Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet felvértezni a...

Hogyan lehet felvértezni a gyereket, hogy később jól tudja kezelni mások bántó szándékát/véleményét és ne hagyja magát senkinek megalázni?

Figyelt kérdés
Most így az anyaság küszöbén gyakran eszembe jut ez, mert én ezt anno nem kaptam meg a szüleimtől és nem tudom, valahogy kialakult, de baromi későn. Hogyan lehet ezt tudatosan belenevelni a gyerekbe? Szeretném, ha ő kevesebb alaptalan bántást venne a lelkére, mint nekem kellett gyerekként és tiniként.
2019. jún. 1. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha magabiztos, biztos a saját értékeiben, tudásában és önmagában, akkor jobban lepattannak ezek a bántások. Ezt a szeretet kifejezésével, dicsérettel, biztatással, pozitív megerősítéssel lehet elérni.

Ha gondolkodása és önértékelése jó, akkor valószínűleg nem fog veszélyes vagy megalázó dolgot végrehajtani csak hogy a többi gyerek befogadja. Persze ehhez kell bátorság is.

Ha a verbális kifejezőképességei jók, tehát tud szóban érvelni, a vágyait, a motivációját kifejezni, a valóságot elmesélni, akkor nagyobb eséllyel tudja felvenni a harcot a beszólások ellen. Ha pl rosszat csinál az oviban, meg kell hallgatni az ő verzióját is és igazságosan ítélkezni. Engedni kell hogy megvédhesse magát és ha neki van igaza, akkor az a jutalom az önmagáért kiállásért. (pl az unokaöcsémet rendszeresen megbüntették verekedésért, holott egy másik gyerek folyton piszkálta és mikor elszakadt a cérna, akkor bevert neki egyet, csak ezt az óvónő nem tudta és meg sem hallgatta).

Azt hogy ne hagyja magát, azt szülői példára tudja megtanulni, ahogyan te kommunikálsz másokkal. Ha pl. van egy anyósod aki mindig leugat és beszól, akkor sajnos ez neki is rossz példa, mert lélekben veled fog azonosulni. De ha karakán természet vagy és a boltban nem hagyod hogy rád sózzák a fonnyadt krumplit, vagy kiállsz elesett emberek mellett, akkor ez a jó példa lesz előtte.

Tehát az is fontos, hogy tudja, a gyengébbek mellett ki kell állni, nem bántani őket. Ez nagy adag önbecsülést, bátorságot ad és nagyon pozitív megerősítéssel jár.

Persze életkoronként más-más az életkori sajátosság, mások a helyzetek, de úgy gondolom ezek a fő irányok. Gyerekem nincs, de pedagógus vagyok.

2019. jún. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon hasznos! :)
2019. jún. 2. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!