Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek egy gyermeke van,...

Akinek egy gyermeke van, miért olyan "okos" gyereknevelés terén?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy akinek egy gyermeke van (tisztelet a kivételnek!, de a többség ilyen), mindig mindent jobban tud, kioktat, kritizál, kéretlen tanácsokat ad.

2019. máj. 22. 13:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

Akinek egy van, szerinted ő nem nevel gyereket?


Én azt nem értem, amikor az oszt tanácsot, akinek egy sincs, de pláne, ha amúgy meg nem is akar.

2019. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem tudom, én nem vettem észre a környezetemben olyan szabályt, hogy minél több gyereke van valakinek, annál okosabb. Van, aki 4 gyerekkel is sík hülye a gyerekneveléshez, de olyan ismerősöm is van, akinek csak 1 van, és tök jó szerintem a hozzáállása. Meg fordítva is előfordul. Emberfüggő, hogy ki okoskodik, és ki tartja meg magának a véleményét. Én eleinte elmondtam az álláspontomat, ha felmerült valami kérdés, de hamar megtanultam, hogy jobb, ha ráhagyom a másikra a hülyeségét (már ha éppen hülyeségnek tartom), úgyhogy egy ideje nem vitatkozom senkivel.
2019. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De, szerintem is nevel, méghozzá egyet. És a többgyerekest pedig simán kioktatja, mit hogyan kell(ene) csinálni.
2019. máj. 22. 14:04
 4/26 A kérdező kommentje:
2-essel maximálisan egyet értek, de sajnos a többség az én tapasztalatom szerint ilyen, sajnos.
2019. máj. 22. 14:06
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
2-es vagyok. Kérdező, az, hogy valakinek több gyereke van, nem jelenti azt, hogy az egy gyerekes nem tudhatja jobban. Kioktatni egymást tök fölösleges szerintem, de a többgyerekes se biztos, hogy jobban nevel, csak mert neki több van, végülis ötöt is nevelhet ugyanolyan szarul :D Gyerekszámtól függetlenül nem kéne egymás dolgába belepofázni inkább.
2019. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
2-es, erre írtam, hogy egyet értek veled. És igen, nem kellene belep@fazni oda-vissza. Viszont azok, akiknek egy van, előszeretettel osztják az észt, és kritizálják a másikat. Legalábbis ezt tapasztalom. És újra leírom, hogy nem mindenki ilyen, azoktól előre is elnézést!
2019. máj. 22. 14:19
 7/26 anonim ***** válasza:
82%

Én pl amíg 1 gyerekem volt, tökre elhittem, hogy én vagyok olyan tehetséges, hogy ilyen okos, szófogadó, kiegyensúlyozott és hisztimentes gyereket tudok nevelni. Mások is folyton dicsérgettek.

Aztán megszületett Ketteske... :D

2019. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
65%
Még mindig nincs logika abban, amit írsz. Attól hogy nyolcszázadjára is megkérdezed még mindig nem tud attól valaki jobban gyereket nevelni hogy 12 gyereke van és lehet hogy 1 gyerekkel mindenki számára példa értékűen nevel gyereket. Sőt a tapasztalatom hogy akinek 1 esetleg 2 gyereke van sokkal jobban ért a dolgokhoz, mint akinek 3-4.
2019. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
8-as, én nem azt írtam, és nem is azt gondolom, hogy ha valaki a te példáddal élve 12 gyereket nevel, az jobban csinálja, mert valóban nem biztos. A kérdés az, hogy akinek egy van, miért gondolja azt, hogy mindent jobban ért és tud annál, mint aki több gyereket nevel.
2019. máj. 22. 14:51
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem a gyerekek számától, hanem az ember habitusától függ, hogy ki osztja az észt!

Attól senki nem lesz jobb anya minnél több gyereke van! Ezt nem is értem, hogy hogyan gondolod.

Sőt gyerektelen is adhat nagyon jó tanácsot, mert pl egy csupaszív ovónő stb.

2019. máj. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!