Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jobb szülő mint...

Hogyan legyek jobb szülő mint a saját szüleim?

Figyelt kérdés

A szüleimről:

Édesapám külföldön dolgozott ami miatt két hetente láttam hétvégén. Hamar el tudta veszteni a türelmét és ilyenkor ordított velünk. Egyszer például a hajszárítónak a kábeljét megsértettem, mert rosszul húztam ki és megkaptam tőle, hogy "az ilyen id.táknak mint nekem kalapáccsal kéne szétütni a fejét". Fizikailag sosem bántott, de féltem mindig tőle és rengeteget sírtam miatta.

Édesanyám lusta volt dolgozni és a gyerek nevelésre fogva nem csinált semmit, de még házimunkát sem. Talán depressziós is lett, mert kimozdulni sosem mozdult ki, csak otthon ült és sorozatokat nézett vagy Farmvillezett. Ránk irígykedett, például ha 18 évesen dél helyett fél egyre értem haza, mert lekéstem a buszt, akkor már egy büdös k. voltam aki csak csavarogni tud. Neki többször is eljárt a keze, de mind olyan alkalom volt amit nem érdemeltem meg. Egyszer például elmentünk strandra és hiába mondtam neki a naptejet, nem akarta megkeresni. Ott úgy leégtem, hogy vastagon hólyagos lett az arcom, vállam és hátam. Nem bírtam felvenni a ruhámat utána és amikor segíteni akart akkor úgy megrángatott, hogy a fájdalomtól sírtam amiért bepöccent és elvert. Egy testvérem van aki később stressz okozta betegségekkel került a kórházba és a pszichiátriára is bekerült. Nekem egyszer volt egy öngyilkossági kisérletem.

Tehát nem volt egyszerű. Viszont kezdtem olyan lenni mint a szüleim, agresszív és rosszindulatú. Aztán külföldre költöztem és megismerkedtem a párommal és a szüleimmel alig találkoztam. Mellette lassan megváltoztam. Viszont sosem láttam jó mintát a gyerek nevelésre és sokszor veszem észre, hogy sok agresszív gondolatom van amit próbálok legyőzni. Szeretnék jó anya lenni, de félek, hogy elbukom.



2019. máj. 23. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hany éves vagy?
2019. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
27 vagyok. 6.5 éve kapcsolatban és 5 éve házas.
2019. máj. 23. 11:09
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

(A Farmville egy 2009 óta létez ő játék... 1u évesen már te is megcsinálhattad volna a hazimuhnkat, de ugye mindig az a xar szülő a hibás mindenért....Nyilvan kamu a történeted.)

Ha megsem:

Hát ne így neveld a gyerekedet. Akarat kérdése

2019. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Volt előtte rengeteg szappanopera, muzsika tv, startlapjatekok, Farmville stb... A lényeg annyi, hogy nem azért volt otthon, hogy házimunkát végezzen, hanem mert nem akart dolgozni. Heti egyszer gépben mosni, heti egyszer felmosni a konyhát, évi egyszer felposzívózni, 3 naponta főzni, ez volt a rendszer. Ebben egyébként be is segítettünk. A maradék időben, tehát szinte egész nap meg ment az első mondatban felsoroltak. De nem arra akartam helyezni a hangsúlyt, hogy milyen házimunkákat nem csinált, hanem hogy ennek ellenére nem foglalkozott velünk, holott lett volna ideje és a semmitévésbe megkeseredett.

Sok minden akarat kérdése de a szülői minták minden esetben befolyásolják az ember életét és a saját gyerekekhez való hozzáállását.

2019. máj. 23. 11:57
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Pszichológus, családállítás, önfejlesztés.... Sok lehetőség van, békés kell megtalálni miben hiszek és mi passzol a gondolkodásmódodhoz.

A lényeg, hogy ne másoktól várj megoldást. Neked is változnod kell, mert mint írták nem mindenben a szülő a hibás, de tény ők félretol le az alapot. Szóval építsd újra a nulláról a gondolkodásodat.

2019. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*neked kell megtalálni miben hiszel ...
2019. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

* fektették le az alapot


Bocsi a javításért

2019. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, első körben átgondolod mi az ami neked nem volt jó gyerekkorodban.

Ha mindig kiabaltak veled es sirtal akkor az ugye rossz, tehat meg kell tanulnod hogy ne kiabalj a gyerekkel mert az neki nem jo.

A hazimunka gondolom egyertelmubb.

Neha mindenkinek elege van a gyerekebol, ne aggodj, ilyenkor segitseget kell hivni es elmenni egy setara :-)

2019. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Próbáld az elenkezöjét csinálni ,én anyukám rend és tisztaság mániás ,én pont ezért nem vagyok az bár szeretem rendet ,és tisztaságot de nem minden áron.nem verekszek,kiabálni azért én is kiabálok néha mert van hogy nem értik a normális beszédet,kérést.
2019. máj. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A mai ember tragédiája; Hogyan legyek jobb szülő mint a saját szüleim?

Komolyan mondom, kérdező. Ugyanis ezt sehol nem tanítják. Csak saját gyerekeid bőrén tudod elsajátítani, mint ahogy a szüleid is a a "te károdra" tanulták meg a szülőség mibenlétét. Nekem három csemetém van, és még így sem mondhatom, hogy oly sokat tudnék a dologról, hiszen mindhárman más egyéniségek. Még nevelni is másképp kellett őket. (Ma már mind veri a 30-at) Volt, akit elég volt kézen fogva átvezetni az élet sűrűjén, míg pl a középső, aki az én szilaj, kezelhetetlen véremet örökölte, sokszor kikövetelt magának egy atyai sallert. Mint ahogy én is a fateromtól. Sosem haragudtam rá, tudtam nagyon jól, hogy neki jobban fáj, mint nekem, de egyszerűen szükség van rá, ha nem akar hamarosan a temetésemre kiöltözni. Egyszerűen minden hülyeségben benne voltam, és még ma is elszörnyedek, ha visszaemlékszem az akkori "csínytevéseimre". Nos a középső kölköm szakasztott apja. Volt. Szerencsére most már benőtt a feje lágya.

Szóval ha jobb akarsz lenni a szüleidnél, kösd fe azt a bizonyos alsóneműt. Mert számtalanszor visszaköszön a múlt, és rájössz, hogy ezt, vagy azt hiába akarod másképp csinálni, egyszerűen nem lehet.

2019. máj. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!