Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevelőszülő hogy lehet egy ember?

Nevelőszülő hogy lehet egy ember?

Figyelt kérdés
Régóta gondolkodom ezen, meg az örökbefogadáson is. Érdekelne, aki ebben benne van, hogy működik? Mennyi időre van nála a gyermek, stb. Mennyire nehéz lelkileg? Pl. Utána elszakadni. Milyen életkorú gyermekek vannak? Hogyan lehet erre felkészülni?

2019. máj. 30. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom ezt olvastad már de ez elégé összefoglal mindent

[link]

Mi a férjemmel örökbefogadó leszünk.

Még sajnos várakozunk.

De azért remélem segítettem.

2019. máj. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok nevelőszülő, csak mivel anyukám gyermekvédelmi szakember, sokat beszélgetünk ilyen témákról.

Tudod, nem olyan régen találták ki, hogy csecsemőotthonok helyett nevelőszülőkhöz kell adni a gyermekvédelembe bevont gyerekeket. Mivel nincs még elég szakember, tárt karokkal várnak mindenkit, pedig ha nem az állattartás szintjén akarja csinálni valaki, baromi nagy érzelmi intelligenciát feltételez. Pont azért, amit kérdezel, mert lehet, hogy évekig nálad van egy gyerek (akár születésétől fogva addig, míg le nem mondanak róla, így örökbeadhatóvá nem válik), megszereted, majd egyszer csak segédkezned kell az örökbeadásánál, és elmegy tőled.

Sajnos sok olyan eset van, amikor a nevelőszülő keresztbe tesz a gyerek és a leendő örökbefogadók barátkozásának azzal a céllal, hogy nála maradjon továbbra is a gyerek (pl. „problémamentes” gyerek, és még pénzt is kap érte, hurrá). Olyan sztorik is vannak, hogy a nevelőszülő, mikor látja, hogy nem látogatja a vér szerinti szülő a gyereket, így egy idő elteltével automatikusan örökbeadhatóvá válna, direkt felkeresi a vér szerinti szülőt, hogy ezt megakadályozza…

Ez persze nagyon nem fair a gyerekkel szemben, akinek az érdeke, hogy egy szerető saját családban nőjön fel. (Ne értsetek félre, nyilván számos nevelőszülő van, aki nem ilyen, csak azért írom ezeket a sztorikat, mert ezeknek nem szabadba megtörténniük.)


Születéstől kezdve lehet vállalni nevelőszülőként gyerekeket. Elvileg a gyermekvédelem célja, hogy egy gyereket minél kevesebbszer rángassanak ide-oda, tehát ha örökbeadható lesz (mert nem minden gyerek lesz az, csak ha lemondanak róla a vér szerinti szülők), elvben akkor kerül csak máshová a nevelőszülőtől. Értelemszerűen olyan is van, hogy 18 éves koráig a nevelőszülő nevel valakit, ha nem mondanak le róla a szülők (és látogadják).

2019. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!