsz aludni.

Én úgy tudom, hogy macskagyökér tartalmú szert illetve orbáncfüveset nem lehet szedni szoptatás alatt.Az antidepresszánst meg ilyesmiket se..

A citromfüvet szerintem is kipróbálhatod ,bár nekem az bántotta a gyomromat.De nekem végül nem nagyon kell semmit innom,szednem elég, hogy álmosan fekszem el.Úgy sikerül aludnom is.

2019. máj. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak!

Az van,hogy hiába fekszem le 11-12 körül, akkor is ugyanez a helyzet. Forgolódom 2-3ig, gyerkőc kel 4kor, etetés után még forgolódom 2 órát kb aztán 7 fele ébred fel ismét a fiam...tehát ilyen esetben is max 2 óra alvás..


Citromfű és levendula teát próbáltam már, nem igazán segít, mert bár álmos vagyok, nonstop, akárhol elaludnék, de lecsukom a szemem és kezd pörögni az agyam a dolgokon...


Ezért is kezdtem edzeni járni, hátha lefáradok, valóban, de nem alszom, és már hónapok óta ez van, konkrétan 2 hónapja..

Inkább olyan valami kellene amitől az agyam kapcsol ki, illetve valami olyan alvástechnika hogy ne riadjak fel arra ha a férjem mondjuk megfordul az ágyban..

2019. máj. 18. 15:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Talán próbálj ki valami meditációt, autogén tréninget.
2019. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, anyukám ugyanilyen volt. Pszichológushoz ment, aki generalizált szorongást állapított meg nála, az alvászavar csak a tünet volt. Stresszkezelő technikákat tanult a terápián. Sokkal jobban lett, de ehhez az is kellet, hogy apám többet vállaljon az otthoni teendőkből. A mozgás nagyon jó ötlet, azt ne hagyd abba semmiképp!!
2019. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szintén jártam alvás pszichológushoz. Akkor már altatót szedtem, semmi egyéb gyógytea, természetes eredetű szer nem használt és volt, hogy reggelig egy percet se aludtam. Az altatót fokozatosan leépítettük, hónapok alatt. Autogén tréning, egy könyv elolvasása, heti terápiák, alvásnapló vezetése segített. Azt mondta a doki, ha a gyerek közösségbe kerül és jobban ura leszek a szabadidőmnek, akkor fog helyreállni a dolog, de sose fog elmúlni, ezért mindig lesznek olyan éjszakák, amikor nem tudok aludni, így altató mindig van itthon. Inkább vegyek be olyankor egyet, mint szenvedjek. Tudom nálad ez nem megoldás. Gyógyteát próbálgasd, ez után a mizéria után az emésztésemre ittam egy teakeveréket és azt vettem észre, hogy két hónap eltelte után az alvásra is hatással volt. Vmi nyugtató gyógynövény is volt benne, tehát egy-egy csésze semmit se hatott, de hosszú távon éreztem a hatását.

Máskülönben a doki tanácsai, amiket be kellett tartanom..11 óra elött meg se próbáljak aludni, viszont igyekezzek ne átlendülni fél egy utánra, mert akkor nekem már gondot jelentett az elalvás. Akármikor aludtam el, keljek korán fel, ne pótoljam be az elmaradt alvást mondjuk 10 óráig. Alvás előtt már csak olyannal foglalkozzam, ami jó érzéssel tölt el. Lazítás napi szinten. Nem egyszerű és még 6 év elteltèvel is van pár éjszaka egy hónapban, amikor altató nélkül nem aludnék egy szemhunyásnyit se.

Remélem nem jutsz el idáig, kitartás!

2019. máj. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!