Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba mellett milyen sportot,...

Baba mellett milyen sportot, mozgást végeztek? Viszitek magatokkal Őt is? Az étkezésekre hogy tudtok odafigyelni?

Figyelt kérdés

Terhesség alatt kívántam mindent, ami édes, habos, és szénhidrát. Szóval nem került annyira előtérbe az egészséges étkezés, ráadásul még régen napi 2-3x ettem maximum, az itthonlét miatt kb mindig nasiztam valamit, és mellé jött az, hogy a mozgás is kikerült az életemből, így a szülés végére 16 kg plusz lett rajtam. A nagyja már lement szerencsére, jelenleg 55 kg vagyok (a terhesség előtt 47-48 voltam). A 6 hét letelte után szeretnék nekikezdeni sportolni valamit, de tanácstalan vagyok, mi lenne, ami jó és hatékony is.


Ti otthon mozogtok, vagy eljártok valahová? Van személyi edzőtök, vagy magatoktól neki álltok, megterveztek mindent és csináljátok? Ha eljártok valahová, akkor viszitek a babát is (vannak helyek, ahol kifejezetten lehet)? Vagy ő addig marad otthon apával/nagyszülőkkel/más segítséggel?

Az étkezéseteket könnyen betartjátok, vagy néha-néha "bűnöztök"? Azért kérdezem, mert nekem az a legnagyobb csábítás, hogy itthon vagyok a nap nagyobb részében, és nehezen bírom ki, hogy sorozatozás közbe ne bontsak ki egy doboz chipset, stb.


2019. máj. 19. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a séta a fő szám, 4 hónapis 7,5 kilóssal hordozóban napi 2,5 óra. Mivel kutyus is van, ez az ideális.

Kutyussal lesz most agility, de az a gazdit azért annyira nem fogyassza. Oda jön a baba is.

Kertészkedem is.

De jó lenne jóga, szeretném reggelente csinálni az astangát, régen jógáztam.


Kaja: én iszonyatosan éhes vagyok. Nem az ízüket kívánom a kajáknak, hanem ez a farkaséhség van, de most nagyon "cicis" a baba, plusz a pajzsmirigyre is újra kell gyógyszer, amitől még éhesebb leszek.

Szóval én a kaját a szoptatás miatt a hozzátáplálásig nem akarom már csökkenteni. Nem chipset kívánok, hanem túrót, sajtot, tejfölt, mézet, banánt, zöldségeket. De néha csúszik a csoki is....

2019. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy Te hogy tudsz sorozatot nézni?!
2019. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elég jó alvó a pici, olyankor én is pihenek, és bekapcsolok valamit a Netflixen pl, azt tudom nézni iPaden, telefonon is simán. Vagy ha főzök, sütök éppen, akkoris. Ha nincs nálunk éppen vendég, barátnő, és a kicsi sincs ébren, akkor mindig szól valami. :)
2019. máj. 19. 14:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónapig nappal csak sétálva aludt. Ébren meg foglalkoztató központ... na mind1, ez van 😂
2019. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nálunk szerencsére bárhol alszik, de ha a babakocsiba, vagy az autóba tesszük a hordozóba, ott tökmindegy hogy éppen hány óra van, mikor ébredt, 5 percen belül vége van a gyereknek és alszik. Remélem később is így marad ez a rendszer, kényelmesebb kipihentnek lenni... :D
2019. máj. 19. 14:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Remélem, mondjuk az elejèn nekünk is könnyebb volt. A 3- kb 10. hét volt az igazi szívás, ott semmit nem lehetett pihenni, azt se tudom, hogy láttam el a házat. Utána elkezdte érdekelni a világ és most egész sokat eljàtszik pokrócon a földön v játszószőnyegen, illetve múltkor a kertben klassz volt, mielőtt az esős napok jöttek. Illetve most már el lehet egy hosszú délutáni alvásra altatni, amikor le van téve.

Bocs az offért, csak megütötte a szemem a sorozat, olyan lazán írtad 😊 azért mi is sokmindent be tudunk illeszteni és szeretnék lassan alakformálni én is.

2019. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én kétféle edzésre jártam, most már csak az egyikre megyek, viszont ez a "babás". Mielőtt elmentem először, direkt megkérdeztem, hogy vihetem-e magammal a picit, azt mondták örömmel várnak mindkettőnket. Power Plate, szóval 30 perc konkrétan az edzés rész, az oda-vissza út is 30 perc. Ez nagyon lényeges nekem, mert így két szoptatás közben simán meg tudom oldani az egészet. Mi tömegközlekedünk, így kicsit problémásabb, ha van, aki eldob autóval, akkor egy fokkal könnyebb. Időpontot kell kérnem, de nálunk már beállt (10 hetes), hogy 9 körül szopizik, szóval 10-re járunk. Előtte összepakolok mindent, a gyerek cuccait is összekészítem. Szoptatás után meg kicsit fentebb öltöztetem, és indulunk is. Olyan a hely, hogy babakocsit nem tudok felvinni, csak hordozót, ráadásul nekünk az autós hordozó nem csatlakoztatható a babakocsihoz. Viszont a lányom már baromi nehéz hordozóstól...Szóval felöltözünk, magamra kötöm a hurcikendőben (máskor amúgy nem hurcizunk), hordozó kézbe vesz és indulunk is. A buszon ő elalszik, odamegyünk edzésre, hurcikendő le, gyerek hordozóba beletesz és mehetünk is edzeni. Beviszem magammal a hordozóban, semmi gond nincs vele, vagy végigalussza, vagy csendben nézelődik. Az érkezést amúgy úgy időzítem, hogy ha felébredne és kellene neki a cici, akkor még legyen időm gyorsan megszoptatni. Fontos, hogy a hely, ahova járunk olyan, hogy szívesen látják a gyerekeket, láttam már mást is gyerekkel járni. Összesen 3 ember tud nálunk edzeni, de amikor az első két alkalomra mentem, akkor egyedül voltunk, hogy szokja a közeget, elmondták, hogy a többi babás vendéggel is így csinálják.

Nyilván ez gyerekfüggő is, hogy hogy bír idegen helyen aludni, alapvetően mennyire nyugodt, nálunk szerencsére ezzel nincs gond.

A diétához nem tudok szólni, én figyelek a kajára, átlagban napi kétszer eszek, mégsem fogyok, rajtam 6 kg maradt, 58 voltam terhesség előtt, most 64 vagyok. Szerencse, hogy egyenletesen oszlik el, és a magasságomhoz képest még ez sem annyira gáz látvány.

2019. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kb. 4hónapos korában kezdtem újra a zumbát, heti 2x 1óra. Akkor apa vigyázott rá.

Igazából kajára, mozgásra figyelni másfél éves kortól tudtam, mikor már fixen beállt az egyszeri alvás. Addig nekem nagyon nehéz volt a kicsivel.

Most se könnyű, de a déli alvása biztos, van hogy 3órát is alszik, azalatt szoktam itthon tornázni, +maradt a zumba ha tudom kire bízni(apa munkarendje változott azóta).

2019. máj. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hordozoban a hatamon Maminbabaztam, illetve hastancoltam vele, imadta, vagy nagyokat kacagott, vagy par perc utan bealudt.
2019. máj. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!