Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg a nyarat...

Hogyan oldjátok meg a nyarat 2 sulis gyerekkel?

Figyelt kérdés
Most költöztünk másik városba. Nem ismerek annyira még senkit. Főleg hogy a gyerekeket rábízzam. A táborok nagyon drágák. Egész nyárra a 2 gyereknek rámenne a fizetésem. Nagyszülők az ország másik végében. Apa külföldön. Nem tudom mit csináljak.
2019. máj. 31. 06:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Ez persze munkahely függő, de nálunk, irodai munkánál sokaknak a gyerek bent van egész nyáron az asztal alatt (a szó legszorosabb értelmében).

Mennyi idősek?

2019. máj. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömék Erdélyből költöztek ide. Nyárra hazaviszik a gyerekeket a nagyszülőkhöz, illetve felváltva vannak szabin, illetve egy közös hetet, amikor nyaralnak. Magyarországon nincs rokon, hozzátartozó, akinél tudnák hagyni. Az ország másik végén lakó nagyszülőkhöz is el lehet vinni őket, persze ha a nagyik már nyugdíjasok és bírják a kiképzést. Apa is bevállalhat minimum egy hetet. De ha nem olyan a kapcsolat, akkor persze ez sem megoldás. Nálunk a városban minden nyáron van önkormányzati tábor, de csak a városi lakcímmel rendelkező gyerekek vehetik igénybe, aki mondjuk a 3 km-re lévő faluban lakik az nem veheti igénybe. 1.050,- Ft/nap, de ez a teljes ár. Aki pl. gyermekvédelmi kedvezményben részesül annak még ebből jön le. Szerintem minden nagyobb város, megyeszékhely szervez hasonlót, nálunk ezt a fajta "táborozást" nyári napközbeni ellátásnak hívják. Minden napra más program van, pl. mindig van egy nap, amikor strandra mennek.
2019. máj. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

nyári napközi. Minden városban kell az önkormányzatnak biztosítania. Vmelyik iskolában, műv.házban, könyvtárban... érdeklődj a suliban, ahova járnak a gyerekek!


Nekem csak 1 van, de ha 2 lenne, sem lenne máshogy, mert szabim akkor sem lenne több. szabadságunk nagy részét nyárra ütemezzük, mozgósítjuk a nagyikat is, de 6 hetet így is megy suliba.

Tavaly is volt olyan, aki egész nyáron ment.

2019. máj. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"nálunk ezt a fajta "táborozást" nyári napközbeni ellátásnak hívják"

neálunk ennek a nyári napközinek a napidíja 550 ft, azaz az étkezés díja. kedvezmények itt nem vehetők igénybe. DE az enyém pl nem eszi meg a menzai kaját, így nem kértük, szóval csak leadtam, hogy kb mikor számítsanak rá, és mivel ellátást nem kértünk, így fizetni nem kell semmit.

2019. máj. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

“Nekem csak 1 van, de ha 2 lenne, sem lenne máshogy, mert szabim akkor sem lenne több.”


Mondjuk ez történetesen nem igaz, mert két gyerekre éppen 2x annyi potszabi jár, mint egyre. 1-nél +2napot, 2-nél +4 napot kapsz. Ha csak nem külföldön laksz, ott nyilván nem tudom mi a szabály.

2019. máj. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

"Mondjuk ez történetesen nem igaz, mert két gyerekre éppen 2x annyi potszabi jár, mint egyre. 1-nél +2napot, 2-nél +4 napot kapsz. Ha csak nem külföldön laksz, ott nyilván nem tudom mi a szabály."


és szerinted a 11 hetes nyáriszünet alatt mire megyek +2 nappal? azért írtam, hogy nem lennék akkor sem előrébb, ha 2 lenne.

2019. máj. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Alsótagozatos átlagos iskolás koromtól elvittek a messzebbi a nagymamámhoz, és három hét múlva jöttek értem majd újra elvittek három hétre. Én nagyon szerettem, azok voltak a legjobb nyarak.

Meg ahogy írták ,van a nyári napközi. Nem kell méregdrága tábor fizetni.

2019. máj. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az apjával együtt vagy? Mert irtad, hogy külföldön van, akkor nem csak te fizetésedből kell fizetni a tábort, ha elváltatok akkor meg van gyerektartás amiből tudod fizetni. Persze nem az egészet, tudom jól én is egyedül nevelem a fiam. Csak azt írod hogy apa külföldön , és neked az összes fizetésed a táborra menne.

Ha Egyedülálló vagy, akkor a napközbeni ellátásra kell kedvezménynek is lennie pl. ingyenes étkezés.

Egyébként meg, aki gyereket vállal föl a kettőt is az tisztában van vele hogy a nyári szünet egy ilyen hosszúak, 50 éve is ilyen hosszúak voltak.

2019. máj. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekeim 10 éves ikrek egy drága fizetős táborba mennek ez 6 nap 5 éjszaka

2x 2 hetes úszásoktatás lesz a városi strandon ez is egész napos étkezéssel. Tudnak úszni így ők már pl vízilabdát, szinkron úszást stb próbálgatják. Júliusban és augusztusban is lesz ilyen.

Többi időt egyedül töltik otthon, úgy hogy átugrik a szomszéd, barátoknál lesznek. Mennek nagyszülőkhöz is, megyünk nyaralni is.

2019. máj. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%

#6: Nem azt írtad, hogy nem lennél előrébb vele, hanem azt hogy teljesen mindegy egy vagy két gyerek van-e, mert szabid úgy sem lenne több. Ami így ebben a formában nem igaz, mert két gyerekre több nap jár, mint egyre és logikusan három gyerekre is több szabi jár, mint kettőre.

Azt hogy ki mire megy vele, döntse el mindenki maga. Szerintem azért többre megy az ember azzal, ha van +2 napja mintha nem is lenne, dehát kinek mi..

2019. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!