Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az a komponense a...

Mi lehet az a komponense a gyereknevelésnek, ami miatt nem a gyerek nem lesz magamutogató, lájkgyűjtő selejt?

Figyelt kérdés
Általában véve rossz anyának tartom az anyámat, de abból a szempontból jó munkát végzett, hogy teljes mértékben hidegen hagynak az ilyen dolgok. Vagy ez egy bizonyos értei szint fölött mindig így van?
2019. máj. 19. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Legyen önbizalma.

Tehát ne mások dicséretétől függjön, hogy értékes embernek tartja-e magát.

Ahhoz, hogy legyen önbizalma, születésétől kezdve éreztetni kell vele, hogy értékes embernek, egyéniségnek tekintitek. Kapjon sok-sok ölelést, bújást, simogatást.

Ha mérgesek vagytok rá, akkor is érezze, hogy szeretitek őt (csak azt nem szeretitek, amit csinált).

2019. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#2 Érdekes, amit írsz. Én is erre gondoltam, illetve így is fogok tenni.

De velem igazából szinte soha nem éreztették, hogy szeretnek, nem nagyon dícsértek. Már felnőttként jöttem rá egy rokon családot látva, hogy nekem az ő gyerekükhöz képest mennyire ritkán mondtál, hogy szeretnek. Nehezen is tudom kifejezni az érzéseimet, valószínűleg emiatt. De az önbizalmam nagyjáb helyén van, legalábbis ilyesfajta visszajelzésekre, mint a lájkok, nincs szükségem.

2019. máj. 20. 02:48
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
megmondom mi a titka, nem ilyen borzasztóan lekezelően állt hozzá a tőle különböző emberekhez (hozzád is) mint te. ha itt valaki selejt, akkor az ezzel a stílussal te vagy, nem az, aki fel mer tenni egy képet instára... csak te nem a lájkgyűjtő selejt vagy, hanem a sznob selejt.
2019. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pont a túlzott önbizalomból is adódhat ez a magamutogatás: én olyan tökéletes vagyok és olyan tökéletes az életem, hogy mindenkinek látnia kell.

Egy bizonyos értemi szint felett gondolom, hogy nem a like-ok teszik boldoggá és átlátja az ember, hogy egyrészt úgyse kíváncsi más minden történésére, másik a sok dicsekvéssel pont nem azt éri el, amit szeretne, aztán vannak olyan fotók, amiket már egyenesen ciki kitenni, de ahhoz is ész kell.

Másrészt az alacsony önbecslésű ember, lehet egyet se tesz ki magáról, mert csúnyábbnak gondolja magàt vagy értéktelennek.

Azt gondolom sok embernek jobb volt az élete fb, insta nélkül.

2019. máj. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Remélem a gyerek majd követi a mi szokásainkat, nagyon ritkán teszek ki képet. Igazán benne van a magamutogatás, smikor mutatom neki kis barátai hol jártak vagy mit csináltak a fb-on, akkor néha kérdezi, hogy anya engem is felteszel mondjuk ha ülók a lovon..vagy akármi történik..és úgy látom még nem érti, hogy miért nem teszek fel róla mondjuk havonta fotókat, mikor lenne mit, de ha okosabb lesz csak megérti, hogy nem kell mindig mindent megosztani másokkal és nem dicsőség a fb-on szerepelni, parádézni napi szinten. A családnak privát szoktam megmutatni az aranyos fotókat vagy ha egy jó programunk volt, de nem teregetek a fb-on még ha így oly unalmasnsk tűnik is az életünk. :-D :-D
2019. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mitől tesz valakit boldoggá a lájkgyűjtés? Szerintem ez valakiknél szociális igény, ilyen modern kori népszerűségi mutató. Abból lesz ilyen, akit a szintén hasonló beállítottságú emberek véleménye érdekel. Népszerű lesz a szintén lájkvadászok körében.

De szerintem ettől még nem selejt valaki. Más érdekli, mint pl engem, de ezzel nem árt senkinek.

Egyébként az intelligencia inkább a megosztott tartalmakon figyelhető meg. Intelligens emberek nagyon is hatékonyan használhatják a megosztást a céljaik elérésére. (Pl felhívni a figyelmet a környezetszennyezésre, adományt gyűjteni, összefogni egy ügyben, illetve kevésbé nemes, de attól még nem kevesebb intelligenciát követelő ügyekben.) Végülis ez is lájkvadászat.

2019. máj. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!