Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utazási betegség kisbabánál?...

Utazási betegség kisbabánál? Útra való praktikákat kérnék, segítséget, bármit!

Figyelt kérdés

Kisfiam fél éves múlt, és a kezdetektől utál autóban lenni. Eleinte elvan, aztán olyan 10-15 perc múlva egészen érkezésig folyamatosan sír. Egyedül cicin nyugszik meg.

Játék, zene, mesézés, tükör nem használ.

Autóban általánosan olyan 20-22 fok van, levegő jár, tehát az se lehet hogy melege van,vagy hogy fázna. Nem éhes, pelenka tiszta, volt hogy alvás időben utaztunk, akkor sem alszik, pedig láthatóan álmos. Ha elaltatom, visszateszem, pár perc múlva ébred.


Gondoltam hogy az autóshordozóval lehet esetleg a baj, így vettünk neki egy gyerekülést, elvileg az egyik legjobbat, ablakon kilát benne, de továbbra is problémás az utazás.


Védőnő azt tanácsolta, menjünk vele rövidebb utakra, szoktassuk meg vele az autózást, hallgattunk rá sajnos, most ott tart a dolog, ha már berakom az ülésbe kezdődik a sírás.


Igazából eddig reménykedtem, hogy unatkozik, vagy valami, de nekem szintén csecsemő koromtól kezdve volt egy un. utazási betegségem ami egészen tini koromig tartott, csak nem igazán találok információt arról, mivel lehetne ezt csillapítani.

Engem szüleim addig nem igazán hordtak sehova, míg nem szedhettem erre gyógyszert, ők megértik ha nem megyünk hozzájuk, és szívem szerint én se kocsikáztatnám a gyereket, ha valóban erről van szó, viszont anyósomék sértődnek ha nem megyünk hozzájuk, már egy hónapja rágják a párom fülét hogy menjünk oda, ami 300 kmre van tőlünk..

Most vinnénk őt először ilyen messzire, de már előre rettegek, hisz egy 5 kmes utat se bír ki sírás nélkül, és sajnálom szegényt hogy mi lesz az úton :(


Szóval praktikákra lenne szükségem, hogyan vészeljük át fiammal azt a 3 órás utat, vagy mit csináljak vele, bármilyen tanácsnak örülnék!



2019. jún. 3. 07:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek vonattal. Általában csak autóban es buszon jön elő ez a fajta betegség. A vonat jobb, ott lehet kicsit járkálni, nézelődni.
2019. jún. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem használtok cumit? A lányommal mindig sokat utaztunk, megkapta a cumiját meg az alvós nyusziját, és el tudott aludni. A végén persze már ő is ficergett, mikor felébredt, de mi felnőttek se szívesen ülünk órákon át egyhelyben.

Én biztos nem vinném el ekkora távolságra, ha nem bírja még, hanem kezdetnek csak kisebb távokkal próbálkoznék. Mi max 200-ra megyünk, az se kevés ilyen kicsivel. Tiszta macera. Anyósék az alatt az egy hónap alatt gondolkodhattak volna azon is, hogy hogyan jussanak el ők hozzátok, mert az sokkal kevesebb gonddal járna a picinek. Inkább sértődjenek meg ők, minthogy ennyit kínlódjon a kisbabám.

2019. jún. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Vonat,metró,villamos, egyiket se szereti, pár megálló rendben van de 5 megállónál többet nem bír :( pedig vinném őt annyiféle helyre itt Budapesten.. :)


Cumit, cumisüveget nem szereti, kiköpi, rágókát szoktam neki adni, azzal elvan, illetve az alvós kendője csücskét szokta szopogatni, de ugye amikor sírás van, akkor már semmi nem segít.


Én se vinném, nem is akarom, de párom is, ha kérdezem hogy most akkor mi lesz a gyerekkel, nem szól semmit, tehát még csak az se hogy megbeszéljük, én megmondtam neki hogy a fiam nem fog szenvedni, várjuk meg azt a kort amikor már adható gyógyszer és akkor vinni, de az a válasz ha én szüleimhez mentünk akkor oda is vigyük, csak ugye én szüleim 30 perc, oda meg 2-3 óra az út.. ahh.. na mindegy, egyébként nagyon ideges vagyok emiatt.


Ők is feljöhetnének, de van kifogás, mert ott vannak az állatok, stb. Pedig arra van van szomszéd, aki tudná etetni arra az egy éjszakára mondjuk ha itt aludnának..

Amikor meg mondjuk hogy sír az autóban, akkor nevetgélnek hogy jaj de aranyos....


Most azt próbáltam ki hogy itthon a nappaliba beleültetem az ülésbe de láthatóan nem az a baj, mert így elvan benne..


Aaaaaahj, tényleg nem tudom mi legyen, de ha menni kell megmondom az öregasszonynak a véleményem.

2019. jún. 3. 08:08
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

Gondoltam hogy igazából nem is a betegségre való megoldás a kerdés valódi célja, csak a szokasos anyósszidás. Ha a betegsegre akarsz ötleket, ne akard ennyire a "genya az anyósom" felé terelni a témát!


Alvásidőben kell indulni. Vagy utazzatok hajnalban amikor tuti visszaalszik. Mi ezeket csináltuk. Korán keltettem, jatek, szopi, és egyből amint álmosodott, be a kocsiba és indulás. Az nem megoldás hogy akkor oké sehova nem mentek.

2019. jún. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jaj ne értsd félre, nem anyóssal van baj, sehova nem tudunl vele menni! Se rokonhoz, még a védőnőhöz is így mentünk, aztán inkább lesétálom vele, mert autóval mentünk oda is.


Valóban praktikák érdekelnének, mert a daedalon még nem opció, 2 éves kor alatt nem adható.

Alvás időben már indultunk, hajbalban, éjszaka, alva rakom be az ülésbe, de felébred, sír amíg ki nem szállunk a kocsiból. És nem tudom, hogy egy 300 km távot a hétvégén hogyan tegyek meg vele

2019. jún. 3. 08:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Mintha az en lányomról írtál volna. Nálunk is pont ez a helyzet,csak itt akkor kezdődött,amikor először mentünk hosszabb útra kb 300km. Vegig sírta az utat oda vissza,semmi nem volt jó. Aludni sem alszik el es már ott tartunk,hogy 30 km-re nem tudok vele elmenni sírás nélkül. Oda felé még csak csak,de vissza már szenvedés. Főleg ha csak ketten megyünk,mert ugye akkor nincs aki lefoglalja. Nem mintha használna,mert hiaba játszunk vele, mondókázok,semmi nem segít. Mi is próbáltuk az alvás időt,teljesen mindegy,mert akkor sem alszik el.
2019. jún. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hasonló gondunk volt, egy pár hónapig az új játékok lekötötték vagy ami tiltott volt pl kulcs csomó.

Más plüssel bábozott a gyerekének én a kulcsokkal mert imádta :D nem tudom miért.

2019. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is a kulcscsomó volt a megmentő sokszor. :D Aztán később sajnos a telefon, különben tényleg akár egy óráig is ordított olyan hangerővel, mintha mentő ment volna mellettünk (nagyobb testvére simán rögtön aludt, amint elindultunk). Mondjuk az enyém szerintem nem volt utazási beteg (vagy ha igen, kinőtte) - csak egyszerűen utált beszíjazva lenni, és ha mellette ültem, inkább oda akart volna mászni hozzám. Ha te hányingerre gyanakszol, arra nem jó esetleg a B6 vitamin?
2019. jún. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tableten szoktunk mesézni stb., ezzel is max 10 percig van lekötve, pedig a kedvencét szoktam berakni..


Nem tudom fél évesnek van e szedhető b6 vitamin?

2019. jún. 3. 12:54
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom hányásig ordított. 1,5 éves korára kinőtte.

Tedd közepre hátul, hogy kilásson, talán jobb lesz úgy.

2019. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!