Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy gyerek semmit nem akar...

Ha egy gyerek semmit nem akar megenni 2-3 ételen kívül, akkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdésem egy kolléganőm gyereke kapcsán merült fel. Nevezzük őt most az egyszerűség kedvéért Andinak. Tehát, a héten együtt ebédeltünk többen is, köztük Andi, akinek van egy 12 éves a lánya

es egy 10 éves fia.

Szóbajött valahogy az, h kinek a gyereke milyen ételt szeret, nem szeret. Mire Andi mondta, hogy ő ezt rettentően megkínlódta, ugyanis a lánya kb semmit nem hajlandó megenni. De még csak megkóstolni sem. Semmilyen zöldséget és gyümölcsöt nem eszik meg. Se vajat, se szalámit, se roston húsokat, se grillezett kajákat stb.. Nagyjából csak a rántott dolgokat eszi. Rántott hús, rántott csirkecomb és társai. Mondta h rengetegszer volt ebből vendégségben is kellemetlenseg, mert ha pl látja h a csirkén hagyma van, akkor már nem hajlandó megenni. Hiába mondják, h szedje le és egye csak a csirkét, nem. Azt mondta Andi ez főként akkor tetőzött, mikor suliba került a lánya. Voltak már pszichológusnal is, mert azt hitték talán valami történt a suliban v valamiféle étkezési zavar van a háttérben. De a pszichológus azt mondta h semmi baj, egyszerűen csak ezt a korszakát éli és hagyják a nyaggatassal a kislányt, ha csak 2-3 ételt eszik meg akkor mindig legyen az főzve és kész. Na már most Andi mondta, h nem azért dobott ki egy rakás pénzt, h annyit mondjuk a pszichológus hogy hát röviden és tömören, ez van, ezt kell szeretni. Az elején még próbálkozott közös nevezőre jutni a lánnyal, de nem sok sikerrel járt, ráadásul ott volt a fia, aki meg sokkal több mindent megevett, mint a lány, de ugye miatta muszáj volt kb mindig rántott dolgokat csinálni, mert csak azt ette meg v kétféle kellett főzni. Azt mondta megelégelte rövid időn belül és megmondta, h innentől nem érdekli, azt fogja enni a lánya is, amit ők is, nem fog mindig ugyanazt főzni és kétféle sem, ha megeszi meg, ha nem, akkor nem. És ehhez tartja magát azóta is, a kislány tiltakozott h ő bizony ezt meg azt nem eszi meg, mire mondta neki kolléganőm h rendben, nem is kell, de mást sem fogsz enni. Aztán addig, addig h a gyerek kénytelen volt megenni, amit Andi csinált, mert egy idő után ugye már éhes volt.. Itt el kezdték mondani ketten, h nekik ez elég kegyetlenségnek hangzik meg ilyenek, de Andi azt mondta őt nem érdekli, eleget szenvedett a lányával emiatt és itt abbamaradt a sztori, mert bejött egy kollégánk munkával kapcsolatban kérdezni és utána mindenki ment a dolgára.

Én egyébként egyetértek vele (nekem még kicsi a fiam), nyilván van olyan, amit a gyerek nem szeret, na de h csak 2-3 fele kaját eszik meg és mindig kétfele főzzön az ember v mindig ugyanazt.. Ráadásul még csak megkóstolni sem hajlandó a dolgok nagy részét.

Ti mit gondoltok erről? Esetleg, akinek hasonló problémás étkezés terén a gyereke, az hogy kezeli?


2019. máj. 26. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mèg 32 èvea koromban is ilyen vagyok, vagyis talán még rosszabb, mert mikor kicsi voltam több mindent ettem...

A fiam is ilyen, ez van.

(Nálam ez a nem lesz akkor az amit nem eszek nem jött be, inkább rosszul voltam az éhsègtől, de akkor sem ettem olyat amit nem akartam)

2019. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kolléganőm mondta h felnőttként nem érdekli, h mit eszik meg és mit nem, mert akkor már az ő dolga gondoskodni a kajáról, főzésről, de amíg ő neki kell főzni, addig ez lesz, hogy nem fog mindig ugyanazt csinálni. Hozzátette, h nem érdekli egyszerűen már, ha a lánya nem hajlandó megenni, akkor nem eszik. Ha éhes marad, hát éhes marad.
2019. máj. 26. 16:06
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Akkor csak a gyereken múlik, vagy megeszi ami van és egy életre megutálja az evést és gondjai lesznek, vagy tartja magát és majd ha kórházba kerül alultápláltság miatt majd anyuka elmondhatja a gyámügynek, hogy nem volt hajlandó főzni a gyereknek.
2019. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Én is válogatós gyerek voltam, mindig vita volt az evés körül. Pl. a rizibiziből kiválogattam a borsót, a pörköltből a hagymát. Zöldséget nem ettem, viszont napi szinten kellett a fél liter kakaó, mert különben kiborultam.

Anyám egyszer erőszakkal megetetett, eléggé traumatizált, azóta sem bírom elfelejteni. Nem biztos, hogy van összefüggés, de felnőtt koromra elhízott lettem, és stresszevő.

Mindebből azt akarom kihozni, hogy elég nehéz eltalálni az arany középutat, de muszáj. Nem kell a gyerek kénye-kedve szerint csak az ő szája íze szerint főzni a családnak, de teljesen figyelmen kívül sem szabad azt hagyni, hogy ő mit enne. Én úgy kezelném, hogy hetente egyszer lenne rántott hús, a többi napon meg más. Vagy minden napon más családtag kedvence. Előbb utóbb ennie kell.

2019. máj. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyjából egyetértek a kolléganőddel, bár azt nem mondtam volna, hogy mást sem ehet, inkább azt, hogy akkor keressen magának a hűtőben valamit.

Vagy hétfőn csináltam volna egy csomó rántott húst és azt addig ehette volna egész héten.

Szerintem előbb-utóbb inkább evett volna a frissen főzöttből.

2019. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

En is amai napig nagyon valogatos vagyok sajnos.

De akarmennyire is hulyen hangzik, en azert kezdtem el zoldseget is enni, mert baratnomeknel vendegsegben nem volt pofam hisztizni a kaja miatt. Aztan ahogy telt az ido egyre tobbet megettem, es ma mar szeretem is.


(Sorrel is ez volt, undorodtam tole ma imadom)

2019. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dolog leginkább akkor fontos kérdés, ha a gyerek súlya nem egyenes arányban fejlödik a gyerekkel.


Két nagyon jó ismerösöm és barátnömnél is most 6-7 éves gyerekeknél ugyan ez van. DE ez baba kortól meg van a gyerek iszonyat keveset eszik, és csak azt amit ö nagyon nagyon szeret. Szerencsére egyik anyuka sem ment ebbe jobban bele. Mikor ugye leginkább 2-3 évesen érezhetö volt, hogy a gyerekek súlya nagyon kicsi, akkor mindegyik szülö elvitte orvoshoz a gyereket. De mivel a növekedésük egyenletes, hiába igen picikék a korukhoz képest most is(egyik helyen sem túl nagyok a szülök), így az orvos is azt tanácsolta, hogy a szülök ajánják fel a gyereknek a normál étkezés lehetöségét minden alkalommal, de nem kell a gyereket megtömni, és föleg nem csak a rántott csirkét adni.


A barátnöm nagyfia aki most 10 éves súlyosan túlsúlyos. Ès elöször azt hittem azért mert minden megeszik. DE NEM! Pont a baj, hogy szinte alig eszik meg valamit, és azok a chips(csak a kedvencei), és iszonyat egészségtelen étel. Se gyümölcs se zöldség nem jöhet szóba... Az anya most amikor a gyerek korához képest is 10kg-al több azt mondja, hogy nem tudja a fia mitöl hízik, mert szinte semmit nem eszik a gyerek... Pedig ez nem igaz, mert két hete a gyerek egy közös vacsora alatt, egy egész camambert megevett...

2019. máj. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

Az én gyerekem is válogatós. 16 eves. Ha nem tetszik neki az étel, amit főztem, akkor csinál magának valamit. A hűtőben mindig van olyan, amit szeret:felvágott, virsli, tojás...Pénteken és szombaton házon kívül ehet, vasárnap mindig olyan étel készül, amit biztosan szeret. A hét többi napján van valamikor tészta, amit ha máshogy nem, akkor pl cukorral, vagy sajttal megeszik. Zöldséget csak nyersen eszik, kivétel a cukkini, azt főzelékként imádja, kepes lenne mindennap azt enni.

Nálunk az evés sosem volt kényszer, nem kellett semmit megenni kötelező jelleggel. Ha nem kerte az adott dolgot, akkor valaszthatott mast abbol, ami otthon volt, de külön nem álltam neki főzni amikor asztalhoz ültünk és közölte, neki ez nem kell.

2019. máj. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor én azt tennem mint a kolléganőd. Egyrészt a 8 óra munkam utan rohadtul nincs kedvem 2 félét főzőcskézni másrészt mindig ugyanazt enni se akarom.

A gyerekem addig volt válogatós (meg a suliban is a többi), amig be nem köszöntött a kamaszkor és konkrétan mindent mindenki utan megettek a menzan annyira éhesek voltak..csak ki kell várni ezt az időt türelemmel. + persze nekiállhat megcsinálni magának amit megeszik, az ellen sincs kifogásom.

2019. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!