Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha jószándékból tesz rosszat...

Ha jószándékból tesz rosszat a gyerek, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Le akarta tisztitani autót, egy szivaccsal körbe törölte, és végig kente a koszt! Ilyenkor mi van? Szidjuk meg vagy dícsérjük mert jót akart?
2019. máj. 27. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Hol kente végig a koszt? Mekkora gyerek?


Dícsérd meg és takarítsátok le együtt az autót.

2019. máj. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Én nem szidnám le. Ha nem gonoszkodásból tette , hanem jót akart segíteni akart de végülis nem úgy sikerült ahogy annak "lennie kellene " én megköszönném de megmutatnám neki hogyan kell és bevonnám egy autómosásba.

Vagy ha nem is szoktatok otthon akkor elmondanám neki hogy kedves tőle hogy segíteni akart de majd pl. Apa lemossa automosoba ahova végülis ugyanúgy el lehet vinni és bevonni/megmutatni neki hogyan kell.

2019. máj. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
75%

Köszönöm kicsim hogy segíteni akartál és nagyon aranyos vagy, ezért is szeretlek, de a kocsi mosást inkább hagyd ránk, mert ez nagyon nehéz. Szeretnél valami másba segíteni?

Én így oldanám meg, mondjuk nincs gyerekem

2019. máj. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy szidnám le! Miért kéne leszidni? Ha bekente volna direkt sárral, vagy fogott volna egy csavarhúzót és végighúzza az autó oldalán, hát akkor lett volna ne mulass, de így nincs miért. Megköszönném neki, hogy segíteni próbált, de elmagyaráznám neki, hogy ezt nem így kell csinálni, megmutatnám neki, hogy hogy kell, ha lenne kedve, együtt letisztítanám vele. Ha pedig nem szeretne részt venni az autómosásban, akkor pedig megkérném rá, hogy legközelebb inkább hagyja az autómosást a szülőkre, bár szép dolog volt tőle, hogy segíteni akart.
2019. máj. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Ne szúdd le, mert többe sohanem akar majd segiteni. Köszönd meg, esetleg menjetek oda ketten, és mondd,hogy gyere öblítsük le együtt a mosószert.
2019. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez marhára nem a rossz gyerek kategória. Nekem is lemosta a 3 éves unokaöcsém anno, és adtam neki egy vödör vizet, hogy ne karcolja szét a kosszal. Nyilván utána lemostam én is, de eszembe nem jutott még csak elküldeni onnan.
2019. máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%
Hasonló dolog már történt nálunk is, eszembe nem jutott szidni,pedig azt gondoltam hogy már megint csak a "pluszmunka". Megköszöntem, sőt agyondícsértem, hogy milyen jóságos tündér az én gyerekem és megmutattam neki, hogy hogyan lehetne "még szebb".
2019. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi hoztunk egy szabályt a saját és a gyerek érdekében: amíg másokra vagy magára veszélyeset nem csinál, nem szólunk rá. (Vannak kivételek persze, ha mondjuk valami illetlent csinál vagy mond, olyankormeg evyszer elmondjuk, hogyan kellene másképp, aztán megyünk tovább.) Máskülönben az egész napom abból állnak, hogy a gyerek után rohangálnék, hogy ezt ne csináld, azt ne csináld. Ilyeténképpen az autóm permanens csíkos/koszos, mert imád homokos vízzel autót mosni. Nem árt vele senkinek, hadd csinálja.
2019. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Rosszat tett??? Mivan???

Csak azért, mert a koszos autó koszos maradt, csak másként?

Okozott kárt benne? Tönkretette? Nem!!!

Jó ég, gondolkodj már egy kicsit. Ezért megszidni? Hol élsz te?

Dícsérd meg, köszönd meg a segítséget. Aztán mosd le a koszos autódat.

2019. máj. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!