Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben csinaljunk gipszfigurakat?

Miben csinaljunk gipszfigurakat?

Figyelt kérdés

sziasztok. en nagyon ketbalkezes vagyok, remelem tudtok segiteni.

kezdodik a vakacio es arra gondoltam hogy kreativkodhatnank kicsit a gyerekekkel nyaron. szeretnek gipszfigurakat onteni veluk amit aztan kifestunk, de fogalmam sincs hogyan. a homokozos jatekokba beleonthetem, nem ragad bele? gipszpor es viz vagy kell meg bele valami? gipsz es gipsz klozt van valamilyen kulonbseg? mindegyikbol lehet csinalni?

koszonom a valaszokat, en tenyleg nagyon bena vagyok az ilyesmiben. ha van valami otletetek mit lehetne meg ugyeskedni egy hat evessel, irjatok :)


2019. jún. 1. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legegyszerűbb venni gipsz kiöntő formát, és modellező gipszet. Én játéknetről rendeltem. A kiöntő formák 500 körül mozogtak, 1 kilós modellező gipsz 300.
2019. jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Szia! Szilikon formàba csinàltam, ami eredetileg sütiforma vagy bonbon. Lehet kapni jópofàkat,mekünk - vhol...- bogàrkàs van.
2019. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem kell kézügyesseg. Bemész egy hobbiboltba és lehet venni gipszkészletet formákkal és gipszporral. De játékboltokban is vettünk már. Minden benne van, nem kell túlspilázni.
2019. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

igazabol nem akartam direkt emiatt formakat venni, azert gondoltam a homokozos formakra hatha abban is lehetne. nem probalta senki?

(nem zsugori vagyok, de mar igy is annyi lomunk van amit csak egyszer hasznaltunk/egyszer majd hasznalunk/ biztos jol jon meg valamire...)

2019. jún. 1. 17:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem működni fog homokformával is.

Modellgipszet vegyél (ne vakolatgipszet), elvileg 3 adag gipsz 2 adag víz, de lehet "érzésre" is, amíg olyan tejfölös állagú lesz. Előbb bele a víz, aztán a gipsz, és óvatosan kell keverni, hogy ne legyen benne buborék, tehát semmikép sem felverni, mint a habot. Ha biztosra akarsz menni, picit valami zsírossal (bármilyen krém) kikenheted a formát extra vékonyan, de szerintem anélkül is kijön belőle majd. Ha beleöntötted, meg kell ütögetni az oldalát, hogy ne legyen benne buborék. Utána lerakni száradni (napfényen, radiátoron gyorsabb, de hajszárítózni, sütni nem szabad). Amikor köt, melegszik, ezt érdekes megfigyelni :) Utána lehet festeni, pl. temperával, akrillal.

2019. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én nem önteném merev formába, mert nehéz lesz kiszedni. Tényleg a szilikon vagy gumi formák jók. Illetve agyagba vagy gyurmába nyomhattok bele tárgyakat (pl diót, kagylót, de,szinte bármit, ami szép), abba mehet a gipsz, miután megkötött, simán leszeded a puha gyurmát vagy agyagot.
2019. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Homokozó formát simán ki tudod önteni. Ha olajozod, akkor utána nem tudod kifesteni.

Nekem kijött gond nélkül, csak kicsit meg kell feszegetni a formát, hogy könnyebben elváljon, és ki fog csúszni.

Arra vigyázz, hogy a gipsz felmelegszik, mikor megköt. Véletlenül se legyen elérhető ilyenkor a gyereknek, mert beledugja az ujját, kihúzni már nem tudja, mert ráköt, és tovább forrósodik. Akkor szabad engedni, hogy megfogja, milyen meleg, ha a formában már szilárd a gipsz.


Festeni bármivel lehet. Akril, tempera, stb. De ha a folyékony gipszbe ételfestéket teszel, akkor eleve színezett gipszet tudsz kiönteni. Ezzel is lehet szórakozni, hogy felváltva öntesz bele két-három színt.

2019. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat. megprobalom abba amink van, legfeljebb nem sikerul es veszek kulon format hozza
2019. jún. 1. 20:40
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem próbálnám homokozóformával, ha merev akkor lehet széttörik a gipsz, ahogy próbálod kiszedni. Párszáz forintért lehet kapni kiöntő sablont egy a4es oldal méretűvel egyszerre készíthetsz több formát és volt amikor abból is nehezen jött ki.

Én a pinteresten szoktam keresni ötleteket kézműveskedéshez, bármit beírhatsz, amilyen téma érdekli a gyerkőcöt és lehet együtt válogatni a sok jó ötletböl. Só liszt gyurma, festés, vágás- színes papírképek készítése, papírtányérból akvárium, hajtogatás - ilyesmiket próbáltunk de vagy ezer ötletet lementettem.

2019. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ki fog jonni, kicsit zsugorodik ahogy szarad. Jo gipszezest. Emlekszem gyerekként kaptam ilyen váza format es tok sok "egyenvázát" legyártottam a csaladnak. En NAGYON elveztem. Jo buli
2019. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!