Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy tovább...

Mit tegyek, hogy tovább tudjak lépni a harmadik gyerekünkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van két gyönyörű egészséges gyerekünk. Nagyon szeretnénk egy harmadikat. Van helye, biztonságba is érkezne. De már érezzük, hogy fogy az erőnk, az egészségünk, és ha beteg gyerekünk születne, már nem tudnánk megbirkózni vele. 41 évesek vagyunk. Hónapok óta marcangolom magam: szabad egy családot kockáztatni a gyerek utáni vágyunk miatt? Önzés lemondani egy új kicsi élet lehetőségéről? Kényelemből, magam és mások féltése miatt nem vállalom? Hogyan fogok elszámolni ezzel öregkoromban? Zárulnak a kapuk, már nem sokáig lesz lehetőségem szülni. Nem tudok dönteni :( Segítsetek!
2019. jún. 5. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Le leszek pontozva, de 41 évesen már készakarva nem vállalnék gyereket. Ha védekezés mellett teherbe esnék, megtartanám, de az más kérdés.
2019. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Én mondjuk nem értem miért parázol hogy esetleg beteg lenne a 3.? Nem az elsőt szülöd 41 évesen. Ha mindketten szeretnétek simán jöhet a baba! :-)
2019. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
41 évesen nem vagy öreg. Ha szeretnétek, vállaljátok be.
2019. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Nálam az ész döntene, nem a szív. Ez az a helyzet, ahol mérlegelni kell és ha a helyedben lennék, inkabb lemondanék a 3.gyermekről, hiaba lenne helye és anyagilag is bírnánk én nem áldoznám fel a jelenlegi helyzetet csak azért, mert akarok meg egy gyerekwt.
2019. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a félelmeid jogosak és reálisak. Biztos vagyok benne,hogy ha így állsz hozzá egy esetleges babához, akkor szeretetben felnevelnétek, de mivel reálisan látsz, azt is tudod,bhogy ennek ára lesz. Nem csak az egészségetek, korotok miatt, hanem mert 3 gyerekkel a logisztika, a háztartás,az esetleges énidő vagy hobbi kemény manőver nap,mint nap. Magam körül látva a 3 gyerekes anyukák úgy néznek ki, mint a felmosórongy. Van persze olyan, akin kevésbé látszik, de semmi ideje nincs magára.

Az pedig nem önzőség, hogy nem hozol világra egy meg sem fogant életet. Nem is értem miért lenne az. Én anyaként inkább azob szoktam elgondkodni, hogy érdemes-e egy ilyrn világra gyermeket szülni....

2019. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
41 évesen már nem vállalnék. De ez én vagyok, van aki 45 evesen is szül.
2019. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a kulcsmondatod itt leginkább az, hogy már érzitek hogy fogy az erőtök. Azért újrakezdeni egy terhességgel, kisbabával, kisgyerekkel, sok-sok évig, 2 másik mellett, még ha egészséges is, és akkor a félelmeidről nem is beszéltünk. Ha már most fogy az erő, egészség, nem szabad. Vállalj bébiszitterkedést kisbaba mellett ha hiányzik a babázás. Én még fiatalabb vagyok nálad egy kicsit, 2 kisgyerekkel, de úgy érzem ha becsúszna egy harmadik világgá futnék..
2019. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A gyerekeink 4 és 7 évesek. Annyira nem picik, de azért még bőven nem önjáróak.
2019. jún. 5. 14:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

10 évvel fiatalabb vagyok nálad, de a két előző terhességem utolsó 1-2 hónapja tele volt komplikációkkal, sorra jöttek a problémák. Aggódás, félelem, bizonytalanság, borzasztó stressz. Egy ismétlődő probléma, nem reménykedhetünk abban, hogy harmadjára nem lenne így. Iszonyú mázli volt, hogy mindkétszer elmentem a 38. hétig, és hogy egészségesek a gyerekeim, "csak" retardáció lett a következmény.

A férjemmel mindketten szerettünk volna harmadik babát, a korunk se lenne akadály, de nagyon félünk attól, hogy ezúttal már nem úsznánk meg ennyivel. Igen, én bevallom, félek attól, hogy koraszülött, és/vagy sérült lenne a baba, mert nem biztos, hogy ilyen mázlink lenne még egyszer. Nem akarom ezt se annak a babának, se magunknak, se a lányomnak és a fiamnak. Nálunk így eldőlt, hogy nem lesz harmadik, örülünk annak, hogy két egészséges gyerekünk van.

Ha te ennyire félsz attól, hogy a korod miatt nem lenne egészséges, akkor dönts ésszel. Szerintem nem önzés lemondani egy babáról, az nagyobb önzés, ha tudatosan bevállalja az ember, hogy talán tönkreteszi az egész családot, mert szülni akar még egyszer. Kényelem? Lehet, hogy az, és akkor mi van? Te is csak egyszer élsz, ahogy a férjed és a gyerekeid is.

2019. jún. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm most szült harmadikat, 42 lesz nyáron, de ő tényleg akarta! Szerintem olyankor kell szülni ha akarod, valószínűleg benne fel sem merült, hogy nincs erre ereje, akkor nem szült volna, hiszen van már neki 2.
2019. jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!