Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeparációs szorongás vagy...

Szeparációs szorongás vagy csak nem barátkozós?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kislányom 1 éves múlt. Senkivel nincs el (kivéve anya, apa, tesó). Tényleg senkivel... még a közeli család tagokkal sem.

Van egy nagyobb tesója (4 éves), együtt megyünk oviba, a kicsivel megyek minden nap a boltba stb.. tehát nincs elszeparálva az idegenektől sem. Tőlük is fél.

Tény, rokonok messze, senki nincs akivel nap mint nap találkozna közülük. De azért 2-3 hetente próbálunk összefutni velük. (60 és 80 km-re laknak)


Gondolom, ez szeparàciós szorongás. De lehet hogy ő egyszerűen nem barátkozós típus? Hogyan segíthetnek ezen a dolgok neki? Konkrétan 2 perce nem tudom ott hagyni mamára sem (amíg pl. elmegyek mosdóba) anélkül, hogy ne ordítana utánam. Mostmár totyog, így jön is egyből sírva.

Nekem ez annyira furcsa. Nagyobb lányom teljesen más volt. Ő hihetetlen barátkozós.


Aki volt ilyen helyzetben... mikor javult? Lehet valahogy változtatni ezen?



#Szeparàciósszorongás
2019. máj. 30. 13:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Fuu..mint ha minket irtal volna le.Annyira ragaszkodott az en fiam is hogy a szajsebeszetre is bevittem magammal,annyira uvoltott anyummal meg tesommal a varoba.Bent csendben volt mert látott.Sose senkivel nem maradt meg,csak velem apaval meg tesoval.Nekünk sokáig tartott,2,5 évesen bolcsibe ment,csak fel évet járt de azt végig sirta csorikam.Ahogy mentem érte meglátott patakokba folyt a konnye,persze akkor már örömében.Már ovis kozepsos de meg mai napig van hogy elpityeredik.Vagy tarsasgban mogem bújik,hetente osszejovunk a baratokkal,de mindig kell neki egy fel ora mire feloldodik.
2019. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!