Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem szültél volna gyereke...

Ha nem szültél volna gyereke (ke) t, mit gondolsz, hogy alakult volna az életed?

Figyelt kérdés

Nekem négy gyermekem van, nagyon szeretem őket! :)

Néha eszembe jut, ha valami miatt nem vállalhattam volna őket, milyen lenne most az életem? Vajon én magam milyen lennék?

Más is van így ezzel?



2019. máj. 20. 22:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
Gyakran álmodozom róla milyen lenne - sokkal jobb! Nagyon elszúrtam az életem
2019. máj. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Sokkal több pénzünk lenne, de unalmas és egyhangú lenne.
2019. máj. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

Én azt bánom, hogy nem a megfelelő személytől, viszont akkor nem ugyanaz lenne a lanyom mint aki, tehát végülis örülök hogy így alakult :)

Valószínűleg még mindig bulizgatnék mint a korosztályom és semmi irányba nem haladna az életem, nem lenne célom, nem lenne kiért küzdeni. Igazából értelmetlen lenne az életem.

2019. máj. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
Minden pénzünket a lakásra meg utazásra költenénk, unalmunkban éttermekbe járnánk, meg moziba, lenne 2 kutyánk, megtanulnék horgolni,és közben azon gondolkodnék, hogy milyen jó lenne ha lennének gyerekeim...
2019. máj. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
6 evet vártunk az elsőre, így kicsit átéltük ezt is, amikor elhittük, hogy nem lesz, akkor fogant meg az első. Sokat utaztunk, könnyebb volt a fizut beosztani és nem kellett esténként átgondolni, elindítsuk-e még a mosógépet, fel lehet-e porszívózni, vagy akár összebújás közben lehet-e hangot adni. 😉 Ezt leszámítva 4 gyermekes családként teljes az életünk, soha egyetlen percre sem bántuk meg őket. Viszonylag spontán tudunk így is programokat alakítani, a pénzünkből számolgatva, de kijövünk... Jól ellennénk kettesben is, de sokkal jobb így.
2019. máj. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
Egyedül élnék jólétben,három kutyával.De magányos lennék.
2019. máj. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%

A csípőm nem ment volna tönkre, nem lennék elhízva, nem fájna minden nap mindenem, nem lettem volna pánikbeteg, nem lennék szegény, lenne normális munkám és esélyem egy szerető, hűséges társat találni.


2 gyerekem van és teljesen tönkrementem mind testileg, mind lelkileg, mind anyagilag :(

2019. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
Most mondanám, hogy hú, mennyit utaznék, meg mennyi mindent kipróbálnék, de szerintem ez csak azért jut eszembe, mert egy 4 éves meg egy 4,5 hónapos mellett nem tehetem meg. Az igazság valószínűleg az, hogy több lóvém lenne hülyeségeket vásárolni, és semmi érdekeset nem csinálnék. Bár ki tudja, sokkal több pénzünk van, mint mielőtt vállaltuk az elsőt, esélyesen már bevállalnánk évente 1 nagyobb külföldi nyaralást, akkoriban erre nem futotta. De a hétköznapokban szerintem csak többet aludnék meg döglenék melón kívül. Aztán lehet, hogy nem, és tök izgi életet élnénk, végülis csak 25/26 évesek voltunk, mikor terhes lettem az elsővel, könnyen előfordulhat, hogy azóta már lett volna igényünk magunknak is kicsit több aktivitásra. A 20-as éveink első fele még arról szólt, hogy vagy a haverokkal voltunk, vagy döglöttünk.
2019. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%
Hát többet dolgoznék, mert eléggé munkamániás vagyok, kisebb lenne a baráti/haveri társaságom, és helyette többet hajszolnám a ma már kevésbé fontosnak tűnő dicséreteket mindenféle szakmai megmérettetéseken. Nem hiszem, hogy többet utaznék vagy buliznék, mert azt sosem igazán szerettem, ettől függetlenül muszáj most is néha rászánnom magam családi vagy baráti "nyomásra". Az egészségem ugyanúgy tropa lenne, sőt, szerintem még kevesebbet mozognék, mert most rá legalább rá vagyok kényszerítve a napi játszótéri focira :) Szerintem a gyerekeim miatt nőttem fel, úgyhogy viselkedésre, gondolkodásra gyerekesebb lennék, azaz jobban kifolyna az idő a kezemből, kevésbé lennék határozott bizonyos helyzetekben, és érdekes paradoxon, hogy szerintem nagyobb kupi lenne itthon, mert a saját széthagyott dolgaim sosem zavartak, bezzeg másé :)
2019. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Én is mindig arra jutok, végső soron más igazán fontos nincs az életben, bármilyen nehéz és fárasztó sokszor.

Boldog vagyok, hogy vannak, rajtuk keresztül látom, hogy telik az idő, mennyi mindent elertem az életben mellettük, velük, általuk. :)

7-es,sajnalom, hogy nehéz! :(

2019. máj. 21. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!