Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka aki csak...

Van itt olyan anyuka aki csak egy gyermeket vállalt mert úgy érezte már nem bírna kettővel?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves kisfiam aki nagyon eleven, mai napig ébred éjszaka, nagyon kimerítő. Kis korkülönbséggel terveztünk, de egy darabig biztos, hogy nem lesz második, sőt lehet később se. Január óta visszajöttem dolgozni, ő pedig bölcsis. Már az otthonlétből is elég volt, jó végre társaságban. Nagyszülők se tudtak segíteni, mert még dolgoznak, párom is reggeltől estig dolgozik. Férjem már mondta, hogy jövőre már lehetne, nem mondtam rá semmit. Ő már 40 éves lesz, én 32.

2019. máj. 28. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

NÉzd, ha te is eleve úgy teszed fel a kérdést, hogy "csak egy", akkor magad mész elébe a beszólásoknak:) Ezt tapasztalaatból és jó tanácsként írom. Nem csak egy gyereket, hanem egyet, és ez így van jól annak, aki azt érzi, hogy pillanatnyilag vagy akár soha nem bírna kettővel vagy többel. Ezt csak te tudhatod, ez számít a gyerek személyiségétől, az anya terveitől, attól, hogy mire vágyik, és attól is, hogy azt az egyet hogyan neveli, mennyi energiát ad bele, mennyi segítsége van stb.


Én ismerek ilyet, és ezerszer jobb döntésnek tartom, mint úgy vállalni a tetsvért, hogy igazából nem érzi magát késznek rá az anya, és nem érzi jól magát újabb éveken át otthon, nincs a helyén.

2019. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyet terveztünk, egyet vállaltunk. Nem is szeretnénk többet. Neki tudjuk megadni a kellő figyelmet, anyagiakat is. Nekünk ez így jó. 🙂 Nem lenne még egy gyermekre annyi időnk energiánk. Nagyon eleven nagyon ragaszkodó a kisfiunk. Semmi baj ezzel ahogy érzel, sokan vagyunk így ezzel nyugi.
2019. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kettőt szerettünk volna, de kb 3 éves korában meggondoltuk. Segítség nélkül még egy gyereket is nehéz felnevelni, nem még kettőt. Én nem bírtam volna kettővel kis korkülönbséggel és utólag örülök, hogy volt annyi eszem. Kis korkülönbség azért lett volna, mert 34 évesen szültem az elsőt. És segítség nem volt, apukája reggeltől-estig dolgozik.
2019. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem februárban született meg a kislányom és imádom,de én kb első perctől tudom,hogy nem szeretnék többet. Igaz néha eljátszom a gondolattal,mert amúgy hiányozni fog a kisbaba kor,de közben nehéz is. Plusz rájöttem,hogy szeretek aludni és lehet önző vagyok,de szeretem ha van magamra is idő. De alig várom az elkövetkező időszakot is és imádom az életemnél is jobban,de azt is várom,hogy kicsit idősebb legyen és több helyre lehessen menni vele
2019. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jelen! ;) Kisfiam 2 éves és csak néhány napja alussza át az éjszakákat. Segítségem nulla, csak a férjemre számíthatok, de rá is csak úgy, hogy a munkarendje miatt napokig egyedül vagyok vele. Kettőt terveztünk, de mivel 33 évesen szültem, így mindenképpen kis korkülönbségre gondoltunk. Mivel tapasztalom, hogy ez milyen kemény munka és mekkora felelősség tudom nem bírnék el lelkiismeretesen kettővel és később is inkább engem terhelne ez lelkileg, szellemileg és fizikailag is. Nem bírnám. Így nyugodtabb vagyok és szerintem ez ezerszer fontosabb a gyereknek és a férjemnek is, mint egy kistestvér. Hál ég az unkokatesója 1 évvel fiatalabb és így szinte testvérekként nőhetnek fel.
2019. jún. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!